Giriş Yap / Kayıt Ol

Konuya Cevap Yaz
Seçenekler Stil
Geri Git   WM Aracı > Webmaster Genel Konular > Beyin Fırtınası
UkashSatinAl.com.tr
Okunmamış 09 Mayıs 2012, 14:11
Kakarotto Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Beğenilen Mesajları: 796
Beğendiği Mesajlar: 654
Ticaret: 1, 100%

Yapacak iş bulamıyorsanız verin, ben o parayla bilgisayarımı yenileyim. Ötmeye başladı.

Şaka bir yana, internette o para ziyan olabilir. Tutma olasılığı çok yüksek projeler (zamanında pinterest vb.) gibi bir proje bulup bu projeye yatırabilirsiniz. Tabi kimse size çıkıp proje söylemez, kendiniz bulmalısınız. Bulduğunuzda paraya ihtiyacınız olacağı için o zaman internet için çok yararlı olacaktır.

Ya da 2-3 tane sunucu kiralayın, içine film doldurun (illegal ama kazancınız katlanacak) daha sonra bir site açıp kullanıcılara premium üyelik ile kendi sunucunuzdaki filmlerin linklerini sağlayın. (Bknz: depodepo)
İnanmak düşünmekten kolay.
Bunun için düşünenden çok inanan var.
Okunmamış 09 Mayıs 2012, 14:11
SoWaLYe Adlı Üyenin Avatarı
MCPD

Yaş / Cinsiyet: 23 / Erkek
Beğenilen Mesajları: 64
Beğendiği Mesajlar: 121
Ticaret: 2, 100%

10.000TL'ye şuan bir uzun vadeli getiri olan bir iş yapamazsınız. bende biraz daha paranızı biriktirip sanal olarak değil ufak da olsa işinizle ilgili bir yer açın mesela bir arkadaşın bahsettiği gibi bir datacenterle anlaşıp dedicated alıp satamak daha mantıklı geliyor bana
Okunmamış 09 Mayıs 2012, 14:20
utkubrs Adlı Üyenin Avatarı
Peace of Mind

Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Beğenilen Mesajları: 307
Beğendiği Mesajlar: 147
Ticaret: 137, 100%

Uzun yıllardır bu piyasanın içinde olan biri olarak söylüyorum büyük projeler büyük sorumluluklar getiriyor ve ciddi ekip işi istiyor hiç bulaşmaman tavsiyemdir illaki bu işi düşünüyorsan fikirlerimi paylaşayım.

Daha önceden yapılmamış bir projeye kafa yormalısın. Örneğin wmaraci 2 yıllık bir proje ne kadar büyük ses getirdi neden? Çünkü insanlar bir siteden alexa öbüründen pagerank diğerinden başka birşey sorguluyordu tek çatı altına toplandı ve tuttu.

Böyle bir proje kafanızda oluşursa iyi bir php coder ve grafiker bulup projenizi hayata geçirin derim.
Okunmamış 09 Mayıs 2012, 14:21
NuCLeuS Adlı Üyenin Avatarı
sistemlinux.org

Beğenilen Mesajları: 340
Beğendiği Mesajlar: 120
Ticaret: 1, 100%

Sorduğun soruya yanıt verebilmek için senin ne kadar bilgili olduğunu bilmek gerekir. Mesela programlama, tasarım, seo vs bilgin var mı?. Ya da paranın bir kısmını bunları öğrenmek için kursa yatır. Gerçi kursta da ne kadar öğrenirsin orası mechul.

Hiç bir bilgin yoksa zaten bu işlerden uzak dur. Yani yapacağın her iş için birilerini bulman gerekiyorsa o para suyunu hemen çeker haberin olsun. Hele ki bir de dolandırıcı kişilere denk gelirsen bir bakmışsın elinde para filan kalmamış.
Okunmamış 09 Mayıs 2012, 14:25
scoofield Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Beğenilen Mesajları: 24
Beğendiği Mesajlar: 2
Ticaret: 0, 0%

Bence de internete o kadar para yatırılmaz, en güzeli döviz ve altını takip et.Paranı bunlara yatırırsan ve iyi de takip edersen paran değer kazanır.Hem de çalışmak zorunda kalmazsın.
SoWaLYe bunu beğendi.
Benim için sadece iyi ya da kötü insan vardır.
Okunmamış 09 Mayıs 2012, 14:25
TDWeb Adlı Üyenin Avatarı
SEO Danışmanı - Webmaster

