wmaraci reklam

Seo Backlink Yöntemleri - Altın Değerinde!

4 Mesajlar 1.324 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Merhabalar Google SEO bilimcileri. Bugünkü makalemizde herkesin merakla beklediği Seo backlink yöntemleri konusu hakkında sizlere bilgi vereceğim. Bu makalemde dikkat etmeniz gereken en önemli şey mantığı anlamaktır. Eğer aykırı sistem dışına çıkarsanız siteniz zararlı duruma çıkabilirsiniz. Doğru olan kısmı da nereden backlink almanızı anlatacak ve backlink mantığını belirtecektir.

Seo Backlink İle Doğru Adımlarla İlerleyin

Bu adımda çizilecek yol Google’ den geçiyor desek yeridir. Bu konulara önce maddeler halinde cevap vereceğim, ardından da ufak bilgilendirme ve kıstaslar hakkında yola çıkacağım. Seo uyumlu backlink nedir sorusuna cevap verelim. Seo uyumlu backlink web sitemize arama motorları tarafından doğru yerden referans gösterilerek alınan, site içeriği birbirine benzeyen yada yakın olan, konu veya içeriklerden yorum, profil, url adresi veya resim yönlendirmesi gibi alınan bağlantı çeşidi diyebiliriz.

Bununla ilgili en doğru örneği şöyle yorumlayacağım. Bir android haberleri veren bloğum var. Paravan sistemlere girmeden normal Google’ de seo backlink alabileceğimiz bloglar için arama yapıyoruz. Android nedir gibi arama sonuçlarını karşımıza getiriyoruz. Bu sayfalarda bildiğiniz üzere link almak çok zordur. Fakat arka sayfalardan, bilhassa tanıtım yazısı ekleyebileceğimiz bloglardan kendi paylaşımlarımızı yaparak link almak çok daha faydalıdır… Bir Android ile ilgili makalenin içerisinden kendimize anahtar kelimede bağlantı gönderirsek Google android linkindeki yönlendirmede bizim web sitemizi bulursa içeriklerin uyuştuğunu görür ve web adresimize daha çok optimizasyon imkanı sunar.

Bu da demek oluyor ki “Ben android ile ilgili bilgiler bulunduruyorum.” anlamına gelmektedir… Peki kolay yoldan bağlantıları nasıl bulacağız? Bunun kolay yolu yok mu? Tabi ki de var hemde birden fazla şekilde…

Google’ a giriyoruz ve aşağıdaki bağlantıyı yazıyoruz.

intitle:"Android" intext:"Yorum yap"
intitle:"Android uygulamaları" intext:"Yorum yaz"

Bu yöntemleri kullanarak başlığında android geçen, wordpress tabanlı, yorum yap yada yorum yaz kısmı olan blogları önümüze getiriyoruz… Böylelikle sitemize uygun en doğru mantığı bu yolla çiziyoruz.

Seo uyumlu backlink mantığı budur arkadaşlar.

Seo Backlink Nedir?

Seo backlink ise özellikle nofollow olan bloglardan, paravan açtığımız bloglardan, farklı sitelerdeki tanıtım yazılarından, forum, blog yada sosyal medya ile imleme gibi web adreslerinden alacağımız linkler ise Seo backlink sistemine dahildir. Eğer doğru bir yolda yada yeni açılan bir web sitesinde düzgün bir şekilde ilerlemek istiyorsanız bu sistemi takip edebilir, bilhassa imleme yaparak web sitenizi güçlendirebilirsiniz.

Evet bugünkü makalemizin sonuna geldik. Seo uyumlu backlink ile seo backlink yöntemlerini anlattım. Birbirine benzese de aslında farklıdır. Çünkü her birinin mantığı farklı. Bu mantığı birden fazla parçalara bölebilir, istediğiniz gibi yorumlayabilirsiniz.

Ben her uygulamadan farklı cevap aldığım için benim için SEO 3 karakter değil 3000 karakterden oluşuyor… ;)

Kaynak: http://www.seomakale.com/seo-backlink-yontemleri.html
Sinan Swat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)
Yorum yap nofollow linkleri topla ve hazin sonu bekle dofollow olsa da farketmez.. Bu yöntemler 5 yıl öncesinin yöntemleri google artık yemiyor bunları.
hajanb Being

kişi bu mesajı beğendi.

hajanb hajanb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Amelos
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 425
  • Beğeniler 78 / 203
  • Ticaret 0, (%0)
Katılıyorum. Yorum backlink'in artık öldüğünü düşünenlerdenim. En iyi backlink doğal alınan backlinktir. Onun haricinde özgün tanıtım yazıları yazdırmak güzel bir getiri sağlıyor. Sonuçta google'ın amacı insanların önerdiği siteleri üst sıralara taşımak. Sebebi ise; insanlar bu siteyi öneriyorsa bu site kalitelidir ve insanlara yararlıdır.

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Haklı olabileceğinizi düşünüyorum... Ben olurunda kesin kılmadığım hiçbir şeyi paylaşmam... Google panda algoritmasını düzenledikten ve güncelledikten sonra üstüne basa basa söylediği bir şey var... Referans bağlantıların çeşitliliği... Bununla ilgili bir araştırma yapın. Tamam SÜREKLİ blog, forum backlink alırsanız zaten zararı var onun ve faydası da yok... Burada ben blog, profil, imleme, sosyal medya, tanıtım yazısı ve paravan bloglardan bahsediyorum...

Umarım demek istediğim anlaşılmıştır :) Yorumlarınız için teşekkür ederim.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al