wmaraci reklam

Anahtar kelimemde müthiş düşüş !!!

17 Mesajlar 2.316 Okunma
wmaraci reklam

conestoga conestoga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest meslek şirket sahibi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 12 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar;
2-3 aydır havuz anahtar kelimesinde ilk sayfa 2 ila 7 ci sırada gezerken şuan 139 cu sıraya gerilemişim bunun sebep sonuç ilişkisi ile değerlendirecek arkadaşlar varmı acaba fikirleriniz benim için çok değerli yorumlarsanız sevinirim?

http://www.derinhavuz.com - HAVUZ - SAUNA - JAKUZİ
wmaraci
reklam

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
benimde tüm anahtar kelimelerde ilk 5 de olan sitem 20 li sıralara düşmüş google ne yapmak istiyor anlamadım gitti. Facebook sayfasını almış ilk 10 a koymuş siteyi almış 20. sıralara atmış hemde 3. sırada olduğum kelimeyi tamamen saçmalık

tolgahanuzun tolgahanuzun .com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 32 / 38
  • Ticaret 10, (%100)
Aynen benimde ya hem çalışma yaptığım siteler hemde kendi sitelerim müthiş bir düşme var.

Çok fena oldu bu olay.

bulutweb bulutweb Web & Grafik Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web & Grafik Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 224
  • Beğeniler 33 / 61
  • Ticaret 10, (%100)
Merak etmeyim arkadaşlar bu sıralamalar düzelir.

Bende de benzer bir durum olmuştu, sandboxa düştüğümü sandım ve google ile ileişime geçtim. Sitenizde bir problem görünmüyor dediler.

Bir süre sonra sitelerin sıralamalarının düzeldiğini gördüm. Aynı şey zamanla bir kaç sitemde daha oldu. 2-3 gün sonra düzeliyor.

Bence google'da bir altyapı çalışmasından kaynaklanıyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 11.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 12 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
dalganamamıdır bu güncellememidir gerçekten anlayamadım ben kafa kelimem di 'havuz' arkadaş ya ben bu google ın ya! şimdi silbaştanmı yapacağız? bu da siyasi bir strateji reklam geliri peşinde bu google yandex azıcık palazlandıya kendine tehdit görüyor. allah bize bi sabır vereeeee....

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Dün gerçekleştirilen bir güncelleme ile bu duruma düşmüş olabilirsiniz. Yabancı ülkelerde de bu durum söz konusu. Artık jenerik isimli domain devrini kapatmaya bir adım daha yaklaştık. Böylelikle kalite bir kez daha ortaya çıkmış oldu.
Kelimelerinde gerileyen arkadaşlara tavsiyem en azından 2-3 aylık bir dönemde direk olarak backlink almamalarıdır. Birçoğu da kendini prof sanan seocu arkadaşlardan hizmet almakta ve sitelerini daha da riske sokmaktalar. Bu sebeptendir ki bir iş yapıyorsanız ustasıyla yapmalısınız.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

TechnicaL TechnicaL Ruhumun Afrikası Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 13 / 81
  • Ticaret 2, (%100)

androidsistem adlı üyeden alıntı

Dün gerçekleştirilen bir güncelleme ile bu duruma düşmüş olabilirsiniz. Yabancı ülkelerde de bu durum söz konusu. Artık jenerik isimli domain devrini kapatmaya bir adım daha yaklaştık. Böylelikle kalite bir kez daha ortaya çıkmış oldu.
Kelimelerinde gerileyen arkadaşlara tavsiyem en azından 2-3 aylık bir dönemde direk olarak backlink almamalarıdır. Birçoğu da kendini prof sanan seocu arkadaşlardan hizmet almakta ve sitelerini daha da riske sokmaktalar. Bu sebeptendir ki bir iş yapıyorsanız ustasıyla yapmalısınız.

Onlar jenerik değil niche sitedir onlar. Ayrıca o güncelleme olalı bayağı bir zaman oldu ve o güncellemede yapılan etkiler ingilizce sitelerin %0,6 gibi bir oranını etkilemiştir.

Genel olarak olur böyle dalgalanmalar, siz tsunamiyi görmeye durun :cool:

• Üyelik 11.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 12 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
arkadaşlar şuan ki durum değerlendirildiğinde bu kalıcı birşeymi olacak yoksa dalgalanma olduğundan taşlar yerine oturacakmı oturmayacakmı anlam veremiyorum !!?? Kaldıki benim sitem e-ticaret sitesi kardeşim ne kadar güncel olabilirki ürün pazarlıyoruz örneğin havuz klor u satıyorum bunla ilgili açıklama kısmının özeti ''klor havuzdaki bakteri oluşumunu engeller, dezenfekte eder'' bunu ne kadar özgün yapabilirim ki ben? çıldırmamak içten değil yaaa!!! ekmeğimizle emeğimizle oynuyor adamlar... inşallah düzelir yoksa çok fena anıcam suyun başındakileri....

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)

TechnicaL adlı üyeden alıntı

Onlar jenerik değil niche sitedir onlar. Ayrıca o güncelleme olalı bayağı bir zaman oldu ve o güncellemede yapılan etkiler ingilizce sitelerin %0,6 gibi bir oranını etkilemiştir.

Genel olarak olur böyle dalgalanmalar, siz tsunamiyi görmeye durun :cool:

O güncelleme olalı ne yazık ki baya bir süre olmadı. Kusura bakma ama bu güncellemeleri yakından takip eden bir kişiyim. Güncelleme daha bu gün gerçekleşmiş durumda.
https://twitter.com/mattcutts/status/254335294063656960
ilk olarak Twitter üzerinden bu güncelleme kullanıcılara belirtildi.
Senin demek istediğin sanırım güncelleme olacaktı haberi. Yani güncelleme olacağı aylar önce belirtilmişti lakin yeni olmaya başladı.
http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2012/04/another-step-to-reward-high-quality.html
İngilizce sitelerin yaklaşık da 0.3'ü gibi bir rakamda etkilenme olduğu belirtilmiş durumda. Ülkemizde bu sayının ne kadar olduğunu şimdilik bilmiyorum.
Bu da güncelleme hakkında diğer bir bildiri:
http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2012/10/rich-snippets-guidelines.html

E3FN E3FN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Danışmanlığı
  • Konum ABD
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 12 / 15
  • Ticaret 19, (%100)
Matt beyefendi açıkladı normaldir :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al