wmaraci reklam

Yaz Belirtileri !

5 Mesajlar 846 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

IBRA IBRA Nothing Kullanıcı
  • Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

Aslına bakarsanız yazın geldiğini anlamak çok kolay, bence :cool: Sürekli sulanan parklar, ıslak kaldırımlar, balkonlarda atletli amcalar ve daha da kötüsü sivrisinekler ! :twisted:

1)Sivrisinekler !

Allah üzerinize ateşler salsın, evinizi ters çevirip üstüne oturtsun ! Ne sinir bozucu, ne gıcık ve de ne kaşındırıcı hayvanlarsınız siz be. Geceleri sizi uyutmayan burun,kulak,ağız(çıplak yatıyosanız müsait bi yer daha var) gibi deliklere dahi girebilecek kadar cesur ya da gerizekalıdırlar.Bunlar her moda uygundur, yolda giderken sıkı bir dost, yatakta vahşi bir hayvan, bilgisayar başındayken ölümü farz olan bir yaratıkdır. Bu kadar laf söze bakmayın, bunlar olmadan gerçek yaz yaşanmaz.
2)Kaldırım ve Yol Sulama Timi

Genellikle bahçesini suladıktan sonra dur bari kaldırımı da temizliyim diyerek sağı solu ıslatan kutsal tim.Genellikle esnaflar bunu yapar ama bina önünde temizlik yapan teyzelerinde bunu yaptığına şahit oldum.Şimdi bu iş ilk başta temizlik olarak yapılıyor denilse de bence bi yerden sonra fantezi olmaya başlıyor. Gerçi bu halkımızın ne kadar temiz olduğunun kanıtlarından biridir. :cool:
3)Karpuz-Kavun Sezonu

Yehuuuu ! İşte bu yazın en sevdiğim özelliklerinden biri.Bu müthiş meyveler yazın vazgeçilmezidir.Ağır ve büyük olmasına rağmen Türk halkı bunu her yere götürebilecek kadar kudretlidir.Pikniğe gidilir piknik arabasında yer olmadığı için kucakta götürülür, Ramazan ayında misafirliğe gidilir yol boyu karpuz taşınır.Kavunu çokta sevmesem de karpuzun da ayrı bir fan grubu var tabi :confused:
4)Balkonda Atletle Oturan Amcalarımız

Bu amcalar genellikle emekli veya işsiz olanlardır.Değişen toplum yapımızda nesilleri hızla azalmaya başlasa da hala her sokakta rahatlıkla bulabilirsiniz.Balkon olmasa da camdan kafayı dışarı çıkarıp çay içen amcalar her türlü olur arkadaş.Bu amcalara lafım yok ama onlarda her lafa atlamasınlar :mad:
5)Halı Sahalarda Belirgin Nüfus Artışı

Sabah uyanıp kahvaltıyı eden çocuklar ya dışarı fırlar ya da yakınında halı saha varsa oraya uçar. Kesinlikle gözle görülür bir artış olur(ki bende giderim :o ).Öğlene doğru bir güneşten korkanlar kaçar ve asıl tim orda kalır.Akşama kadar oynarlar ve eve gittiklerinde leş gibi bir ayak, eğer şort giydiyse (halı sahanın o siyah taşını herkes bilmez) şortun bittiği yere kadar simsiyah bir bacak, simsiyah eller, taşlı saçlar ve terlemiş yüz. Genellikle bu çocuklar anneleri tarafından terlikle dışarı atılır sebebi de şudur ayağında birikmiş siyah taşları evin içine sokmamalı.Akşama doğru ise asıl tim gelir.25-45 yaş arası 8-20 kişi arasında halı sahanın büyüklüğüne göre değişen bir insan topluluğu gelir.Bu grup eğer içerde birini bulursa dışarı atar ve maça başlarlar.Yani halı sahalar asla boş kalmaz ve kalmamalı.Ayrıca o yanık plastik kokusundan bahsetmiyorum hiç…
6)Boş Boş Gezenler

Dedim ya yaz geldiğinde sokakta gözle görülür bir nüfus artışı olur diye.Hakkatten de öyle.Şimdi bu grup çok geniş, çünkü aralarında 10-25 yaş grupları da var, emekli timi de var.Küçüklerden başlayalım.Genellikle sokak aralarında 10′lu yaş gruplarına rastlarsınız, ya bisiklet sürerek takılırlar yada öyle boş boş yürürler.Yürümelerin bir amacı yoktur.Bence bu gençleri elektrik üreten çarklara sokup bol bol elektrik üretmeliyiz.Ülkenin ekonomisi için bu şart.Şimdi gelelim emekli amcalarımıza. 60 yaşını geçmiş, saat 10-16 arasında otobüslerde sıkça bulabileceğiniz insan türüdür.Genellikle merkezi ortamlara giderler(ne işleri varsa) ve yol boyu susmazlar.Şimdi yanlış anlaşılma olmasın ben burda amcalarımı ezecek hakkını yiyecek değilim.Yanlız sıkıntı şurda otobüse binmekten soğuturlar, ben genellikle o saatler arasında dolmuşa biniyorum (bu da pratik bir çözüm işte :cool: )

Uzuun bi yazı oldu, bunu gerçekten okuyan insan sayısı bi hayli az olacak ama ben yinede 500 kez klavye ye bastım sizinde altta yorumunuzu eksik etmeyeceğinizi biliyorum :)

Kaynak:http://www.metinyazar.com/inceleme/yaz-belirtileri.html

Merkur

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
çok güzel bir yazı olmuş :D
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

Merkur adlı üyeden alıntı

çok güzel bir yazı olmuş :D

Sağolasın :D

RuZzGaR RuZzGaR Aaltintas(){ //WmAracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front-end
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1243
  • Beğeniler 384 / 148
  • Ticaret 3, (%100)
Yazı çok güzel olmuş ama şu 2.karikatüre bayıldım :D

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 716
  • Beğeniler 441 / 136
  • Ticaret 7, (%100)

RuZzGaR adlı üyeden alıntı

Yazı çok güzel olmuş ama şu 2.karikatüre bayıldım :D

:D :D Ona bende bayaa gülmüştüm.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al