wmaraci reklam

Google Büyük Değişimde

15 Mesajlar 3.183 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ferahi ferahi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)
Merhabalar

Hemen hemen her yazımızda sizlere Google ve Google Optimizasyonu hakkında birşeyler anlatmaya çalışıyoruz.Bu yazımızda da son günlerde herkezi canından bezdiren Google’ın yapmış olduğu köklü değişimlerden bahsediyoruz.Google,site sıralamada haksız rekabet olduğunu,bu haksız rekabet devam ederse eğer birkaç sene sonra Google popülerliğini kaybedeceğini anlamıştır.Sıralamalarda adalet olması açısından yeni sistemler getirmiştir.Bunlardan biri de daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz Google Penguin.Google Penguin dalgalanmaları sonunda şu son birkaç gün içinde tekrar dalgalanmalar başladı.Alexa backlinkler,Google backlinkler ve sitelerin index sayıları değişti.Yani Google kurduğu yeni sisteme göre siteleri yapılandırmaya ve güncellemeye başladı diyebiliriz.

Benim düşünceme göre Google’ın tüm bu yaptığı değişiklikler Seo sektörünü alt üst etmiş durumda.Yani bazı sektörlerde acayip acayip siteler birinci sayfalara gelmiş durumda.Çok kaliteli,çok hitli siteler gerilemiş durumda.Google’a ben güncelleme yapması hakkında katılıyorum.Fakat kaliteli siteleri geri atması tamamen bir saçmalık.Milyonlarca insanın emeğini,parasını ve zamanını hibe ediyorlar resmen.Bu nedenle Google bu yaptığı değişimlerle büyük tepkiler topladı.Google eğer adalete önem veriyorsa,birinci sayfada bulunan 10 yıllık çok kaliteli siteyi neden geriye atıyor ? Neden 2 aylık,hitsiz,indexsiz ve backlinksiz siteyi ileri alıyor.Yani bana göre Google ya batacak ya çıkacak.Umarım eski haline geri döner sistem.Yenilik güzeldir fakat doğru yapılırsa.Bence Google bunu doğru yapamadı.Umarım herkez hakettiği yere biran önce gelir artık.

Kaynak: http://www.seowebtasarim.gen.tr/google-buyuk-degisimde/

wmaraci
reklam

hopisu hopisu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Kars
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 15 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
google,site sahipleri rahatsız diye neden popülerliğini kaybetsin ki? google için önemli olan google kullanıcıları.Kullanıcının talebine göre google düzenlemelere gidiyor.Biz site sahipleri sitelerimizi google a göre değil de kullanıcılara göre düzenlersek sorun kalmaz düşüncesindeyim.
cAgAbA

kişi bu mesajı beğendi.

cografyahane.com

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)
Evet kullanıcılara yönelik yapmak gerekli.Ayrıca site sahiplerinin rahatsız olması kullanıcıyıda etkiler.Çünkü kullanıcı kaliteli siteler yerine iyi olmayan sitelere girer ve memnun kalmaz.

bilginu bilginu Seo, php, html, marketing professional Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Seo, php, html, marketing professional
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad B** Ü**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 17 / 39
  • Ticaret 11, (%100)
İşi bilene her zaman aynı değişilik falan yok...
isousluer b3k0c4n

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Olan sadece benim "Alexa Global" sıralamama oldu ya.
Onun dışında indexler falan çok normal bende.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Bu aralar ilginç sıralamalar yapıyor google. Bir örnek vermek gerekirse sitenin biri yine benden bir yazıyı aldı. Altına dofollow bağlantı ile yazının kaynağı olarak benim siteyi gösterdi. Ama ne hikmetse yazının ana maddesini wmaracı sıra bulucuda aratınca benim site o siteden neredeyse 50 basamak geride çıkıyor. E noldu şimdi? Özgün içeriğinin kayağı benim, benim siteye bağlantı veriliyor ama yine benim site aramada geride görünüyor...

Ne ekersen onu biçersin

TDWeb TDWeb SEO Danışmanı - Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO Danışmanı - Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)
ben tamamen kullanıcı odaklı çalışıyorum bende hiçbir sorun yok.

tam1facia tam1facia Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek internet kafe işletmeciliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 2 / 43
  • Ticaret 19, (%100)
değişiklik olsa da site sahipleri için farklı bir değişim olacağını sanmıyorum olacaksa bu EKSİ olarak olacaktır bence

• Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 13 / 80
  • Ticaret 5, (%100)
Kullanıcı bazlı çalışın başarıya ulaşırsınız diyen insanları gerçekten anlayamıyorum.Seo zaten kullanıcı bazlı yapılır ki arama motorları sitenizi sevsin ve üst sıralara çıkarsın.O nedenle kimse Google'ın bu hatasını gözardı etmesin.Google'ın yaptığı bu hata görmezden gelinemez.

hopisu hopisu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Kars
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 519
  • Beğeniler 15 / 78
  • Ticaret 4, (%100)
Seo yu google için yapıyorsunuz.google da yükselebilmek için yapıyorsunuz.Siz ne kadar da kaliteli Seo yapsanız,eğer kullanıcının ilgisini çekecek yazılar yoksa sitenizde google ne yapsın.

cografyahane.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al