Yaş / Cinsiyet: 30 / Erkek
Beğenilen Mesajları: 233
Beğendiği Mesajlar: 107
Ticaret: 110, 100%

internetten para kazanmak için çok para olmasına gerek yok. öncelikle bu alanla ilgili bişelerden anlaman hatta uzman olman lazım. sizin de gördüğüm kadarıyla fazla bilginiz yok. öncelikle eğitim alın Bilge Adam (örenektir kalitesine garanti veremem) gibi eğitim firmalarından birine kursa gidin. sonra o paranın 4/1 ile bile inetrnette iş yapmaya başlayabilrsiniz.
scoofield bunu beğendi.
Okunmamış 09 Mayıs 2012, 14:29
Simple Machines

Beğenilen Mesajları: 7
Beğendiği Mesajlar: 0

Fikir bulana kadar yatır vadede kalsın.%10 ile aylık 70 tl gelir.
Okunmamış 09 Mayıs 2012, 14:44
gok gok şuan çevrimdışıdır.
Üyeliği Durdurulmuş

Beğenilen Mesajları: 1
Beğendiği Mesajlar: 1

10 bin tl ile tam donanımlı sana hemen dönüşü olan iş yapman çok zor bu noktada dikkatli hareket etmelisin bence.Sana tavsiyem benim 4 yılı aşkın süredir yaptığım ve sadece 10 tl sermayeyle girilen riski olmayan bir iş yapman senin için daha karlı olacaktır.Ben bu zamana kadar yaptığım işten 68.000 tl kazandım.ve şu an aylık 1000 tl ile 1500 tl arasında ortalama maaş primi alıyorum.bazı dekontlarıda siteye koydum bu konuda şeffaf olmak laızm düşüncesiyle. tercih senin.İnşaALLAH sana kar hetirecek bir işte başarılı olursun.inceleyebilceğin site adresi:www.ekisimkani.net
Okunmamış 09 Mayıs 2012, 15:00
Yusuf KISA Adlı Üyenin Avatarı
yusufkisa.com

Yaş / Cinsiyet: 23 / Erkek
Beğenilen Mesajları: 112
Beğendiği Mesajlar: 92
Ticaret: 16, 100%

Alıntı:
sahinersoz Adlı Üyeden Alıntı Mesajı göster
Profesyonel bir ekibin yoksa internette paran yanar. Yerinde olsam tavuk dürümcü açardım (şaka yapmıyorum ciddiyim. 3-4 ayda paranı ikiye katlarsın.)
Arkadaş haklı biz girdik o işe hemde ADANA 'nın en sakin ve köy gibi olan yerinde 1 mahallede 3 dönerci vardı yinede kazanıyorduk. İşlek biryere açarsan yaşadın.
...
Okunmamış 09 Mayıs 2012, 15:45
WolkHan Adlı Üyenin Avatarı
volkansengul.com

Beğenilen Mesajları: 17
Beğendiği Mesajlar: 13

Yorumların hepsini okudum... Herkes kendi tecrübe ve bilgisine göre birşeyler söylemiş.

10.000 lira için çok diyende olmuş az diyende. Ancak inan bana 10.000 lira kısa vadede dönüş istiyorsan oldukça yetersiz. Geri dönüşün ne boyutta olmasını bekliyorsun bilmiyorum tabii ancak tatmin edici miktarlar için yetersiz.

Kurs'a git işi öğren diyenlere de katılmıyorum. Kursa giderek edindiğin salt bilgi ile bir proje yapman en az 1 yılını alır. ( kurs bittikten sonra ) Salt bilgi işe yaramaz. Bilgiyi değerli kılan onu kullanırken yapılan yanlışlar sonucunda edinilen tecrübedir.

Şimdi asıl önce şu sorulara bir cevap lazım tavsiyede bulunmaden evvel;

- Elindeki sermaye ile ne boyutta bir dönüş bekliyorsun. Örneğin : aylık 1.000 lira mı ?
- Ne kadar süre içinde bir dönüş bekliyorsun. 1 yıl içinde, 6 ay içinde, vs..?
- 10.000 lirayı gözü kapalı yatırıp daha sonra kazandığın paraları da yine gözü kapalı projene uzunca bi süre yatırabilecekmisin? 6 ay hiç kazanç beklentin olmadan yani.
- Hangi konulara eğilimin, bilgin, tecrüben var ? Spor, Otomobil, Yazılım, Sanat, vs.. ?

bunlara vereceğin yanıtlara göre daha sağlıklı tavsiyelerde bulunabiliriz...

sevgiler
bozok bunu beğendi.
Konuya Cevap Yaz

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal