wmaraci reklam
lidertakipci

Ben de bir şansımı deneyeyim dedim.

9 Mesajlar 1.494 Okunma
wmaraci reklam

cagri cagri Bu kez olacak! Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)
Merhaba arkadaşlar, ben de bir şansımı denemek istedim ve bir adet ana sayfa çiziyorum. Çalışmamı yorumlarsanız çok sevinirim. Boyut büyük olduğundan adres veriyorum.

wmaraci
reklam

oakiceglow oakiceglow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek Web tasarım
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
En başta font problemi var daha sade fontlar örn: mum resminin sağ tarafındaki font güzel.
Arkaplanda sıkıntı var büyük arkaplan kullanıcaksan boyutu büyük görsellerden faydalanman güzel sonuçlar verir zira kalitesiz resim tasarımı alt üst eder. veya pattern ya da texture gibi doku resimleri kullanabilirsin. Google da arattıgında görsellerde birçok örnek görebilirsin. Parşömenler için de sade arkaplan iyi sonuçla verir. İçerik eklemeye devam ettikçe eksiklerini görmen rahatlaşır. Ve web sitelerini incelemen her zaman bir artı katar. Başarılar diliyorum.

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)

oakiceglow adlı üyeden alıntı

En başta font problemi var daha sade fontlar örn: mum resminin sağ tarafındaki font güzel.
Arkaplanda sıkıntı var büyük arkaplan kullanıcaksan boyutu büyük görsellerden faydalanman güzel sonuçlar verir zira kalitesiz resim tasarımı alt üst eder. veya pattern ya da texture gibi doku resimleri kullanabilirsin. Google da arattıgında görsellerde birçok örnek görebilirsin. Parşömenler için de sade arkaplan iyi sonuçla verir. İçerik eklemeye devam ettikçe eksiklerini görmen rahatlaşır. Ve web sitelerini incelemen her zaman bir artı katar. Başarılar diliyorum.

Çok teşekkür ederim hocam. Ben de bunu bekliyordum, birinin yorumlamasını.

senininternetin senininternetin Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Computer Engineer Student
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 427 / 159
  • Ticaret 7, (%100)
Kardeş ilk olarak arkaplan olarak düz bir renk seçsen daha güzel durur. ikinci olarak çok fazla psd yani png resim kullanmışsın, buda pek hoş olmamış birbirini tekrarlayan çok fazla resim var başlıların sıralandığı bölüm gerçekten mantılı ve güzel olmuş. Ama bira daha photoshop öğrenmen gerek gibi bir his uyandırıyor tasarım. Birkaç bu tasarım yapmayla ilgili photoshop videoları izlersen youtube'den dahada geliştireceğine inanıyorum.

wmaraci
wmaraci

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Her yerde katlanan kağıt resmini kullanman biraz abez kaçmış. Mesela menüde kullanmayıp, düz ve sade bir menü yapabilirsin.

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)

senininternetin adlı üyeden alıntı

Kardeş ilk olarak arkaplan olarak düz bir renk seçsen daha güzel durur. ikinci olarak çok fazla psd yani png resim kullanmışsın, buda pek hoş olmamış birbirini tekrarlayan çok fazla resim var başlıların sıralandığı bölüm gerçekten mantılı ve güzel olmuş. Ama bira daha photoshop öğrenmen gerek gibi bir his uyandırıyor tasarım. Birkaç bu tasarım yapmayla ilgili photoshop videoları izlersen youtube'den dahada geliştireceğine inanıyorum.

Önerileriniz için teşekkür ederim. Haklısınız, sadece ilk olarak kendimi deniyorum. Eleştirileri dikkate alacağım. Bu arada photoshop kullanmayı pek bilmiyorum. Corel Draw kullanıyorum :) Video dersleri var ama zaman bulamıyorum :)

Sinan adlı üyeden alıntı

Her yerde katlanan kağıt resmini kullanman biraz abez kaçmış. Mesela menüde kullanmayıp, düz ve sade bir menü yapabilirsin.

Aslında haklısın Sinan, aceminin malı bu kadar olur işte :)

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)

Arkadaşlar biraz uğraştım ve böyle bir şey çıktı ortaya. Biraz daha yorum alabilir miyim?
Genc

kişi bu mesajı beğendi.

Genc Genc Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)
biraz daha hoş olmuş abi eskisine göre :D ek olarak ; makaledeki resmin büyüklüğü ölçeklenmeli 150x150 gibi yap mesela büyük yani..

slideri kaldır bence ben pek sevmem slider kişiden kişiye değişir ama :)

• Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Oyuncu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** A**
  • Mesajlar 801
  • Beğeniler 300 / 291
  • Ticaret 39, (%100)

tikywebcom adlı üyeden alıntı

biraz daha hoş olmuş abi eskisine göre :D ek olarak ; makaledeki resmin büyüklüğü ölçeklenmeli 150x150 gibi yap mesela büyük yani..

slideri kaldır bence ben pek sevmem slider kişiden kişiye değişir ama :)

Teşekkür ederim Ömer'im :)
Evet 150x150 iyidir bence de:) Ama slider gerekli bence ya çünkü edebiyat sitesi ve etkinlikler göze çarpmalı :)

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al