wmaraci reklam

Google'a "Merry Christmas" Yazın ve...

21 Mesajlar 3.087 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bilgisepetim bilgisepetim Bilgisepetim Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 25 / 55
  • Ticaret 10, (%100)
Tartışma ortamı veya başka birşey değil amacım sadece bilgi vermek.

“Sen onların milletlerine tabi olmadıkça yahudiler de hıristiyanlar da senden asla hoşnut olmazlar. De ki: “Her halde yol Allah yoludur.” Şanım hakkı için sana vahiyle gelen bu kadar bilgiden sonra, faraza onların arzularına uyacak olsan, Allah‘tan sana ne bir dost, ne de bir yardımcı bulunur.”(bakara 120)

Kaynak : Kur'an-ı Kerim

wmaraci
reklam

digidukkan digidukkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Ha Noel'i kutlamışlar, ha yeni yılı... Ne farkeder? Noel babaya inanan mı kaldı bu devirde. Her iki kutlama da hayata renk katmak için değil mi zaten? İnanca yormayın hemen.

Noel ile yeni yıl aynı anlamı taşıyor. Bunlardan farklı olan Christmas. Christmas'ın yeni yıl ile alakası yok, İsa Mesih'in doğumu kutlanıyor. Yani Christmas dini birşey. Christmasda da noel baba yok zaten. Sizin ha onu kutlamışsın ha onu dediğiniz şeyler zaten aynı.

Yandex nasıl bir plan izliyor bilemem ama büyük olacağını zannetmiyorum. Google gibi köklü bir sistem varken. Gmail varken yandex mail'i kim ne yapsın. Yada Drive varken yandex depolama alanını. Webmasterların google'dan reklam alabilmek için nasıl çabalar sarf ettikleri de ortada. Sadece arama motoru olarak bakmayın konuya.

Unyesil Unyesil Ordum.net'te Yayıncı :) Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Yayıncılığı
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad O** F**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 59 / 62
  • Ticaret 2, (%100)

Sana da mutlu yıllar Google :)

Ek Olarak:

mozkaradas adlı üyeden alıntı

Noel ile yeni yıl aynı anlamı taşıyor. Bunlardan farklı olan Christmas. Christmas'ın yeni yıl ile alakası yok, İsa Mesih'in doğumu kutlanıyor. Yani Christmas dini birşey. Christmasda da noel baba yok zaten. Sizin ha onu kutlamışsın ha onu dediğiniz şeyler zaten aynı.

Yandex nasıl bir plan izliyor bilemem ama büyük olacağını zannetmiyorum. Google gibi köklü bir sistem varken. Gmail varken yandex mail'i kim ne yapsın. Yada Drive varken yandex depolama alanını. Webmasterların google'dan reklam alabilmek için nasıl çabalar sarf ettikleri de ortada. Sadece arama motoru olarak bakmayın konuya.

1. Noel ile yılbaşı aynı değil. Biri dini biri ise tüm Dünya'da kutlanan yeni bir yılın başlangıcıdır.

2. "İsa Mesih" olarak tabir ettiğiniz eğer Hz. İsa ise İslam dinine göre Peygamberdir. Ayrıca mesihin anlamını bilen zaten böyle bir tabir kullanmaz. Çünkü Dünya'ya kurtarıcı olarak geleceğine yönelik Kuran-ı Kerim'de bilgi yoktur.

Sadece güler geçerim :)
prisoner

kişi bu mesajı beğendi.

Bildirim ve AdMob özellikli Android uygulama sadece 50 TL! - Örnek Uygulama: "Ordum Mobil"

archaeopteryx archaeopteryx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 55 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

Unyesil adlı üyeden alıntı

Sana da mutlu yıllar Google :)

Ek Olarak:

1. Noel ile yılbaşı aynı değil. Biri dini biri ise tüm Dünya'da kutlanan yeni bir yılın başlangıcıdır.

2. "İsa Mesih" olarak tabir ettiğiniz eğer Hz. İsa ise İslam dinine göre Peygamberdir. Ayrıca mesihin anlamını bilen zaten böyle bir tabir kullanmaz. Çünkü Dünya'ya kurtarıcı olarak geleceğine yönelik Kuran-ı Kerim'de bilgi yoktur.

Bütün ibadetlerinizi tüm incelikleriyle SADECE Kuran'ı kaynak alarak gerçekleştirdiğinizi söylerseniz size ancak gülerim. :)

Haa, ben hadisleri sahih diye ayırmam işime geleni, bana benimsetileni kabul ederim derseniz o başka tabii. :)

Ayrıca mesih kelimesini İsa'nın damgası olarak görmek de cehalettir bana kalırsa.

