wmaraci reklam

General Mobile Discovery Detaylı İnceleme

5 Mesajlar 8.185 Okunma
wmaraci reklam

GencHaber GencHaber Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 1, (%100)

Merhaba arkadaşlar ben Emre bu yazımda size son günlerde dikkatimi çeken ve iyice araştırdığım şayetki para bulursam alacağım telefon GENERAL MOBİLE Discovery yi ayrıntılı şekilde tanıtacağım… :)

İşletim Sistemi
Telefonda Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi yüklü general mobile sitesinde OTA yani bilgisayara bağlanmadan wifi üzerinden güncelleme desteklediği yazıyor telefonun donanımına da bakarak bunun telefona ileride güncelleme geleceği mesajı olabilir :) telefon kullanıcılarına 5 adet tema sunuyor bunların içinde stok android teması da var ve uygulamaları sd karta kurma izni telefonda direk olarak size veriliyor buda telefonun düşük hafıza boyutunun sorun çıkarmayacağı anlamına geliyor.

Ekran
Telefonda 4.7 inch IPS, kapasitif dokunmatik ekran var, ekran çözünürlüğü ise 720 x 1280, piksel yoğunluğuda 312 PPI. Şimdi ufak bir karşılaştırma yaparsak ekran boyutu S3 den 0.1 inch daha büyük ve çözünürlükler aynı buda bu fiyattaki bi telefon için gayet iyi :) Ekranda Gorilla Glass 2 kullanıldığı söyleniyor.

Hafıza & İşlemci
Telefonda işlemci olarak 1,2Ghz dört çekirdekli Mediatek 6589 işlemci kullanılmış bu işlemci sayesinde telefonumuzun performansı cidden çok güzel bu yeni akıllı telefon işlemcisi telefonumuzun birçok üst düzey uygulama ve işlemi rahatlıkla gerçekleştirmesini sağlıyor. Telefonun RAM belleği 1GB buda size yine uygulama ve işlemlerinizi akıcı bir şekilde gerçekleştirme olanağı veriyor. Telefonun dahili hafızasının 4GB ile sınırlı kalması biraz kötü olmuş fakat 32GB a kadar micro sd desteği ve daha öncede bahsettiğim gibi uygulamaları direk olarak karta kurabilme imkanı ile bu sorun aşılmış. :)

Kamera
Üründe 8MP otomatik odaklama ve led flaşla desteklenmiş arka kamera ve görüntülü konuşma v.b. kullanmak için gayet iyi 2Mp lik kamera bulunuyor. Telefon 1080p full HD videolar çekebiliyor okuduğum yazılara göre ışığın düşük olduğu ortamlarda fotoğraflarda kumlanma yapıyormuş fakat doğru ışık ve odaklamay ile güzel fotoğraflar çekebilir bence örnek olarak linkte vereceğim fotoya bakabilirsiniz. TIKLA

Telefon

Standart Özellikler : Titreşim, Eller Serbest
270 Saat Bekleme
12 – 14 Saat Konuşma
40 Saat Müzik Çalma
4.5 Saat Video Oynatma
5.5 Saat Webde Gezinme
Pil : 1800 mAh/Lityum-ion
Şarj Girişi : Micro USB
Sensörler : Yakınlık Sensörü, G Sensör, Işık Sensörü, Gyroscope, A-GPS, Dijital Pusula

General Mobile sitesinde bu bilgilere yer verilmiş çoğu özellik zaten alışık olduğumuz şeyler fakat okuduğum yorumlara göre telefonda bulunan entegre şarj dostu cpu uygulaması ile şarj süresi gerçekten tatmin ediciymiş ve telefonun çok az ısındığı yani ısınma probleminin bulunmadı söyleniyor.

