wmaraci reklam

Internet Explorer 9 yayınlandı, indirin

5 Mesajlar 1.797 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Alphabet Alphabet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 1432
  • Beğeniler 146 / 287
  • Ticaret 33, (%100)
MS'un son bombası Internet Explorer 9 yayınlandı! İşte IE9'daki yenilikler ve indirme bağlantısı...

Microsoft, internet tarayıcısının son jenerasyonu Internet Explorer 9'u bugün yayınladı. Yeni tarayıcı, Internet Explorer için büyük bir adımı temsil ediyor.

IE9, beta aşamalarında HTML5'e yoğunlaşması ve web standartlarına verdiği destekle büyük ilgi toplamıştı. IE8'den yaklaşık iki sene sonra PC'lerimize gelen IE9, artık herkesin kullanımına açık. Final sürümünün indirme bağlantılarını haberimizin ikinci sayfasında bulacaksınız.

İzleme koruması ve İzleme koruması listeleri IE9'daki en önemli yeni gizlilik işlevlerinden. Önemsiz uyarıların otomatik olarak kaybolması, sekmelerin farklı bir çubukta açılıp yerden kazandırması ve 'tutturulmuş' sitelerde birden fazla giriş sayfasına izin verilmesi de yenilikler arasında.

İngilitere Internet Explorer müdürü Julia Owen, Internet Explorer 9'daki yenilikler hakkında şunlara değiniyor: "Desteklediğimiz standartlarda bazı değişiklikler yaptık. Bunun yanında ActiveX filtrelemeyi ekledik ve gizlilikte bazı değişikliklere gittik."

Internet Explorer 8, rakip tarayıcılardan yavaş olması nedeniyle eleştiriliyordu ancak Microsoft, yeni tarayıcısıyla hız testi dünyasına da giriş yaptı ve IE9'un hızlı çalıştığını kanıtladı. Yeni JavaScript motoru Chakra ile rakiplerini zor durumda bırakan IE9, JavaScript hız testlerinde diğer tarayıcıları geçmeyi başardı.

Donanım hızlandırması: IE9 beta sürümünde tanıtılan web sayfalarını oluşturmada grafik işlemcinin gücünden faydalanarak sayfaların açılışının hızlandırılması, büyük bir adım. Bu işlev, Farmville gibi tarayıcı oyunlarında ve zengin web uygulamalarında performans artışı sağlayacak. Ancak yeteri kadar iyi bir GPU'nuz olmadığını düşünüyorsanız, bu özelliği seçeneklerden kapatabilirsiniz. IE9 aynı zamanda gereksiz güç tüketimini engelleyerek laptop'larda pil ömrünü de uzatacak.

Microsoft'un yeni tarayıcısının Mozilla Firefox, Google Chrome ve Apple Safari gibi dev rakiplerin önünde nasıl bir performans sergileyeceğini merakla bekliyoruz.

Internet Explorer 9 RTM sürümünü aşağıdan kullandığınız işletim sistemine tıklayarak indirebilirsiniz: Not: Tarayıcı Windows XP'de çalışmıyor.

- Windows 7 (32 bit) Türkçe, İngilizce

- Windows 7 (64 bit) Türkçe, İngilizce

- Windows Vista (32 bit) Türkçe, İngilizce

- Windows Vista (64 bit) Türkçe, İngilizce

Windows Server 2008 için indirme bağlantılarını burada bulabilrisiniz.

Bilgi için: Microsoft

wmaraci
reklam

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5984
  • Beğeniler 3896 / 3904
  • Ticaret 6, (%100)
Hemen indiriyorum teşekkürler..

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Aslında hemen indirmeyip biraz beklemekte fayda var. Sonuçta yeni bir sürüm ve yeni çıktı. Büyük bir açık veya hata olma ihtimali var :)

Alphabet Alphabet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek -
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 1432
  • Beğeniler 146 / 287
  • Ticaret 33, (%100)

m4gnet adlı üyeden alıntı

Hemen indiriyorum teşekkürler..

Rica ettim

Burak Dülgar adlı üyeden alıntı

Aslında hemen indirmeyip biraz beklemekte fayda var. Sonuçta yeni bir sürüm ve yeni çıktı. Büyük bir açık veya hata olma ihtimali var :)

Hakılısın lakin Betaları vs hiç denemedim nasıl diye denedim.
Chormeye benzetmeye çalışmışlar.Zaten yakında mozilla 4 çıkacak onlarda chormeye benzetmişler.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Evet haklısın. Mesela bende Mozilla Firefox'un 4.0 versiyonu ile Opera'nın 11. versiyonunu birbirine çok benzetiyorum. Gerek görünüm gerekse işlev bakımından birçok şey aynı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al