wmaraci reklam
lidertakipci

Blog mu açayım forum mu? +Domain önerisi

23 Mesajlar 2.371 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Arkadaşlar kişisel blogumun yanında elektrik elektronik mühendisliği - bilgisayar mühendisliği alanlarında paylaşımlar yapabileceğim bir site açmak istiyorum. Bun 2 ana kategorinin yanında biraz teknoloji (klasik teknoloji siteleriden farklı olarak yorumlarımı yazacağım) ve yazılım ile ilgili paylaşımlar falan yapacağım.

1-) Böyle bir proje için blogmu daha uygun olur (portal tarzıda olabilir) yoksa forummu. (Blog açmaya karar verdim :) )

2-) Domain için nasıl bir seçim yapabilirim. Aklıma içerik ile ilgili kısa bir domain gelmiyor. Öneride bulunabilirseniz sevinirim. Güzel domaii sana neden önereyim diye düşünmeyin elinizde varsa hoşuma giden ona da talibim. ( Bu kısımı hala halledemedim )

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk
wmaraci
reklam

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Birinci soruya cevap vermem gerekirse; kesinlikle blog açmanı tavsiye ederim. Önce daha basit bir tema ile başlayıp, içerik arttıkça portala dönüştürürsün.

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

Ogulcan adlı üyeden alıntı

Birinci soruya cevap vermem gerekirse; kesinlikle blog açmanı tavsiye ederim. Önce daha basit bir tema ile başlayıp, içerik arttıkça portala dönüştürürsün.

Teşekkür ediyorum hocam yorum için.

Başka arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum kara vermek için ve bilhassa domain önerisinde bulunabilirlerse o ble ilk soruma cevap olabilir duruma göre :)

TTWebHizmetleri TTWebHizmetleri WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ...
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Şuanda forum açman kesinlikle yanlış bir karar olur. Blog açmanı öneririm.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

TT Web Hizmetleri adlı üyeden alıntı

Şuanda forum açman kesinlikle yanlış bir karar olur. Blog açmanı öneririm.

Neden yanlış olur hocam forum açmak. Çekincelerinizi yazabilirseniz mutlu olurum.

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ...
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Neden yanlış olur hocam forum açmak. Çekincelerinizi yazabilirseniz mutlu olurum.

Günümüzde forum sayıları artmış durumda. Forum açtığınız zaman forum yazılımları MyBB, phpBB, SMF gibi forum yazılımlarının açıkları var. Bir de bunlara üye çekmek gerek forum ayarları vs uzun iş emek gerektiren ve geleceği olup olmadığı bir iş ama blogda emek verirsen geleceği olan bir iş yapabilirsin.

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

Günümüzde forum sayıları artmış durumda. Forum açtığınız zaman forum yazılımları MyBB, phpBB, SMF gibi forum yazılımlarının açıkları var. Bir de bunlara üye çekmek gerek forum ayarları vs uzun iş emek gerektiren ve geleceği olup olmadığı bir iş ama blogda emek verirsen geleceği olan bir iş yapabilirsin.

Teşekkür ediyorum hocam yorum için. Peki domain için yönlendirebilirmisiniz beni. Dİrek isim vermeden yol göstermeniz bile kardır benim için :)

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ...
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Teşekkür ediyorum hocam yorum için. Peki domain için yönlendirebilirmisiniz beni. Dİrek isim vermeden yol göstermeniz bile kardır benim için :)

Domain alacaksan akılda kalacak kısa ve net bir isim olmalıdır. Domain alırken kelime içerisinde - olmamasına ve Türkçe karakterlerin kullanılmamasına dikkat edersen akılda kalan bir domain adı alabilirsin. SEO açısından bir domain alacak ise uzun bir alan adı almalısın. İsimTescil gibi sitelerden domain sorgulatıp alabilirsin. Aldıktan sonra whois kayıtının kapatılmasını iste bazı durumlarda site sahibinin whois kayıtlarını 3. şahıslar öğrenebiliyor.

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

Domain alacaksan akılda kalacak kısa ve net bir isim olmalıdır. Domain alırken kelime içerisinde - olmamasına ve Türkçe karakterlerin kullanılmamasına dikkat edersen akılda kalan bir domain adı alabilirsin. SEO açısından bir domain alacak ise uzun bir alan adı almalısın. İsimTescil gibi sitelerden domain sorgulatıp alabilirsin. Aldıktan sonra whois kayıtının kapatılmasını iste bazı durumlarda site sahibinin whois kayıtlarını 3. şahıslar öğrenebiliyor.

Sorgulama falan yaptım hocam konu açmadan önce aklıma yatan birşey bulamadım. Hoşuma gidenler hep doluydu. Dandik uzantılarada ben yanaşmadım.

Bu arada 3. şahısların whois uzantılarını öğrenmesinin ne gibi bir sakıncası var hocam. Ben hiç kapattırmadım bugüne kadar aldığım domainlerde.

• Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ...
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** T**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Sorgulama falan yaptım hocam konu açmadan önce aklıma yatan birşey bulamadım. Hoşuma gidenler hep doluydu. Dandik uzantılarada ben yanaşmadım.

Bu arada 3. şahısların whois uzantılarını öğrenmesinin ne gibi bir sakıncası var hocam. Ben hiç kapattırmadım bugüne kadar aldığım domainlerde.

Bir sakınçası yok fakat birisi sitenize hedef olarak saldırmak istediği zaman ilk whois kayıtından sitenizi sorgulatır oradaki bir kaç bilgi ile sitenize küçük çapta zarar verebilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al