wmaraci reklam
lidertakipci

Hangi Ticaret Sektörüyle İlgileniyorsunuz?

13 Mesajlar 1.133 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
    • Üyelik 01.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Proje Yönetimi
    • Konum Sivas
    • Ad Soyad A** Y**
    • Mesajlar 1279
    • Beğeniler 386 / 731
    • Ticaret 29, (%100)

İnternet sektöründe para kazanmak bir çok yöntemle mevcut ve gerek mesleğiniz, gerekse ek geçim kaynağı olarak seçmiş olduğunuz internet ticaretinde hangi alanları genellikle tercih ediyorsunuz ve nedeni nedir?

Bir çok insan uzmanlık alanım olduğu için cevabını vereceği şıklar olacaktır, bizlerde böyle bir anket ile gelecek nesile daha doğru ve sağlam yatırım zemini bırakabiliriz diye düşündük, ve daha yeni gelişim, öğrenim aşamasında olan kardeşlerimiz için seçmiş oldukları alanın en doğru seçim olmasına yardımcı olmak istedik.

SORU 1 E-Ticaret sektöründe hangi alanda para kazanıyorsunuz? Kazançları sizi kurtarıyor mu ve vermiş olduğunuz emeğe değiyor mu?

SORU 2 Gözlemleriniz neticesinde geriye dönebilseydiniz, hangi alanı tercih ederdiniz?

wmaraci
    reklam

Shydox Shydox www.majerweb.com Kullanıcı
    • Üyelik 25.10.2017
    • Yaş/Cinsiyet 22 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Sakarya
    • Ad Soyad A** U**
    • Mesajlar 903
    • Beğeniler 89 / 267
    • Ticaret 7, (%100)
    Youtube'da videolar çeken bir arkadaşımız. AliExpress ve Amazon'dan Ürün Getirip Logosunu Basıp Ebay'da Satıyor. Git Gide Kazancı Artıyor. Ayık 3000+ Gibi Bir Kar Oranından Bahsediyor.

• Üyelik 01.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Proje Yönetimi
    • Konum Sivas
    • Ad Soyad A** Y**
    • Mesajlar 1279
    • Beğeniler 386 / 731
    • Ticaret 29, (%100)
    Shydox YouTube kazançlarının son iki yılda baya bir artış sağladığını duymuştum, alternatifinin neredeyse hiç olmaması, milyonlarca arşivi bünyesinde barındırması bana da gelecek için iyi bir yatırım planı olarak geliyor doğrusu.

• Üyelik 25.10.2017
    • Yaş/Cinsiyet 22 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Sakarya
    • Ad Soyad A** U**
    • Mesajlar 903
    • Beğeniler 89 / 267
    • Ticaret 7, (%100)
    Haklısın fakat ben ondan bahsetmedim hocam. Benim dediğim e-ticaret al sat yani. Adam çinden ucuza getiriyor ebay üzerinden satış yapıyor. Karlı iş.

wmaraci
    wmaraci

• Üyelik 01.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Proje Yönetimi
    • Konum Sivas
    • Ad Soyad A** Y**
    • Mesajlar 1279
    • Beğeniler 386 / 731
    • Ticaret 29, (%100)
    Shydox gümrükte takılmalar yaşamıyor mu hiç? Birçok insan bu nedenden dolayı pek girmeye cesaret edemiyor açıkçası ama girişimciler kazanıyor gördüğüm kadarıyla.

• Üyelik 25.10.2017
    • Yaş/Cinsiyet 22 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Sakarya
    • Ad Soyad A** U**
    • Mesajlar 903
    • Beğeniler 89 / 267
    • Ticaret 7, (%100)
    70$ altı gümrükte takılmıyor diye biliyorum. Part part sipariş ettiği zaman bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Ki arkadaş yapıyor yani. :)
    Ahmet

kişi bu mesajı beğendi.

noop noop WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 25.09.2016
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek domain alınır-satılır
    • Konum Antalya
    • Ad Soyad M** S**
    • Mesajlar 688
    • Beğeniler 73 / 264
    • Ticaret 7, (%100)
    domain alıyorum ve zar zor satıyorum. para falan kazanmıyorum. hobi olarak beğendiklerimi alıyorum. aslında para kaybediyorum da denebilir.

domain sektörünün de 5 yıl içinde olmasa da çok da uzak olmayan gelecekte biteceğini düşünüyorum. alayım kaydedeyim 5 sene sonra değerlenir devri geçti. mevcut jenerik com ların bile değer kaybedeceği görüşündeyim. arama motorları bugün uzantıları önemsemediği gibi yakın zamanda domainin kendisini de önemsemeyecek seo puanı vermeyecektir.

para kazanmadığım için ankete oy vermedim.

e ticarete gelince. gelecek burada. küçük esnaf olayı bitecek. avmler de artık satış değiş teşhir ve deneme ürün tanıtım mekanları olacak. satışların tamamı internet üzerinden yapılıp kapıda teslim edilecek.

gelecekte youtube web adsenseden daha önde olacak. web adsense bitebilir bile. suistimali çok fazla reklam verenler azalabilir.

EPINKO EPINKO epinko.com Kullanıcı
    • Üyelik 04.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek öğrenci
    • Konum Mersin
    • Ad Soyad O** T**
    • Mesajlar 1304
    • Beğeniler 204 / 205
    • Ticaret 23, (%100)
    androidden kazaniyorum onu eklememişsiniz hocam eskiden olsa daha çok yatırım yapardım andrpide bu kadar çöp değild hiç değilse ve geleceği çok uzun bi sektör

[url=https://www.hizliresim.com/8gm823r][img]https://i.hizliresim.com/8gm823r.gif[/img][/url]

• Üyelik 01.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Proje Yönetimi
    • Konum Sivas
    • Ad Soyad A** Y**
    • Mesajlar 1279
    • Beğeniler 386 / 731
    • Ticaret 29, (%100)
    noop uzun soluklu bir ticaret tecrübeniz olmuş, umarım zaman size emeğinize değmediğini düşündüğünüz yatırımların, gelecekte daha doğru ve bol kazançlı yeni yatırımlar olmasına yol açar ve edindiğiniz tüm bu deneyimler aslında kazanılmış birer tecrübe olarak geri döner.

WANTED aklıma gelmeyen daha nice alanlar oldu aslında sadece Android değil bu nedenle Diğer seçeneğini de ankete eklemiştim, peki Android sektörünü insanlara önerir misiniz?

muhdelibas muhdelibas WM Aracı Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 09.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Türkolog
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** D**
    • Mesajlar 362
    • Beğeniler 42 / 122
    • Ticaret 2, (%100)
    Reklamcılık ama bakalım girebilecek miyim sektöre :)

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al