wmaraci reklam

Alıntı Görsel Kullanmak mı, Hiç Kullanmamak mı?

25 Mesajlar 3.255 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Gerbelas Gerbelas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Görsellerini kendi imkanlarımla edinemeyeceğim bir site açtım. Konuları özgün olarak kendim giriyorum; ancak görsel sıkıntısı yaşıyorum. Görsel kullanmamak siteyi etkisiz hale getiriyor. Alıntı görsel kullanmak ise seo'ya zararlı sanırım. Sormak istediklerim:
1-Kopya görsel kullanmak mı mantıklı yoksa görselleri hiç kullanmamak mı?
2-Yazıların tamamı özgün ama görseller kopya ise Google sıralama durumu nasıl olur?
3- Tüm görsellerin kopya olması durumunda spam durumuna düşebilir veya ban yiyebilir miyim?
4- Kopya görselleri %100 özgün hale getiren bir program veya yöntem var mı?

Konu ile ilgili bilgi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız memnun olurum...

wmaraci
reklam

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
Hiç bir şey yapamıyorsan resmi paint de uygun boyutta kirp ve yeni resmi farklı formatta isimlendirip kaydet. Al sana kopya olmayan özgün resim

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)

cotanak cotanak İnsanları sevin! Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 10 / 8
  • Ticaret 8, (%88)

weblozi adlı üyeden alıntı

Hiç bir şey yapamıyorsan resmi paint de uygun boyutta kirp ve yeni resmi farklı formatta isimlendirip kaydet. Al sana kopya olmayan özgün resim

webloziye katılmakla beraber resmin alt ve title etiketlerini değiştirirsen tamamen farklı olmuş olacak. Çünkü sen resmi farklı bir anlamda kullandığın için google arama sonuçlarına zenginlik katacaktır. Dolayısı ile sıkıntı olmaz ;)

• Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)
Aldığım resimlerin adlarını değiştiriyor, paintte ebatlarını düzenliyor ve yazımı yayınlarken resmin alt özellik etiketleri ve başlığını giriyorum. Ama bildiğim kadarıyla, alıntı resimlerde bunları yapmak resmi özgünleştirmeye yetmiyor. Ya da ben yanlış biliyormuşum. Dediğiniz gibi ise neden webmasterlar kendi görsellerini oluşturmak için o kadar uğraşıyor? Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)
Fotoğrafları üstünde oynama yaparak özgünleştirmek mümkün değil. screen capture tuşu ile alıp fazlalıkları silebilirsiniz ve ya 5 clicks screen capture programı var onunla kolayca ekran görüntüsü alıp kaydedebilirsiniz o zaman tamamen özgün olur. Bir diğer yöntem de ayna efekti. Fotoğrafı olduğu gibi kullanmanın çok fazla olumsuz bir etkisi yok ben çoğu fotoğrafı yabancı sitelerden topluyorum ve ismini değiştirip yüklüyorm anahtar kelimelerim görsellerde ilk sıralarda çıkıyor.

MagaraAdami MagaraAdami PM atabilirsiniz Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 2814
  • Beğeniler 382 / 974
  • Ticaret 2, (%100)

weblozi adlı üyeden alıntı

google bu kadar Salak mı sizce ? Pixel değiştirmek, bir cümlenin yarısını yazmak gibi birşey.

Okşadıkça insanları, içinden çıkıyor Cini...

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Yazıların özgün olduktan sonra resmin bir engel çıkaracağını sanmıyorum.

• Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 73 / 73
  • Ticaret 10, (%100)
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Görsellerle uğraşıp özgünleştirmeye çalışmak, epey zaman alacağa benziyor. Yazılarımı özgün tutup görseller alıntı yapacağım. Ben de arama çubuğunda, konumun ingilizcesini yazıp uygun görseli seçiyorum. Zaten tecrübe ettiğim kadarıyla tam özgünlük de çok iyi değil. Her halukarda, büyük balık küçüğünü yutuyor.

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)

Mağara Adamı adlı üyeden alıntı

google bu kadar Salak mı sizce ? Pixel değiştirmek, bir cümlenin yarısını yazmak gibi birşey.

Pixel değiştir demedim resmi orjinal boyutunu kırparak küçült dedim, . Bir resmin pixelini degistirmekle kırpmak arasında dağlar kadar fark var. Pixel değiştiğinde resmin boyutunu değiştirmiş olursunuz lakin resmi kirptiginizda resmi farklılaştirmış olursunuz
Ve bence google bunu anlamayacak kadar salak
Okanisik

kişi bu mesajı beğendi.

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Şu google'u ilahlaştıranlara şaşıyorum (!) Hangi sistem prntscrn ile alınmış bir resmin hem pixel, hem boyut, hem isim bilgileri değiştirildiği halde bunu anlayabilir ?

Konu sahibi arkadaş'a ; İçin rahat olsun dostum, dilediğin siteden telif hakkı bulunmayan bir resmi ister indir, ister ekran görüntüsü alıp kaydet, aralarında 2-3 kb fark olsun ve ismini değiştir, tavsiyem isimlerde numerik sayılar kullan 00021214 vs vs. Unutma konunda etiketler konu ile alakalı ise o resmi google yine o etiketlerde çıkartır, ismin çok bir önemi yok. Benim diyen arama motoru da bunu anlayamaz. ;) ( denendi )
Okanisik weblozi bluecity

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al