wmaraci reklam

Alkol Yasası Yürürlüğe Girmiş?

37 Mesajlar 6.802 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 794
  • Beğeniler 24 / 137
  • Ticaret 5, (%100)
Keşke tamamen yasaklansa.Nerde o günler.

“Ey iman edenler! İçki, kumar, tapmaya mahsus dikili taşlar, fal okları ancak şeytanın amelinden birer murdardır. Onun için bunlardan kaçının ki, murada eresiniz.” (Maide Sûresi, 90)

“Şeytan, içkide ve kumarda aranıza düşmanlık ve kin düşürmek, sizi Allah’ı anmaktan ve namaz kılmaktan alıkoymak ister. Artık siz hepiniz vazgeçtiniz değil mi?” (Maide Sûresi, 91)
Mahmut54

kişi bu mesajı beğendi.

Elbet birgün...
wmaraci
reklam

Rastignac Rastignac .chame Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 21 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

SerhatY adlı üyeden alıntı

“Ey iman edenler! İçki, kumar, tapmaya mahsus dikili taşlar, fal okları ancak şeytanın amelinden birer murdardır. Onun için bunlardan kaçının ki, murada eresiniz.” (Maide Sûresi, 90)

“Şeytan, içkide ve kumarda aranıza düşmanlık ve kin düşürmek, sizi Allah’ı anmaktan ve namaz kılmaktan alıkoymak ister. Artık siz hepiniz vazgeçtiniz değil mi?” (Maide Sûresi, 91)

Bu kadar sığ olmayın be kardeşim ya. Alkolü dinden değil, alkolden sebep olan kötü olaylardan dolayı kötülesen tamam derim de beyniniz yıkanmış, haberiniz yok. Dinler, insanların kolay yönetilmelerinden başka hiçbir sebep için çıkarılmadı. Bana insaları bir arada tutar demeyin. Din yüzünden çıkan savaşlara bakın. Uyanın artık. Öbür dünya değil olay, bu dünya. Öbür dünya diye bir olay yok zaten. Sonu hiçlik.
ilkayy Grantal

kişi bu mesajı beğendi.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Ağzıma içki koymayalı herhalde 2 yıl falan olmuştur. Aram yok yani. Ama bir insanın hangi saatte içki alıp alamayacağına karar vermek doğrudan özgürlüklere müdahaledir. İyice baskıcı ve kapalı bir rejime doğru yol alıyoruz.

Ne ekersen onu biçersin

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Yasakladıkları sürece artar. Açıkcası sigaraya zam geldikçe daha çok içesim geliyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
'Dünya tarihinde yasaklarla "başarılı olan" devlet ve "mutlu olan" halk görülmemiştir.' *
prisoner Rastignac

kişi bu mesajı beğendi.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

SerhatY adlı üyeden alıntı

Bu kadar olmaz din yüzünden insanları dine yöneltmek yanlış bana göre çünkü bu inanç meselesi isteyen inanır. İslam dininde zorbalık ve zorakilik yoktur zaten. Herkes neyi görmek istiyorsa, olaya nasıl bakmak istiyorsa öyle bakıyor böyle yapmayın her iki tarafından gözünden bakarsanız ortadaki yanlışın farkına varacaksınız.

Biwebmaster adlı üyeden alıntı

Yasakladıkları sürece artar. Açıkcası sigaraya zam geldikçe daha çok içesim geliyor.

Bu sorun bende de var nedense.:)

Hepsini geçtim o değilde ben şimdi kordonda oturup birami yudumlayamayacakmıyım.:o , barlar sokağına gidip 22:00 dan sonra birami içemeyecekmiyim.

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 135 / 83
  • Ticaret 2, (%100)
Afedersiniz ama ammada abartmışsınız, hele biri de demiyormu yok yobazlık yok vatan elden gidiyor... on yıldır bi gidemedi zaten...

Yok cahil mahil... arkadaşlar kendi görüşünüzden olmayanlara neden böyle davranıyorsunuz?
Sizleri inciltmek için yazmıyorum bunları ancak sizden olmayan herkesi ötekileştiriyorsunuz.
Yapılanlara kötü diyor iyileri görmüyorsunuz, özelleştirmelerde yabancılara satılıyor diye feryat figan ediyorsunuz, ancak özelleştirmede öyle bişi olmuyor.

Arada 1 -2 kişi çıkıyor sizden ayrı fikri olan onlarıda bastırıyorsunuz, aslında birçok kişi var sizden olmayan ancak yapacağınız ayrıştırma - aşağılama - ötekileştirmeyi bildiği için çıkıpta 1 kelime etmeyen çok burada.

Çıkan yasa çok açıktır, içki içme yasağı diye bir şey yok belirtilen saatlerde perakende satışı olmayacaktır deniliyor! Bunun birçok sebebi var ancak sizlere bunları anlatmaya uğraşmayacağım çünki bazılarınız için durum akla kara kadar keskin ve sonuç sabit!

