Giriş Yap / Kayıt Ol

Beğeni Ağacı1Beğeni
  • 1 Yazan LikeSend

Konuya Cevap Yaz
Seçenekler Stil
Geri Git   WM Aracı > Diğer Konular > Konu Dışı
Okunmamış 10 Haziran 2013, 04:12
LikeSend Adlı Üyenin Avatarı
Bütün İşim Sosyal Medya

Yaş / Cinsiyet: 28 / Erkek
Beğenilen Mesajları: 358
Beğendiği Mesajlar: 542
Ticaret: 18, 100%

Arkadaşlar son olan bitenleri bir çoğumuz görüyoruz bir şekilde takip ediyoruz , gezi parkı ile başlayan ve devam eden süreçten bahsediyorum.

Son 4 gündür inanılmaz rakamlar ile inanılmaz hesap alımları olmaya başlandı ta ki film sitelerimizin hesaplarını almak istediklerinde farkedip bi araştırayım dedim , tanıdığım bir çok fenomen diye bahsedilen arkadaşımın hesaplarına inanılmaz rakamlar teklif etmişler , satanlar da olmuş . Siyasi görüşlerde ani değişiklikler ile gözle görülür derecede farkedilmeye başlandı . Aynı şekilde takipçi çekimi RT isteği TT listesine sokmak için çoklu kullanıcı hesaplarından paylaşım satışları gibi konularda ticaret yapan arkadaşlara ve benzer teklif alan arkadaşlara seslenmek haberdar etmek istedim .

Ülkenin geleceğine etki edecek durumlar varken bu tarz ticaretlerden uzak durmanızı tavsiye ederim . Direnişi yada iktidarı savunuyor olabilirsiniz , size gelen teklif sizin görüşünüze ait görünebilir fakat bir adım sonrasını bilmeniz mümkün değil. O an için doğru olduğunu düşündüğünüz birşey sonrasında çok farklı sonuçlar doğurabilir , kaos ortamı hakimken sayısız kirli oyunlar dönüyor .

Hesapların satışlarından sonra vpn benzeri yollar ile bağlanarak yapılacak kanun dışı yada yarın devletin kanun dışı sayacağı bir durumda geçmiş verilerden dolayı sorumlu siz görünürsünüz ve işin içinden çıkamaz durumu anlatamaya bilirsiniz. Şu an için Twitter logları vermiyor olabilir fakat yarın vermeyeceği anlamına gelmez , üstelik vermese bile geçmiş twitlerden araştırarak size ulaşmaları da çok zor olmaz.

Hem kanuni açıdan , hem siyasi görüş yada vicdani açıdan yarın eyvah dememeniz için gerçekten samimiyetimle dikkate almanızı rica ediyorum.

İp ucu olması açısından ;

Yapılan göz altılar arasında twitter rt tt listesine sokma gibi işler yapan birisi de vardı devleti yıkmak için halkı ayaklandırma gibi bir suç ile yargılanacağından bahsediliyor .

230 bin takipçili fenomen sayılanlardan bir hesap dün satılmış ve xxxx yanlısı yayından birden çarkederek yyyyy yanlısı twitler atılmaya başlandı , içlerinde ortalık karıştırıcı çatışmaya sevkedici sözler de görüyorum . Satışlarda 100 bin lira gibi korkunç rakamlardan bahsediliyor .

Bu kadar kirli oyunlar dönerken , kimin ne amaca hizmet sözler sarfettiği dahi belli değil iken başınızı büyük belalara sokabilirsiniz .

Baskı korku amacıyla açılmış bir konu diye düşünülmesin ben direnişi destekliyorum . Kişisel hesaplarınızdan attığınız twitleri ilgilendiren bir konu değil bu. Çok daha büyük bir olay .
eCEO bunu beğendi.

Konu LikeSend tarafından (10 Haziran 2013, 04:15 ) değiştirilmiştir.
Okunmamış 10 Haziran 2013, 13:20
Vee Vee şuan çevrimdışıdır.
WM Aracı

Beğenilen Mesajları: 18
Beğendiği Mesajlar: 2
Ticaret: 0, 0%

kim alıyor 100.000 e yapıp satarız fenomen hesap hemen
.
Okunmamış 11 Haziran 2013, 01:49
eCEO Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Beğenilen Mesajları: 0
Beğendiği Mesajlar: 1
Ticaret: 0, 0%

Yazıyı sonuna kadar okudum, ne yazık ki TT listesi her türlü kışkırtmaya açık. Yalnızca siyasi meselelerde değil, futbol taraftarları arasında da büyük sorun oluyor ve şiddeti ön plana çıkarıyor.

Son yaşanan olaylardan sonra da Twitter'ın önemi hükümet tarafından anlaşılmaya başlandı, bu sebepten okuduklarıma şaşırmadım.

Her şeyi bir tarafa bırakırsak, Twitter kullanıcılarının bilinçlenmesi gerekiyor. Bahsettiğiniz RT'ler, TT listeleri istemsiz bir şekilde kullanıcılara uygulamalar sayesinde yaptırılabiliyor. Böyle devam ederse kimse bu durumun önüne geçemez. Twitter'ın bir önlem alması gerekiyor. Ya uygulamaları tek tek kontrol ederek kullanıma açmaları ya da uygulama oluşturma konusunda sıkı denetlemeler getirmeleri gerekiyor.
Konuya Cevap Yaz

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal