wmaraci reklam
lidertakipci

[Yardım] cssleri her tarayıcıya uyumlu yapma

5 Mesajlar 2.408 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

StRonK StRonK Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 80 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar benim sorunum başlıktan belli olduğu gibi tarayıcı uyumluluk sorunu mesela ben sürekli firefox kullanırım yaptığım css kodları da firefox üzerinde deneme yaptığımdan crom ve internet explorerde görünmeyebiliyor örnek verirsek mesela arka plan rengini değiştiriyorum firefoxda sorun yok cromda görünmüyor bu kodları otomatik tüm tarayıcılarla uyumlu hale getirmenin yolu yok mu yada buna benzer site var mı kodu vericem bana uyumlu halini vericek şimdiden teşekkür ederim

2 Dakika Adam Ol Desem "Kaç Dakikam Kaldı"diye Soracak İnsanlar Var...
Şener Şen
wmaraci
reklam

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Kodları direk buraya yazarsanız bilen arkadaşlar direk bildikleri kodun her browsera uyumlu halini yazar :)
StRonK

kişi bu mesajı beğendi.

Hurkal Hurkal Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 89 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
CSS sıfırlama tekniği diye bir şey var. Farklı tarayıcılarda daha standart bir görünüm sağlamamıza yardımcı oluyor. Ancak bazı "yanlış" yazılan kodları bazı tarayıcılar doğruymuş gibi yorumlarken diğerleri yorumlamayabilir.

html, body, div, span, applet, object, iframe, h1, h2, h3, h4, h5, h6, blockquote, pre, a, abbr, acronym, address, big, cite, code, del, dfn, em, font, img, ins, kbd, q, s, samp, small, strike, strong, sub, sup, tt, var, b, u, i, center, dl, dt, dd, ol, ul, li, fieldset, form, label, legend, table, caption, tbody, tfoot, thead, tr, th, td{margin:0;padding:0;border:0;outline:0;font-size:100%;vertical-align:baseline;background:transparent;}
body{font-family: 'tahoma'; font-size: 12px;background: url(resimler/arka.png);}
ol, ul{list-style:none;}
blockquote, q{quotes:none;}
blockquote:before, blockquote:after, q:before, q:after{content:'';content:none;}
:focus{outline:0;}
ins{text-decoration:none;}
del{text-decoration:line-through;}
table{border-collapse:collapse;border-spacing:0;}
StRonK

kişi bu mesajı beğendi.

StRonK StRonK Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 09.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 80 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
yani küçük bi kod olsa yazayım da parça parça dağılıyor baya bi uzun yani :) aslında böyle siteler vardı sanki yada ben yanlış hatırlıyorum otomatik uyumlu yapan ama bulamadım yada uyumlu yapabilmek için ne yapmam gerekiyor mesela örnek ffde ve cromda sorun yok ama iede gorunmuyor hiç tabi bi bu değil bir sürü var bunun gibi :)
#header_bar {
background: -webkit-gradient(linear, left top, left bottom, color-stop(0%,#313238), color-stop(100%,#34353C));

background: -webkit-linear-gradient(center top , #313238 0%, #34353C 100%) repeat scroll 0 0 transparent;
background: -moz-linear-gradient(center top , #313238 0%, #34353C 100%) repeat scroll 0 0 transparent;
background: -o-linear-gradient(center top , #313238 0%, #34353C 100%) repeat scroll 0 0 transparent;
background: -ms-linear-gradient(center top , #313238 0%, #34353C 100%) repeat scroll 0 0 transparent;
background: linear-gradient(center top , #313238 0%, #34353C 100%) repeat scroll 0 0 transparent;
border-bottom: 1px solid #424448 !important;

-webkit-box-shadow: 0 -1px 0 #282A2D inset;
box-shadow: 0 -1px 0 #282A2D inset;
color: #818181;
font-size: 11px;
height: 31px;
line-height: 31px;
margin: 0;
padding: 0;
text-shadow: 0 0 0 transparent, 1px 1px 0 rgba(0, 0, 0, 0.75);
}

2 Dakika Adam Ol Desem "Kaç Dakikam Kaldı"diye Soracak İnsanlar Var...
Şener Şen
wmaraci
wmaraci

zer zer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 66 / 136
  • Ticaret 17, (%100)
Hürkal hocamında söylediği gibi, tasarımlarınızı çizerken Reset.css kullanmalısınız. Bu sayede farklı tarayıcılarda sorun kalmaz. Ve kodları bize vermek yerine, tasarımı tekrar sıfırdan bu şartlara uygun halde çizerseniz hem sorunu düzeltmiş, hemde nasıl düzeltildiğini öğrenmiş olursunuz ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al