wmaraci reklam

Donanımhaber ile tarihin tozlu sayfaları: ASP Playground Advanced Edition 2.3

15 Mesajlar 4.947 Okunma
wmaraci reklam

sarkos sarkos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)
Gündüz ciddiye almadan bi yorum yapmıştım ciddi olarakta bi yorum yapmak istedim.

Bi örnekle anlatmak istediklerimi daha iyi açıklarım. Bazı yerler vardır mesela sağlam bir çorbacı. Gidersin gömülürsün Paçaya vs. nerdeyse evinden daha rahat daha huzurlu olursun orda. Ama aslında hiç bişey yok orda tasarımsal olarak. 5 liralık çorba içip çıkarsın. Garsonları tanırsın ne biliyim sahibini falan görünce selam verirsin ooo hoşgeldin der halini hatrını sorar. Sokakta görse selam verir o adam sana. Ona bi ruh olarak bakın. O mekanın bi ruhu var ve sizi iyi hissetiriyor.
Ama bazende yüzlerce liralık hesap ödüceğin restorana gidersin ama naparsan yap o çorbacıda içtiğin 5 liralık çorbanın tadını alamazsın. O küçük çorbacının yarattığı güzel etkiyi yaratmaz sende. Gece yarısı aklına gelir gidip bi kokoreç yemek ama o şık restorana gitmek gelmez di mi?

DH'de adamlar havayı yakalamışlar. DH Konu Dışına bakarsanız inanılmaz bi ekip görürsünüz. Benim 2009dan beri DH üyeliğim var hala tek post atmadım Konu Dışı vs. ama akşamları yatmadan telefondan bi yarım saat girerim. Bakarım bazen çok komik şeyler çıkar kahkaha bile attırır bazen çıkmaz ama orada gezmeyi bırakmam. Çünkü sevmişim orayı kelimelere dökmek çok zor o hissi, duyguyu :)

Ordaki tasarımı geliştirmenin çok bi mantığı yok isteseler şu an ki scriptle oynayıp tasarımı güzel bi hale getirirler. Ama her şey yolunda giderken neden o havayı kaçırmayı göze alsınlar? Bi değer konuysa hack konusu. DH ara sıra kapanır sunucu hatası vs. hatta Citizen esprileri çok döner o konuda. Ama kısa süreli kesintiler ve ara sıra dediğime bakmayın site hata veriyorsa resim.donanimhaber.com dan vs. girilir. Şimdiye kadar hiç ulaşamama durumum olmadı benim.

Yazılımsal açıklarınsa bir sınırı var. Mesela html siteyi hosta girmeden hackliyemezsiniz. Adamlar DH'nin scriptini temizlemişler güvenlik açıklarını bayağı kapatmışlar. İllaki vardır ama Facebookta da güvenlik açığı çıkıyor öyle söyliyim :)

Ne yazdım be paravan bloga ataydım keşke mis gibi özgün makale olmuş :D
piphi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
sarkos

Hocam maşallah gerçekten tebrik ediyorum özgün ve bir okadar da açıklayıcı olmuş galiba haklısın riske girmek istemiyorlar , dediğin gibi konu dışı bölümünün tadı da ayrı tabi :)

Mopha Mopha Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek vBulletin Developers
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 145
  • Beğeniler 53 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
1. SEO Gerek yok.
2. İndex gerek yok.
3. Üyeye gerek yok
4. Sistem tam oturmuş, yenilik gerek yok

DH benim olsa bende hiç bir yenilik yapmam niye dersen üyeye mi ihtiyaç var, indexmi lazım, pr lazım, yok yok yok.

Site zaten almış başını gidiyor.

Biz mahsat üye gelsin, hit artsın, pr artsın vs bunlar için sürekli yenilik ve farklılık arayışındayız.
domaintescille

kişi bu mesajı beğendi.

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)

Mopha adlı üyeden alıntı

Biz mahsat üye gelsin, hit artsın, pr artsın vs bunlar için sürekli yenilik ve farklılık arayışındayız.

Biz sistemin kurbanıyız google dayatıyor biz yapmaya çalışıyoruz haklısın hocam nediyeyim

wmaraci
wmaraci

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

Mopha adlı üyeden alıntı

1. SEO Gerek yok.
2. İndex gerek yok.
3. Üyeye gerek yok
4. Sistem tam oturmuş, yenilik gerek yok

DH benim olsa bende hiç bir yenilik yapmam niye dersen üyeye mi ihtiyaç var, indexmi lazım, pr lazım, yok yok yok.

Site zaten almış başını gidiyor.

DH sadece bir forum değil bunun farkında olmalısınız :) Ayrıca DH'de sürekli yenilik yapan bir site. mobil aktivasyon olsun bildirimler olsun daha bir çok özelliği mevcut şunu da belirteyim yenilik yapmayan, teknolojiye ayak uydurmayan şirketler,siteler vb. yok olmaya mahkumdur.
domaintescille

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al