wmaraci reklam

Siz siz olun SDU'yü kesinlikle tercih etmeyin.

12 Mesajlar 6.292 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KhanJitsu KhanJitsu Şef (MEB'de) Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Arkadaşlar ben DGS sınavı ile Türkiye 700. sü oldum ve o kadar aptalım ki ısparta süleyman demirel üniversitesini seçtim. Ben 2 yıllık bilgisayar okumuştum. Hakkımla dgs yi kazandım 4 yıllığa geçiş yaptım. Yürürlüğe göre gördüğüm dersleri tekrardan görmeden muaf olmam gerekiyor. Buraya kadar herşey normaldi.

Transkriptimi okula götürdüm okul başında ve beni sadece 3 dersten muaf ettiler. Ki muaf olduğum dersler edebiyat tarih ingilizce. Ama o kadar akıllı ki adamlar matematik, BİLGİSAYAR derslerinden falan muaf olamamışım. Gittim bilgisayar okudum ben nasıl bilgisayardan muaf olamıyorum dedim muaf oldum ondan da. Matematikciye gittim muaf edin 2 dönem matematik gördüm ben dedim adam yapmıyorum ben dedi. O gün kendisi ile bir tartıştım. Beni güvenlikcilere kadar şikayet etti hakkımı arıyorum diye. Neyse vize oldu çok iyi aldım, final oldu ondan da 80+ gelmesi gerekiyor (kesinlikle kntrol ettim). Bu gün notuma bir baktım 41 vermiş. 42 aldığında geçiyorsun burada öyle bir düzenek varmış. Hoca bilerek beni bırakmış dersten hemde FF ile.

Şimdi size sorarım ben yarın gidip bu hocanın ağzını burnunu dağıtıp 6 ay uzaklaştırma mı almalıyım yoksa bu şerefsiz yüzünden okulu mu bırakmalıyım? Diğer dersleriminde hepsi çok yüksek notta.
Türkiye de mal gibi 700. olmuştum. Ama Türkiye de neden okudum ki, Nonloser arkadaşla yazın girne hakkında konuşmuştum. Oradan aramışlardı beni tam burslu şekilde okutacaz diye.

Şimdi ben mal gibi DGS kazanmış ve türkiye de 700. olmuş mu oluyorum? Siz olsanız yerime napardınız.

wmaraci
reklam

kastanyet kastanyet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 /
  • Meslek
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Sakin olmakta fayda var öncelikle. Benim merak ettiğim bu tür durumlarda idari yargı yoluna gidilemez mi ? Bir araştırsanız idari mahkemeler çok mağdur etmeden sizi 1-2 hafta içerisinde karar alabiliyorlar.

• Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
Ben geçen sene olsa bu mal hocalara mağdur olmucaktım direk 3 ders alıyordum ilk senemde. Ama YÖK dedikleri kurum mudur nedir artık canı sıkıldı yazın intibağı kaldırdı hocalara dedi kendiniz kendinize göre ders verin öğrencilere dedi öyle olunca olan bize oldu mal gibi kaldık ortada. Bu sene yapılan araştırmaya göre YÖK tekrardan DGS'yi düzenliyormuş Tabi bir sene bize giren girdi, 1 sene boşa geçirmiş olacağız.

kastanyet kastanyet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 /
  • Meslek
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Anladım ve üzüldüm. Öğrencilikte 1 gün bile zordur çok iyi bilirim ama genel olarak işleyişi de bilmediğim için hani en azından ağız burun kırmamanız için sakinleştirebilirim ve desteğimi iletebilirim diye düşündüm.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Şef (MEB'de)
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1642
  • Beğeniler 62 / 318
  • Ticaret 93, (%100)
1 kere uyarı yemiştim yarın iyice zorlucam en fazla 6 ay uzaklaştırma verir o zamanda ben çıkışımı alırım okuldan zaten kpss hazırlanıyorum. Eğer bir kazanıyım ilk işim bu okuldaki bu hoca ile hesabımı görmek olacak.

CesuryureK CesuryureK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad H** N**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 65 / 109
  • Ticaret 0, (%0)
Hocaya gidip tekrar kağıdına bakmasını söylersiniz. Bakmam derse yüzüne yasal hakkım ne ise onu yaparım dersin ve çıkar çıkmaz ilgili bölümün bölüm başkanı ile görüşürsün. Seni yönlendirir. Okul harici bir netice alamazsan ve GERÇEKTEN KAĞIDININ 41+ bir puan olduğunu düşünüyorsan yasal işlemleri başlatırsın. Kurul tarafınca kağıdın incelenir ve netice ne ise onu alırsın.

Şimdi Saat Sensizliğin Ertesi...

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1862
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)
Tavsiyem sakin ol ve hocanın karşınısa çık düzgün bir dille kağıdını tekrar incelemesini iste baktın olmuyor mu ? Odadan çıkmadan önce Yasal anlamda ne gerekiyorsa yapacağım adliyede görüşmek üzere de çık.Yasal platform'da eğer gerçekten 41'den fazla aldığına inanıyorsan ve kağıdın incelendikten sonra 41'den fazla çıkarsa zaten kimin başının yanacağı belli :)

Bu tür durumlarda biraz sakin ve soğukkanlı olup mantıklı düşünmek gerekiyorr şu anda sinirlisin ve yanlış hareketler yapabilirsin.Daha sakin olmayı dene güzellikle vermiyorsa hakkını ararsın.

alicin12 alicin12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 70
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam ben bu üniversite işlerinden anlamam ama lise öğrencisiyim,geçen sene biyoloji ortalama yükseltme sınavına girdim ve kesinlikle geçer not beklerken zayıf aldım.Hocalar kağıdıma kasıt yapmışlar.İdari mahkeme ile öğrendik bunu.Mahkemenin topladığı öğretmenler 46 vermişler kağıdıma o şekilde geçtim.Sana tavsiyem; sende mahkemeye git.Şimdi gidip hocaya sataşsan suçlu duruma düşeceksin

Sungmert Sungmert carpe diem ne diyem Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 506 / 407
  • Ticaret 39, (%100)

Berkay adlı üyeden alıntı

Tavsiyem sakin ol ve hocanın karşınısa çık düzgün bir dille kağıdını tekrar incelemesini iste baktın olmuyor mu ? Odadan çıkmadan önce Yasal anlamda ne gerekiyorsa yapacağım adliyede görüşmek üzere de çık.Yasal platform'da eğer gerçekten 41'den fazla aldığına inanıyorsan ve kağıdın incelendikten sonra 41'den fazla çıkarsa zaten kimin başının yanacağı belli :)

Bu tür durumlarda biraz sakin ve soğukkanlı olup mantıklı düşünmek gerekiyorr şu anda sinirlisin ve yanlış hareketler yapabilirsin.Daha sakin olmayı dene güzellikle vermiyorsa hakkını ararsın.

Berkay'a katılıyorum, bunu yapmanızı bende tavsiye ederim...

Geçmiş olsun hocam.

cagdas cagdas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 257
  • Beğeniler 25 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Git Azını burnunu dağıt :D Haketmiş

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al