wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni başlayanlar hangi fotoğraf makinesini almalı?

13 Mesajlar 4.200 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mertaluc mertaluc işsiz Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Diyelim ki bir geziye gittiniz iyi bir resim kareleri yakalamak istiyorsunuz işte size tafsiyem. Benim tercihim Canon powershot A520 dijital kameradır. Fiyatı SD kart (Hafıza kartı), Çanta, Şarj cihazı ile birlikte ayrıca bazı yerlerde taksit imkanı ile yaklaşık 400 TL civarı. Bence çok güzel kareler yakalanabilir.

Özellikler için.

http://mertaluc.net
wmaraci
reklam

Berk Berk Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında yeni başlayanlar için kesin bir model olmaz diye biliyorum. Dijital fotoğraf makineleri başlangıç için uygunlardır. Ama sizin önerdiğiniz fotoğraf makineside başlangıç için iyi bir makine tabi fiyat açısından biraz sıkıntılı. Ben o yüzden yeni başlayan arkadaşlarıma;

Fujifilm AV 160 ve Samsung PL-120

makinelerini önerebilirim. Fiyatlar açısındanda uygun makinelerdir. Yorumlarada da bunu belirtmişler zaten.

"tavsiye". :)

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)

TechnicMan adlı üyeden alıntı

Aslında yeni başlayanlar için kesin bir model olmaz diye biliyorum. Dijital fotoğraf makineleri başlangıç için uygunlardır. Ama sizin önerdiğiniz fotoğraf makineside başlangıç için iyi bir makine tabi fiyat açısından biraz sıkıntılı. Ben o yüzden yeni başlayan arkadaşlarıma;

Fujifilm AV 160 ve Samsung PL-120

makinelerini önerebilirim. Fiyatlar açısındanda uygun makinelerdir. Yorumlarada da bunu belirtmişler zaten.

"tavsiye". :)

ya chrome kullanıyorum hata veriyor bende diyorum tafsiye neden yanlış meğersem tavsiye olacakmış :) sağol

Ayrıca 400 tl 500 sd kart çantası şarjı veriliyor :)

• Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Evet o yönden avantajıda var ama çekim açısından düşünürsek benim gözümde diğerleri daha iyi gibi. A520 sevdiğim bir model değil. :)Samsung 229 TL, bunun yanında 20-30 TL hafıza kartı 10-20 TL'de çantası. Daha uygun oluyor. :)O yüzden onları tercih ediyorum. Bir de şöyle düşünürsek 400 TL'ye onu almaktansa 100-200 TL daha üstüne koyup şuan ünlü olan Fujifilm Finepix S2950 modelide alınabilir. :)Tabikide bu benim düşüncem, herkesin görüşü farklı olabilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)

TechnicMan adlı üyeden alıntı

Evet o yönden avantajıda var ama çekim açısından düşünürsek benim gözümde diğerleri daha iyi gibi. A520 sevdiğim bir model değil. :)Samsung 229 TL, bunun yanında 20-30 TL hafıza kartı 10-20 TL'de çantası. Daha uygun oluyor. :)O yüzden onları tercih ediyorum. Bir de şöyle düşünürsek 400 TL'ye onu almaktansa 100-200 TL daha üstüne koyup şuan ünlü olan Fujifilm Finepix S2950 modelide alınabilir. :)Tabikide bu benim düşüncem, herkesin görüşü farklı olabilir.

Bu fujifilm dediğiniz tam benim tipim yani 2000 tl yerine bunu alırım yani tipi güzel anlatabildim mi bilemiyorum :)

• Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Anladım hocam. :)Başlangıç için iyi bir makine S2950. Çok iyi sonuçlar alamazsınız zaten almak için SLR veya DSLR kamera tercih edilir. Bir eksisi video açısından pek iyi değil ama anladığım kadarıyla siz fotoğraf meraklısısınız bu yüzden video pek işine yaramaz. :)S2950 ile çekilen resimlere bu adresten bakabilirsiniz. Tabikide bazen makine önemli olmuyor sizinde becerinize kalmış bir şey. Kadrajı yakalamak, ışıkları ayarlamak, flaşı düzgün kullanmak vs.. Bunları ayarladığınız zaman güzel fotoğraflar meydana çıkıyor.

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Yok video da çekmem lazım ama o kadar önemli değil tabi ki de bana fotoğraf lazım :) doğa fotoğrafları için :)

Ek Olarak: Ama dediğin gibi makine fotoğraf çekmek için net değil yani bana yetersiz :))

• Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
O zaman başlangıç için Fujifilm Finepix S2950 makinesi tercihiniz olabilir. :)

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Bir üst model olursa iyi olur fotolar net değil ya da baktığım fotoğrafları çeken kişi flash kullanamamış :)

Ek Olarak: Bir üst modeli olursa iyi olur ya da benim baktığım fotoğrafları çeken kişi flash kullanamamış :)

• Üyelik 05.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 562
  • Beğeniler 64 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Olabilir tabikide ama dediğim gibi ışığı kullanmak önemlidir. O yüzden başlangıçta böyle bir fotoğraf makinesi veya küçük dijital fotoğraf makineleri size yardımcı olacaktır. O makinelerle hem ışık kullanma hem de kadraj yakalama vs.. öğreniliyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al