wmaraci reklam

Su ve Yaşamın bulunduğu gezegen buldular !

51 Mesajlar 7.297 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

blogcubaba blogcubaba Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 16 / 10
  • Ticaret 5, (%100)
Su dolu bir gezegen buldular. Dünyamızda 500 ışık yılı uzakta olan ve dünyamıza cok benzeyen bu gezegen cok şaşırttı bizi. İşte o gezegen karşınızda→Kepler-186f

NASA'nın 2 gün önce açıkladığı bilgiler dünyada yankı uyandırdı ve herkezin dikkatini birhayli çekti. Dünyamıza toplam 500 ışık yılı uzaklıktaki gezegende su bulunabileceği ve dünyamıza cok benzediğini NASA aciklamasinda belirtti. Kepler-186f 5 gezegenli bir güneş sisteminde keşfedildi. Kepler-186f gezegeni hakkında hemen temsili çizimler dahi yapıldı.

Üzücü yani da bu bilgilerin kesinlik anlamı olmaması. NASA, gezegenin bulunduğu güneş sisteminden bizim güneş sistemine yaptığı gölgeyi görebiliyor. Nasa gezegenin güneş önünden geçerken yaptığı hareketleri analiz ederek güneşe uzaklığını ve yörüngesini hesaplayabiliyor.

Kepler-186f adı verilen gezegenin dünyamız gibi güneşe oldukça uzak olduğunu saptayan Nasa haliyle orada su ve organik tarım yapıldığını düşünüyor. Gezegenin 500 ışık yılı uzakta olması sadece bunların varsayım oldugu anlamına geliyor. Kepler-186f de bir yaşam varsa ve orada canlılar yaşıyorsa bunu anlayabilmemiz için ordaki kardeşlerimiz bize en azından bir radyo sinyali göndermeli. Umariz Kepler-186f de yaşam vardır ve bizim gibi insanlar yaşıyordur.
Kaynak:Bilgi Şefi

wmaraci
reklam

BertugErdem BertugErdem Eski Nick: KingStar Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Creative Director
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 2665
  • Beğeniler 418 / 579
  • Ticaret 113, (%100)
İlginç

• Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 16 / 10
  • Ticaret 5, (%100)

Evet bencede dusunsene orda biz gibi yaşayanlar var

sUstundag sUstundag Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Su ve Yaşamın bulunduğu gezegen buldular ! < Başlık ile alakalısız bir yazı. Başlıkta kesinlik var, içerik muallakta. Yalandır bu!

İlgi çekici başlık atmakla, yalan başlık atmak arasında farklılık vardır. Siz bunu idrak edemiyorsanız, bırakın bu işleri
Umitunal

kişi bu mesajı beğendi.

Iff sıkıldım.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 16 / 10
  • Ticaret 5, (%100)

sUstundag adlı üyeden alıntı

Su ve Yaşamın bulunduğu gezegen buldular ! < Başlık ile alakalısız bir yazı. Başlıkta kesinlik var, içerik muallakta. Yalandır bu!

İlgi çekici başlık atmakla, yalan başlık atmak arasında farklılık vardır. Siz bunu idrak edemiyorsanız, bırakın bu işleri

Chip.com.tr de var ayni haber bak bakalim ne yaziyo hocam yayın isminde. Kusura bakma ama ben burda kimseyi kandirmaya calismiyorum. Ilgi cekici olabilir baslik bunu problem eden kisi sensin. Buldularmi oyle bi sey teorik olarak hayir ama, mantıken evet buldular.

• Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Mantıken buldular ama teorik olarak bulamadılar demek ben hayal Dünyasında yaşıyorum demektir...

Chip'de bu yazı var madem, siz neden kendinizi kaynak gösteriyorsunuz? Hem yalan, hem hırsızlık...

Iff sıkıldım.

erkan59 erkan59 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Fiber Optik Sonlandırma
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 21 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Uzayın derinliklerinde yaşam verdır bence. Koskoca uzayda tek şanslı bizmiyiz?

www.oyun59.com

• Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 16 / 10
  • Ticaret 5, (%100)
Ya hocam karalama yapmayin lutfen , bakin konuma özgünluk acisindan degerlendirin. Hangi haber blogu bi yerden haber almadan bilgi yayabiliyor. Aksam aksam

Ek Olarak:

erkan59 adlı üyeden alıntı

Uzayın derinliklerinde yaşam verdır bence. Koskoca uzayda tek şanslı bizmiyiz?

Katiliyorum...

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1095
  • Beğeniler 270 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
500 ışık yılı yani 50000 yıl uzaklıkta... Oradaki canlılara ulaşanılana kadar bizim kuşağın kemikleri arkeoloji müzesinde sergilenir.

Muhsin ASLAN eswebmaster

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Özgünlük açısından değerlendirdiğim için hırsızlık diyorum zaten. Yazınız eğer CHIP'in yazısı ise ve ben özgün değerlendirme yapacaksam: değerlendirmem = hırsızlık...

Bir yerden alacaksınız elbette haberi, chip nereden aldı? Adamlar sosyal mecranın tamamında NASA, Google, PHP (developer) kaynak takip ediyor, ingilizce yazıları ve yayınları okuyor, Türkçe yapıyor. Bu durumda re-write + translate ile özgün yazı ortaya çıkıyor.

Siz diyemezsiniz ki özgünlük chip yazsın ben alayım onu, ctrl + c sonra ctrl + v "Ben özgünüm."

Ayıptır bu emek hırsızlığıdır ve başlık CHIP'in hatasıdır sizin okumadan yaptığınız şey de hatanın teferruatıdır.

Iff sıkıldım.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al