wmaraci reklam
lidertakipci

Makale satışı yapılabilecek bir site yapsam tutar mı?

11 Mesajlar 1.185 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bloggerim bloggerim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba,

Forumda görmüşsünüzdür. Makale satıyorum fakat bir çok insan güven sıkıntısından daha çok bilindik kişilere makale yazdırmayı tercih ediyorlar. Bende bu güvenlik sıkıntısını önlemek için. Bir makale satış sitesi açsam iyi olur mu? Satacağımız makaleler kendi makalelerimiz olacak. Her kategoride hazır makalelerimiz bulunacak isteyenler yeniden makale yazdırabilecek. Bütün ödeme yolları yapmayı düşünüyoruz. Mobil ödemeden tutun havale/eft kadar. İşlemler otomatik olacak.

Sizce böyle bir site nasıl olur tutar mı? Millet makale siparişi verir mi?

wmaraci
reklam

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
forumdan 1 arkadaşın öyle bir sitesi vardı ama tutar mı tutmaz mı bilmiyorum

• Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

ahmetcem96 adlı üyeden alıntı

forumdan 1 arkadaşın öyle bir sitesi vardı ama tutar mı tutmaz mı bilmiyorum

www.makaleisi.com diye bir site var evet. Fakat oda bütün herkes makale satışı ve alımı yapabiliyor.Şahsen düzeni beğenmedim ve karışık bir sistem olmuş. Başka var mı bilmiyorum. Bana tutar gibi geliyor ya bakalım bağlım

Mukim Mukim Ne yapalım meselâ? Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticâret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 0 / 131
  • Ticaret 101, (%100)
Bu şekilde işleyişe sahip üç dört tane web sitesi bulunmaktadır. Yetkilileriyle görüşüp fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Ayrıca forumdaki güven hususu tamamen size bağlıdır. Gerekli zemini hazırlarsanız, başarılı bir ticari hayatınız olabilir.

Aşağıdaki blog yazısını okumanızı öneriyorum:

http://wmaraci.com/blog/forum-ticaretinde-basari-57.html

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

Mukim adlı üyeden alıntı

Bu şekilde işleyişe sahip üç dört tane web sitesi bulunmaktadır. Yetkilileriyle görüşüp fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Ayrıca forumdaki güven hususu tamamen size bağlıdır. Gerekli zemini hazırlarsanız, başarılı bir ticari hayatınız olabilir.

Aşağıdaki blog yazısını okumanızı öneriyorum:

http://wmaraci.com/blog/forum-ticaretinde-basari-57.html

Yazınızı okudum hocam gayette güzel olmuş. Güvende sıkıntı yaratmam fakat benden önce davranan çok makale yazarı var. Onların referansı yüksek olunca tabi haliyle millet onları seçiyor. Bana da çok az kişi geliyor.

Mukim Mukim Ne yapalım meselâ? Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticâret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 0 / 131
  • Ticaret 101, (%100)
Bu şekilde bir düşünceye sahip olmanız oldukça yanlış. Burada herkes ticarî faaliyetlerine sıfırdan başlıyor. İki sene önce üç kişiye ücretsiz referans makale yazarak bu işe başladığımı belirtmek istiyorum. Bir hiyerarşi var elbette, fakat bu tamamen çalışma prensibinize bağlı bir unsurdur.

• Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

Mukim adlı üyeden alıntı

Bu şekilde bir düşünceye sahip olmanız oldukça yanlış. Burada herkes ticarî faaliyetlerine sıfırdan başlıyor. İki sene önce üç kişiye ücretsiz referans makale yazarak bu işe başladığımı belirtmek istiyorum. Bir hiyerarşi var elbette, fakat bu tamamen çalışma prensibinize bağlı bir unsurdur.

Yani tabi. Başlamak lazım bir yerden fakat kendi sitemi açmak ve oradan kazanmak benim açımdan daha yararlı olur diye düşünüyorum. Diğer arkadaşlarda görüşlerini bildirirse ona göre kararımı vereceğim.

Dreamcool Dreamcool WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 78 / 75
  • Ticaret 62, (%100)
Öncelikle makale satışı sırasında müşterideki güvensizlik ödeyeceği paranın kaygısı değildir. Ödeyeceği para karşısında ona teslim edilen yazının kalitesidir. Yani siz bütün ödeme şekillerini en iyi şekilde sunsanız da kaliteli yazı yazdığınızı kanıtlayamazsanız hiçbir şekilde ilerleyemezsiniz. Ayrıca bu forum üzerinde 1 seneye yakın makale satışı yapan birisi olarak ilk başladığımda 3 günde 1-2 makale işi alabiliyorken zamanla kalitemi gösterip sistemi oturtarak gün içerisinde isteğime bağlı olarak 30-50 makale arasında yazmaktayım. Kısacası ödeme yollarını güvenilir hale getirerek ve hazır makale yazarak ilerleyemezsin. Sen kaliteli yazıyorsan biraz uzun sürse de zamanla müşterilerin artacaktır. Bu yüzden bu sistemi önermiyorum.

Makale & Editörlük Hizmetleri

• Üyelik 10.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** H**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 101 / 62
  • Ticaret 3, (%100)

Dreamcool adlı üyeden alıntı

Öncelikle makale satışı sırasında müşterideki güvensizlik ödeyeceği paranın kaygısı değildir. Ödeyeceği para karşısında ona teslim edilen yazının kalitesidir. Yani siz bütün ödeme şekillerini en iyi şekilde sunsanız da kaliteli yazı yazdığınızı kanıtlayamazsanız hiçbir şekilde ilerleyemezsiniz. Ayrıca bu forum üzerinde 1 seneye yakın makale satışı yapan birisi olarak ilk başladığımda 3 günde 1-2 makale işi alabiliyorken zamanla kalitemi gösterip sistemi oturtarak gün içerisinde isteğime bağlı olarak 30-50 makale arasında yazmaktayım. Kısacası ödeme yollarını güvenilir hale getirerek ve hazır makale yazarak ilerleyemezsin. Sen kaliteli yazıyorsan biraz uzun sürse de zamanla müşterilerin artacaktır. Bu yüzden bu sistemi önermiyorum.

Bende zaten bahsettiğiniz kaliteden bahsediyordum. Forumda klasiktir. Sen bir senedir yapıyorsun bu işi ben 2 aydır. Millet seni mi beni mi seçer? Burada ki kalite ciddiyetini belli etmek amaçlı açacağım siteyi. Aynı zamanda bu işi önceden de yapmış kişileri yazar olarak almayı düşünüyorum.

Dreamcool Dreamcool WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 449
  • Beğeniler 78 / 75
  • Ticaret 62, (%100)
Yazar alacaksan iş değişir, ayrıca benim demek istediğimde kaliteni kanıtlamadan site açma açarsan tutacağını sanmıyorum. Ayrıca yazarlarını dikkatli seçip yazılarını hep aynı güzellikte sunmak zorunda kalırsın. Kaliteli yazı yazan bir yazarın da 100 kelimesi 1 tl gibi standart bir fiyattan aşağıya çalışacağını sanmam bu yüzden sana pek pay kalacağını düşünmüyorum.

Makale & Editörlük Hizmetleri
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al