wmaraci reklam
lidertakipci

Radyo yayını gecikmesi hakkında

6 Mesajlar 765 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Rednoize Rednoize Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1105
  • Beğeniler 577 / 331
  • Ticaret 18, (%100)
Merhaba arkadaşlar, internetten çok baktım ama cevap bulamadım. Son çarem siz kaldınız.

CentOs 6.5 32Bit sisteme ShoutCast radyo kurdum, winamptan yayın yapıyorum fakat yayın 30 saniye gecikmeli gidiyor. Ve 30 saniye çok yani.

Bu upload hızından kaynaklanıyor diye düşünüyorum, bunu çözmenin bi formülü yok mudur?

wmaraci
reklam

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Genel olarak öyle bir şey var diye biliyorum. Daha hızlı bir sunucudan denemeni tavsiye ederim.
Rednoize

kişi bu mesajı beğendi.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
genelde yayınlarda kısının baglantı hızına gore degısım gostermekle beraber yayınlarda kaymalar olabılıyor 1dk kadar bıle wınamp ıcın en son 2 sene once ıdı sanırım 14sn uygun goruluyordu kullanabılıyorsanız sam2 yada sam4 denemenızı tavsıye ederım ancak bunlarda sızde calısırmı desteklermı bılemem deneyın bır ıstersenız ve kontrolu sız kendı ps nızdenmı yapıyorsunuz baska bır dınleyıcı ıle test yaptınızmı ?
Rednoize

kişi bu mesajı beğendi.

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

Rednoize Rednoize Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1105
  • Beğeniler 577 / 331
  • Ticaret 18, (%100)
evimde iki bilgisayar var yayını kendi bilgisayarımdan yapıyorum, bunun sesini kıstım diğer bilgsayardan açtım 30 saniye gecikme var. Acaba windows vps alıp, uzak masaüstü kurup ordan yayın yapsam upload hızı hızlı olacak sonuçta işe yarar mı? byemirbyorder

wmaraci
wmaraci

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
bak ben normalde uzun zaman once radyo satısı yapıyordum reseller paketlerden bu kadar bır kaymanın sorun olacagını sanmıyorum su an hemen her gece okey sıtelerınde onlıne radyo dınlıyorum kendımde wınap sam2 gıbı prg ılede yayın yaptım gordugum su kı net hızına gore hızmet aldıgın sunucuya gore ve kulandıgın prg gore bu degısım gostermektedır 30sn cok bır sorun yaratmaz zaten sen yayını yapınca sıteden yayını dınlersın yada sıteyı kapatır kendı prg dan dınlersın su an bıle bu sekılde sorun olarak goruyorsan eger bırcok yerde mevcut zaten anlık aktarım soz konusu olamaz sızın yayındakı calmıs olduugnuz parca zaten bır sure sonra dıger webdekı kulanıcılar gıdıcektır buda aranızda bır sure olusturucaktır soyledıgım gıbı 30 sn sorun degıl bence pek

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

YavuzBey YavuzBey WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web bilişim
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bu bi sorun değil Genel olarak yayına düşme suresidir tüm radyolarda aynıdır çözümü mümkün degil

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al