Arkadaşa gülüp geçeceğinize, ülkenizde önemli dini mevkilerde bulunup arkadaş ile aynı tavırda "fetva" veren hocalara gülüp geçiniz. Haa daha da ileri gidip, bu insanların kaynak aldığı içlerinde Buhari ve Müslim'in de bulunduğu sahih kitaplara da gülüp geçin. Sonra Hz. Muhammed'in hadislerle ilgili söylemlerine de gülüp geçin.

Siz inanmayabilirsiniz elbette fakat ukalalık yapmanıza da gerek yok.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad O** F**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 59 / 62
  • Ticaret 2, (%100)

archaeopteryx adlı üyeden alıntı

Bütün ibadetlerinizi tüm incelikleriyle SADECE Kuran'ı kaynak alarak gerçekleştirdiğinizi söylerseniz size ancak gülerim. :)

Haa, ben hadisleri sahih diye ayırmam işime geleni, bana benimsetileni kabul ederim derseniz o başka tabii. :)

Ayrıca mesih kelimesini İsa'nın damgası olarak görmek de cehalettir bana kalırsa.

Arkadaşa gülüp geçeceğinize, ülkenizde önemli dini mevkilerde bulunup arkadaş ile aynı tavırda "fetva" veren hocalara gülüp geçiniz. Haa daha da ileri gidip, bu insanların kaynak aldığı içlerinde Buhari ve Müslim'in de bulunduğu sahih kitaplara da gülüp geçin. Sonra Hz. Muhammed'in hadislerle ilgili söylemlerine de gülüp geçin.

- Kişiliğim hakkında bilgi sahibi olmadan saldırgan tavır sergilemenizi sadece ibretle izlemekteyim. Meshep takıntısı olmayan birisi olarak Allah'ın Peygamber Efendimiz vasıtasıyla bizlere ulaştırdığı emirleri kaynak olarak görmemek bana göre değildir. Ayrıca Peygamber Efendimizin yapmış olduklarıda güzel ahlaka sahip olmak isteyenler için bir örnektir.

- Bunun zaten aksini söylememiştim :)

- Cümleyi okuyorum ama Türkçe anlatım bozukluğu birden çok olduğu için asıl maksadını anlamadım.

- Neye inanmadığımı da anlamadım. İnanmadığım şey Hz. İsa'nın mesih değilde Peygamber olduğu mu :) Ukalalık sana yakışmış. Benimkisi sadece bilgilendirmek. Sen ise seninle alakası olmayan birşeye yorum katmak. Bırakta ilgili kişi versin cevabını. Avukatı mısın ne?

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki ilgili yorumdaki;

cümlesi tamamiyle yorumu yapan arkadaşla ilgili olmayıp sadece o inanışla ilgilidir.

Bildirim ve AdMob özellikli Android uygulama sadece 50 TL! - Örnek Uygulama: "Ordum Mobil"

• Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

Unyesil adlı üyeden alıntı

Mesih'in anlamını biliyorum ama siz benim din ve inançlarım hakkında bilgi sahibi olmadan nasıl böyle bir yorum yapabildiniz onu anlayamadım. Türk olmak illa müslüman olmak demek değildir; eğer her Türk, müslüman olacak diye bir inanç varsa tamamen batıldır.
Onur89TR

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad O** F**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 59 / 62
  • Ticaret 2, (%100)

mozkaradas adlı üyeden alıntı

Mesih'in anlamını biliyorum ama siz benim din ve inançlarım hakkında bilgi sahibi olmadan nasıl böyle bir yorum yapabildiniz onu anlayamadım. Türk olmak illa müslüman olmak demek değildir; eğer her Türk, müslüman olacak diye bir inanç varsa tamamen batıldır.

- Senin hangi dine inandığını nerden bileyim ki? Konuyu dini bir konuya çeviren sen ve senin gibiler değil mi? Sonuçlarına katlanırsınız. Kusura bakmayın yorum yazmaktan kendimi alıkoyamadım...

Ayrıca Türk olduğunuzu da varsaymadım.

ReCo ReCo www.recepbaglar.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 791
  • Beğeniler 22 / 98
  • Ticaret 9, (%100)
Güzle Güzel.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Haydaa konu Google'ın yapmış olduğu kutlamalardan dini çatışmaya döndü.
Benim dinim senin dinini döver.

Konuya gelince,
Ben Google'ın bu yaptığı şeye yenilik demiyorum. Her yıl aynısını yapıyor.
Bir iki balon ekliyor tamam. Benim milyar dolarlık şirketim olsa anasını ağlatırım ortalığın.
Dansöz bile oynatırım valla. :D

• Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 1 / 269
  • Ticaret 5, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Benim milyar dolarlık şirketim olsa anasını ağlatırım ortalığın.
Dansöz bile oynatırım valla. :D

yeni yılda da hep böyle şen ol, akşam akşam iyi güldüm :)
Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al