Bağlantılar
Telefonda çift sim kart desteği var diğer mtk işlemcili telefonlardanda alışık olduğum gibi sim1 micro sim kart ve 3g bağlantı sunuyor sim2 ise normal sim kart ve 2g bağlantıyla sınırlı kalıyor ayrıca söylenenlere göre bi hat aktif iken diğerine erişilemiyormuş ama bunalr bence çokta önemli değil. Normal olarak telefonda wifi var general mobile ın sitesinde bluetooth v4.0 desteklediği yazıyor ayrıca bazı yerlerde 42Mbps 3g desteklediğini okudum ne kadar doğrudur bilemem ama doğru olsa da şimdilik türkiye de kullanamayacağız onu biliyorum :D

Multi Medya

Multi Media Desteği : Video Formatı: MP4,3GP,AVI
Video Çözünürlük: Oynatma – 1920×1080 / Kayıt – 1920×1080
Ses Formatı: Oynatma – MP3,WAV,WMA,AMR / Kayıt – OGG,3GP,AMR
Kulaklık Jakı : 3,5mm
DTS Sound Desteği
General Mobile sitesinde verilen bilgiler bu şekilde telefonun ekran kalitesinin gerçekten çok iyi olduğundan bahsetmiştim full hd videoları bile mx player gibi ek uygulamalar gerek kalmadan canlı renklerle sorunsuz şekilde izleyebiliyorsunuz, kutudan çıkan kulaklığın yeterli olmadığı yazılmış her yerde fakat kendinize ait kulaklığınız ile güzel müzikler dinleyebilirsiniz ayrıda DTS sound desteğide gözümüzden kaçmadı :) bu arda arka tarafta bulunan mono hoparlör de yeterli fakat telefon yatay konumdayken kolay kapandığı için duyulmaz olabiliyor :)

Son Nokta !
Bu yazıma son noktayı koyarken General Mobile Discovery nin şuanki 599TL lik fiyatı şunaduğu üst düzey performansla 900-1000 liralık rakipleriyle kapışması Telpa tarafından 2yıl garanti edilmesiyle fiyat/performans açısından rakipsiz diyebilirim telefona şimdiden düzenlenmiş romlar çıkmaya başladı zaten telefon aslında BLU markasıyla üretiliyor ve farklı ülkelerde farklı markalarla satılıyor. Telefonun web performansı cidden çok iyi kısaca benim gibi fazla parası olmayan fakat Android kurdu olanlar için biçilmiş kaftan :D şuanda ne param var nede stoklarda telefon var fakat şayet telefonu alabilirsem sizlere ayrıntılı bi inceleme videosuda çekeceğime söz veririm şimdilik iyi günler. :)
Androturkey.org/com Kurucu Yazarlarından Emre :)

arkadaşlar bu benim ilk inceleme yazım diyebilirim yazıda bir hatam yada konuyu buraya açarken bi hatam olduysa affola :)

Yazı Adresi - AndroTurkey.Org/Com
chopper07

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

chopper07 chopper07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Turizm
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
telefonu bugün metroda gördüm. çok hoşuma gitti. Özellikleri %95 oranında samsung s3 ile aynı, fiyatı neredeyse 3de 1i.
Bir tande Almayı düşünüyorum.

• Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 1, (%100)

chopper07 adlı üyeden alıntı

telefonu bugün metroda gördüm. çok hoşuma gitti. Özellikleri %95 oranında samsung s3 ile aynı, fiyatı neredeyse 3de 1i.
Bir tande Almayı düşünüyorum.

hocam bende telefonu çok sevdim ve eski telefonum bozulunca telefonsuz kaldım bunu almayı düşünüyorum telpa bayilerine falan baktım stok falan kalmamış sonra bi tanıdık bayiden telpanın sadece trakya bölgesi için 20,000 tane telefon getireceğini öğrendim tanıdık abi bana 20-25 telefon düşer sana ayırırım dedi şimdi tek sorum parayı bulmak :D

chopper07 chopper07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Turizm
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Aynı sorun hepimizde var, Allah o lidyalıları bildiği gibi yapsın :D

wmaraci

• Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 1, (%100)

chopper07 adlı üyeden alıntı

Aynı sorun hepimizde var, Allah o lidyalıları bildiği gibi yapsın :D

aynen yaa hele öğrenciyken hiç bulunmuyor :D en zoruma gidende telefonda mesaj atmayı bile bilmeyenlerin iphone5 , s4 v.b. telefonlarla gezmesi :D
chopper07

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al