wmaraci reklam
lidertakipci

After Effects programından korkmayı, deneyin ;)

5 Mesajlar 1.139 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

Bir çok intro yapan, logo ekleyen, tanıtım videom nasıl olmuş diyen, bunu hangi programla yaparım diyen arkadaşımızın konu başlıklarına ve yorumlarına denk geliyorum. Özellikle son zamanlarda herkes profesyonel video aranjörü veya üreticisi kıvamında konu başlıklarında hüküm sürüyor gibi görünüyor.

Eğer bir ihtiyacınız var ise kimseye bulaşmadan Videohive.net adresinden kendinize uygun video projesini After Effects kategorisinden çeşitli anahtar kelimeler ile arayıp önizlemelerine göz atın, bu bana uygun dediğiniz projeyi satın alıp kendiniz Trial (deneme) sürümü de olsa After Effects programını yükleyin. Bir açın bakalım dosyayı; ne yapabiliyorsunuz, kurcalayın!

Programı incelediğinizde çok cüzzi bir ingilizce ile rahatça neyi nereye eklemeniz gerektiğini rahatça bulabilirsiniz. Google Translate bile işinize yarar. Bu sayede 1-2 dakikalık videoları burada Full HD vs zırvalıklarıyla 50-100 liraya yapan arkadaşlar neden bu kadar fazla var anlayabilirsiniz.

Eğer sorun yaşarsanız bir pm atın; dosya vs göndermenizi istemiyorum. Teamviewer programıyla sizin bilgisayarınıza bağlanıp hem eğitim amaçlı, hem de işinizi gormesi için dosyayı size yardımcı olabilmek adına düzenleyebilirim. Amacım fırsatçılara kendinizi kaptırmamanız, bu iş hiçbir zaman 10-20 TL ücretlerle yapılmaz. 50-100 TL'ye size özel bir videoyu da kimse özgün vs diyerek yapmaya çalışırsa itibar etmeyiniz.

Eğer bu tarz işlem yapan arkadaşlar gerçekten bu videoyu üretebilen kişiler olsaydı, bu işin emeğini bilir, bu fiyatlara bilgisayarlarını bile açmazlardı, açsalarda burada siz8nle vakit kaybetmezlerdi.

Sizden ricam insanlara tamah etmeden önce bir deneyin, baktınız olur gibi ancak çözemiyorsunuz, bir pm atın; yardımcı olayım.

Ancak lütfen birkaç dakikalık videoyu baştan aşağıya düzenlememi talep etmeyin.

Render alamazsanız, logo ekleyemezseniz, kısa introları çözemezseniz, yazı yazamazsanız veya watermark gibi filigranlarla ilgili sorun yaşarsanız ulaşın, birlikte yapalım. Belirli bir ücret veya fiyat da belirtmiyorum, dileyen yardımcı olmak adına paypaldan bağış niteliğinde yardım edebilir; o da isterse ;)

Sen neden yapıyorsun diyorsanız (Türk insanı bu soruyu mutlaka sorar, altında birşeyler arar); ben zaten yurtdışı projelerinde customization ve proje üretimi adına Envato için bu işle uğraşıyorum. Ancak fırsatçılara fırsat vermek prensibim değil. Herkes ögrenebilir, yapabilir; ama ekmeğini taştan çıkartmak bu değil, bizlerin hatası herşeyi biliyoruz sanmak ve paraya dönüştürmeye çalışırken insanları rezil etmek ve suçu yine karşıya atmaktır.

Bir ulaşın, bakalım belki de o kadar zor değildir ;)
Teşekkürler.
AhmetCakmak34 dimonotetra anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Program çok kolay da değil ama zor değil. Eğlenceli. Ne yeşil arkaplanlarla, templateler'le uğraşmıştım zamanında. Dünya derecemiz olmuştu takım olarak. Video montaja başlamak isteyenler AfterEffects' den başlasın.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)

anonymated adlı üyeden alıntı

Video montaja başlamak isteyenler AfterEffects' den başlasın.

Ben de aynı görüsü paylaşıyorum. Sadece montaj değil, düzenleme, iyileştirme, aranje ve görsel duzenlemeler için bile kullanılabilir. Ben açıkcası photoshop niyetine de kullanıyorum :)
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

MuratAltun MuratAltun www.webmarkt.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek WEBMASTER/GRAFİKER
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)
bunu bilmiyordum güzel şeyler var.

GrafiMarkt,Webmarkt,HostingBurda
wmaraci
wmaraci

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Efekt için güzel bir program ilk açtığınızda göz korkutuyor ama biraz kurcalayınca oldukça güzel işler başarabiliyorsunuz. Bu onudan dolayı size de teşekkür ederim.

Kurgu işleri için benim tavsiyem Adobe Premiere Pro daha kolay şekilde kurgu yapabilirsiniz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al