wmaraci reklam
lidertakipci

Ubuntu Touch, Android İçin İndirilebilir Durumda

2 Mesajlar 633 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5985
  • Beğeniler 3896 / 3905
  • Ticaret 6, (%100)

Linux işletim sisteminin en çok tercih edilen versiyonu olan Ubuntu OS, gördüğü büyük beğeni ve desteği mobil platforma taşımak için kolları sıvamış, Ubuntu Touch mobil işletim sistemini duyurarak merak uyandırmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ilk Ubuntu yazılımına sahip telefon olan BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition ile piyasaya ayak basan firma, yüksek beklenti ile karşılaşmıştı. Şimdi ise Ubuntu'nun Linux sisteminde olduğu gibi açık kaynak kodlu yapısını mobile de taşındı.

OSP, yani açık kaynak kodlu olarak kullanıma açılan Ubuntu Touch, farklı cihazlar için de indirilebilir duruma geldi.

İlk olarak Nexus 4, Nexus 7 Wi-Fi (2013) ve Nexus 10 cihazları için indirilebilir durumda olan mobil işletim sistemi, kısa süre içinde birçok cihazın da dahil olmasıyla Android kullanıcıları için bir alternatif platform açmaya çalışacak.

Detaylarını ve zamanla artacak cihaz desteğini bu adresten ulaşabilir, indirerek cihazınızda Ubuntu deneyimi yaşabilirsiniz.

Kaynak: http://www.webtekno.com/mobil/ubuntu-touch-osp-h5461.html

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Fedakarlık edip kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarsa biz de bilgilenmiş oluruz. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al