wmaraci reklam

Farklı Domainlerde Aynı İçeriğin Seo Açısından Yararı veya Zararı Var mıdır?

6 Mesajlar 1.562 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

CiGa95 CiGa95 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Matematik mühendisiyim, büyük bir bankanın IT departmanında yazılımcı olarak çalışıyorum.
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Aynı içeriğe sahip olan birbirine yönlendirilmiş iki farklı domain'in olması SEO açısından sorun yaratır mı? Domainlerin içinde yer alan iki kelimenin de google'da yükselmek istediğimiz kelimeler olduğunu düşünürsek, bu şekilde bir durum olmasının yararı olur mu?

Örneğin ben araba ve otomobil kelimelerinde yükselmek istiyorum. www.araba.com diye bir sitem var. www.otomobil.com'u da alsam ve www.araba.com'a yönlendirsem, google'ın aranan kelimenin domainin içeriğinde geçmesine dikkat ettiğini düşünürsek bu şekilde otomobil kelimesinde daha çabuk yükselmemi sağlayabilir miyim?

wmaraci
reklam

CiGa95 CiGa95 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Matematik mühendisiyim, büyük bir bankanın IT departmanında yazılımcı olarak çalışıyorum.
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Cevap verebilecek kimse yok mu bu konu hakkında?

cagatayyersel cagatayyersel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgi işlem (it)
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 24 / 36
  • Ticaret 8, (%100)
merhaba hocam yonlendirmen işe yararmı açıkcası bilmiyorum ama şunu tecrübe edindim. firmam için 4 adet domainim vardı varklı anahtar kelimelerde fakat sadece ana domainim indexlendiği için diğerleri yalan olmuştu ve o kelimelerde yükselememiştim seo cçalıştım oyle yukselttim. bence direkt yönlendirmek yerine başka şekillerde birbirine bağlaman daha iyi olur gibime geliyor. biraz karışık anlattım ama direkt yönlendirme işe yaramadı :)

karasuvari karasuvari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Biyolog
  • Mesajlar 65
  • Beğeniler 5 / 2
  • Ticaret 2, (%100)
direk yönlendirme işe yaramaz copy paste bile olsa içerik ekleyin ve içeriklerden dogal yönlendirme yapın

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

gencolusum gencolusum Güç işLerin zoraki adamı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek eLeman
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 13 / 43
  • Ticaret 18, (%100)
ana domaindeki yazdıklarının, sonuna ve başına 2 şer paragraf at, kopyaladığın metni " " işaretleri arasında yaz, sonuna kaynak: resim kaynağı: linkleri ekle diğer sitelerinde yayınla. yalnız hepsini aynı günde yapma, 1-2 gün arayla.

demir76 demir76 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Eğitim
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Yönlendirmenin faydası da zararı da olmaz. Fakat ben siteme başka bir domain alıp park etmiştim. Park ettğim domain kısa sürede siteme 35k bağlantı vermiş gözüktü. Ardından sitem spama girdi. Daha sonra parkı kaldırdım ve spam kalktı...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al