Tek diyeceğim at gözlüklerini çıkarın artık, Türk milleti olarak hep kendi kendimizi yedikte bitirdik, seçimle başa gelmiş üstelik belirgin bir farkla olan yöneticilerimizi aşağılıyorsunuz üstelik bunu eleştiri düzeyinin çok üstünde yaparak bizleride üzüyorsunuz, sizlere çıkıp mertçe durumu anlattım ve bizim tarafımızdan bakıldığında nasıl görüldüğünü söyledim.

Gerisi sizin bileceğiniz iş sizin görüşünüzü benimsediğiniz değerleri değiştirmek istemiyorum sadece bizlerede saygı duymanızı istiyorum...

Rastignac Rastignac .chame Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 21 / 17
  • Ticaret 0, (%0)

Virusman adlı üyeden alıntı

Afedersiniz ama ammada abartmışsınız, hele biri de demiyormu yok yobazlık yok vatan elden gidiyor... on yıldır bi gidemedi zaten...

Yok cahil mahil... arkadaşlar kendi görüşünüzden olmayanlara neden böyle davranıyorsunuz?
Sizleri inciltmek için yazmıyorum bunları ancak sizden olmayan herkesi ötekileştiriyorsunuz.
Yapılanlara kötü diyor iyileri görmüyorsunuz, özelleştirmelerde yabancılara satılıyor diye feryat figan ediyorsunuz, ancak özelleştirmede öyle bişi olmuyor.

Arada 1 -2 kişi çıkıyor sizden ayrı fikri olan onlarıda bastırıyorsunuz, aslında birçok kişi var sizden olmayan ancak yapacağınız ayrıştırma - aşağılama - ötekileştirmeyi bildiği için çıkıpta 1 kelime etmeyen çok burada.

Çıkan yasa çok açıktır, içki içme yasağı diye bir şey yok belirtilen saatlerde perakende satışı olmayacaktır deniliyor! Bunun birçok sebebi var ancak sizlere bunları anlatmaya uğraşmayacağım çünki bazılarınız için durum akla kara kadar keskin ve sonuç sabit!

Tek diyeceğim at gözlüklerini çıkarın artık, Türk milleti olarak hep kendi kendimizi yedikte bitirdik, seçimle başa gelmiş üstelik belirgin bir farkla olan yöneticilerimizi aşağılıyorsunuz üstelik bunu eleştiri düzeyinin çok üstünde yaparak bizleride üzüyorsunuz, sizlere çıkıp mertçe durumu anlattım ve bizim tarafımızdan bakıldığında nasıl görüldüğünü söyledim.

Gerisi sizin bileceğiniz iş sizin görüşünüzü benimsediğiniz değerleri değiştirmek istemiyorum sadece bizlerede saygı duymanızı istiyorum...

Bir ayırım söz konusu değil. En azından benim için. Eğer üslubumdansa, elbette kızarım. İyi şeyler niye yapılıyor sanıyorsunuz? Ülke gittiğinde anlarsınız.

Ek Olarak: Ayrıca satılıyor. Siz satılmadığını nereden biliyorsunuz da satılmıyor diyorsunuz? Türkiye' nin TEDAŞ kurumu artık Türkiye' nin değil, haberiniz var mı? Ve ben bunu TEDAŞ' ta çalışan yakınımdan biliyorum. Elektriğimiz şu an başkalarının elinde. Bir sürü olay var. Bir sürü! Haklar elden alınıyor. Sizin sorununuz ne, biliyor musunuz? Sorgulamamak. Rahatsınız çünkü, bir şeyler işinize geliyor ve sorgulama ihtiyacı hissetmiyorsunuz. Gündem değiştirmek tek amaç. Bu yasa da ondan. Başka hiçbir sebebi yok. Ben bir ülkenin terör sorunu varken çıkıp da alkolle nasıl savaşacağız diye düşüneceğini sanmıyorum. Bilmem anlatabildim mi? Bence at gözlüğünü sizin çıkarmanız gerekli. İnanın bana bu üslubum kızgınlığımdan. Hiçbir şekilde ayırım yapmam. İnsanların tercihlerine saygım vardır. Elbette bizim göremediğimiz sizin gördüğünüz bir şey olabilir. Ama sizin göremediğiniz bizim gördüğümüz şeyler de olabilir. Tarafçı yaklaşanın kim olduğunu bir düşünün bence. Ha, bir Arabistanlı gibi hissetmek istiyorsanız ayrı tabii.
prisoner

kişi bu mesajı beğendi.

Mahmut54 Mahmut54 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 264
  • Beğeniler 135 / 83
  • Ticaret 2, (%100)
Evet fikirlerimize saygılı olduğunuz çok belli oluyor.....

fatih83 fatih83 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 48 / 65
  • Ticaret 18, (%100)
Bu adamlara oy verenler arasında biriydim ve çok kızıyorum kendime, ustalık döneminden itibaren herşey açıkça görülüyor, birileri aldı yürüdü, ağaoğlu, albayraklar, çalık grubu vs.. Herşey çok net ortada ama geçte olsa gözüm açıldığı için zarardan dönülen kar olarak bakıyorum olaya. İçki yasağına gelince ben içmiyorum ama böyle saçma yasa da olamaz bence, 21.45 te içki satışı yapılıyor ama 22.00 de yok, çok komik.
prisoner Rastignac

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al