wmaraci reklam
lidertakipci

Adsense Ikinci Onay Nasıl Alınır?

8 Mesajlar 2.987 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense ikinci onay alma süreci birçoğumuz başına dert oluyor. Çoğu zaman sitedeki içeriğin kalitesi, kodlama hataları, sitenin tasarım sorunları, imla kuralları ve hatta kullanılan fontlar dahi sorun çıkartabiliyor. Hit yakalayan sitenizden para kazanmanın en en iyi yollarından biri Google Adsense. Bu yazıda Adsense’den onay almanın bir başka yolunu anlatacağım.

Hali hazırda bir siteniz varsa ve daha önce adsense başvurusu yapıp olumsuz yanıt aldıysanız tekrar başvuru yaptığınızda kabul edilme şansınız azdır. Bu yüzden burada yeni bir site açarak adsense onayı alma yönteminden bahsedeceğim.

İlk olarak yeni bir blog açmalısınız, konusu her ne olursa olsun. Tabi, eğer domain ve hosting’e para vermek istemiyorsanız o ayrı fakat ben bu paranın adsense onayı karşılığında önemi olmadığını düşünüyorum. Zaten domain ve hosting ile beraber 30 TL’ye bile site açmanız mümkün.

Siteize ilk önce WordPress kurun, ardından SEO uyumlu güzel bir tema bulun. Basit temalar kurmaya özen gösterin, içerik odaklı minimal temalar. Bu tarz birçok tema var internette kolayca bulabilirsiniz. Benim size tavsiyem ise Standart Theme olabilir.

Temanızı kurduktan sonra kurulması gereken eklentileri kurun ve siteniz için üç tane sosyal medya hesabı açın; facebook, twitter ve google+ olabilir. Hesapları açtıktan sonra ilk içeriğinizi yazmaya başlayabilirsiniz.

Girdiğiniz içerik kesinlikle ve kesinlikle özgün ve en azından 350 – 400 kelime uzunluğunda olmalı. İçeriğe güzel bir başlık seçin ve tercihen (kesinlikle öneririm) bir tane de resim ekleyin. Girdiğiniz yazının etiketleri kesinlikle konu içinde geçiyor olsun ve en fazla 4 tane girin. Daha sonra bu etiketlerin yazının içinde geçtiği yerleri kalın (strong) yapın. Yazı içindeki etiketlerin en fazla 5 tanesini kalın yapın. tekrar eden kelimeleri kalınlaştırmanıza gerek yok fakat bunlardan bir ya da iki tanesi yazının ilk paragrafında olmalı.

Yazıyı yayınladıktan sonra sosyal medya hesaplarında paylaştıktan sonra yazıyı pingleyin. Sitenizin sitemap’ını Google, Bing ve Yandex arama motorlarına gönderin ve beklemeye geçin. Eklediğiniz yazı Google’da indexlenene kadar bekleyin, bu belki bir belki iki gün sürebilir. Yavaş indexlendiği takdirde yazıyı hergün bir kere pingleyin, dikkat edin fazlası zarar.

Birinci yazınız indexlendikten sonra hergün beş yazı olmak üzere beş gün boyunca aynı şablonda yazılar yazın. Artık indexlenmelerini beklemenize gerek yok, beşinci günün sonunda sitede 25 tane yazı olmuş olacak.

Beşinci gün adsense başvurunuzu yapın ve bir tane reklam oluşturun, renk paletini sitenizin renklerine göre ayarlayın ve sitede görülebilecek bir yere koyun, ardından beklemeye geçin.

Sitenizin onay sürecinde kaldığı her gün için aynı taktikle bir tane yazı girin, farklı kategorilerde olabilir fark etmez özgün olsun yeter.

Bir de unutmadan; içinde yazı olmayan kategoriler oluşturmayın. Boş sayfalarda reklam gösterimi olursa başvurunuz onaylanmaz.

Herşeyi tam anlamıyla yaptıysanız adsense başvurunuz onaylanacaktır. Unutmayın ki, onaylacak olan sitelerin başvuru süreci uzun sürer, bu süre içinde siteyi güncel tutmaya gayret gösterin.

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/
wmaraci
reklam

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Yazınız için tesekkurler. Bizzat denedim alamadım :)
oaskan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Biwebmaster adlı üyeden alıntı

Yazınız için tesekkurler. Bizzat denedim alamadım :)

Bizzat denedim aldım. :( Tabi sonra warez içerikten banlandım o ayrı konu. Belki başka bir yerde hata yapmışsınızdır?

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

BrutalStar adlı üyeden alıntı

Bizzat denedim aldım. :( Tabi sonra warez içerikten banlandım o ayrı konu. Belki başka bir yerde hata yapmışsınızdır?

Hayır hocam bir çok yöntem denedim. Açıkcası 3-4 sene önce rahat alabiliyordum biraz zorlaştı. En son olarak 3 günlük domaine aldım :)

wmaraci
wmaraci

umutr umutr Project Development Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Digital Marketing
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 455
  • Beğeniler 113 / 146
  • Ticaret 78, (%100)
Güzel bir kaynak olmuş, elinize sağlık.
BrutalStar

kişi bu mesajı beğendi.

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Pardon ama resminize şeytan resmi koymaktaki amaç ne ?

• Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Jevel adlı üyeden alıntı

Pardon ama resminize şeytan resmi koymaktaki amaç ne ?

Benimle ilgili değilde yazıyla ilgili yorum yapmanızı tercih ederim hocam..
emeric

kişi bu mesajı beğendi.

tosyafurkan tosyafurkan Hukuk Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad M** O**
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 80
  • Ticaret 31, (%97)
www.masamot.com bu siteye adsense hesabının verilmeme sebebi ne olabilir acaba?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al