universty21 adlı üyeden alıntı

sitenin yedegini indir iframe kodunu arat ayrıca echo da olabilir adamlar yönlendirme atmıstır sonra temizle ayrıca ftp programını sil yeniden indir

Normal Prosedür olarak kastettiğim zaten buydu :) bunları defalarca bütün sitelerim için uyguladım:)) ftp programını silip tekrar kurdrum..burada değinmek istediğim nokta PC de değil Sunucuda da bir dosyanın olduğu..

depresan adlı üyeden alıntı

ftp programı olarak filezilla kullanın
cute ve diğer paralı yazılım crackleri virüslü olabiliyor
ftpnizde bütün siteleri kayıtlı tutmayın, virüs hepsine bulaşacaktır
işiniz bittiğinde ftpden adresleri silin, cookie hack ile pc nize virüs girmiş olabilir, hergün cokieslerinizi silmelisiniz, bu alemde herşeyi, birileri bişey yapmadan önce düşüneceksin, bi iş yaparken kaynklarının güvenli olduğunu sorgulayacaksın, her bulduğunu ftpye atmayacaksın
örnekler çoğaltılabilir
js lere ve diğer dosyalarına virüs sadece adı index ile başlayanlara girer
kendisini göstermek ister hack sayfası ya da alt sayfalar, engeller girişi o sayfaya, zaten virüslerin amacı da bu, index.php ni göstermemek

Görüşünüz için Teşekkürler.. Lakin Acemi biri değilim. Her Bulduğumu FTP ye atmak gibi bir huyum olmadı hiç:)) ve başından beridir filezilla kullanmaktaydım. Host verdiğim birinin üzerinden bana bulaştı die tahmin ediyorum zira cute ve türevi FTP programlarına ihtiyaç duymadım hiç. sorunum şuki bu virüsün makinede ftpchk3.php veya türevi bir dosya oluşturmuş olabileceği ihitmaline karşı daha önce karşılaşan arkadaşlardan bilgi almaktır.