wmaraci reklam
lidertakipci

Age of Mythology Derin İnceleme

3 Mesajlar 17.136 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ismailBayram ismailBayram Hatır işi yapma! Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 432
  • Beğeniler 93 / 90
  • Ticaret 7, (%71)
Mitoloji devrini yaşayabileceğiniz bir oyun.Eski bir oyun olmasına rağmen hala çok zevkli geliyor bana .Oyunun iki modu var; biri Age of Mythology diğeri Age of Mythology The Titans.Bence The Titans sürümü daha zevkli bunu anlatacağım yazımın kalanında.Öncelikle Age of Mythology den başlayalım.
Bu oyun 3 ulustaki her ulusa ait 3 tanrıdan oluşuyor.Bunlar Yunan(Zeus,Poseidon,Hades),Mısır(Isis,Ra,Set),İskandinav(Thor,Odin,Loki)dır.Öncelikle nasıl oynandığı hakkında bilgi verelim.

Yunan

-Yunanlılar hızlı işçi basar.
-Heroları kuvvetlidir.O yüzden herolar ölünce hemen yenisi çıkarılmalıdır.

Zeus

Zeus oyundaki en basit tanrıdır.Hoplitleri çok güçlüdür.Son çağda Fortress binasından çıkan Myrimidon birimleri de bir hayli kuvvetlidir.Oyunda baştan ete önem verilmelidir.Oduncu ve altıncı kamplarındaki gelişmeleri unutmayın.Daha doğrusu her gelişmeyi unutmayın.Sürekli işçi basın oyunun tek kuralı bu.Ama oyunun asıl kuralı ise şudur; “Farklı Düşünün.”

Hades

Hades savaş tanrısı olarak bilinir.Okçuları bir hayli güçlüdür.Zeus’un son çağda Fortress’ten çıkan Myrimidonların yerine okçuları vardır ve onları 20 tane basarsanız size kimse durduramaz.

Poseidon

Poseidon’da ilk çağdaki taş skill’i işe yarar işçilerini hayvanı bol olan bir yere götürün ve o skill’i kullanın.Bir çok hayvan gelicektir onları rahatlıkla kesersiniz.Tabi yırtıcı hayvanlara da dikkat etmek lazım.

Mısır

-Her şey altındır.
-Okçuları işe yarar.
-Heykeller ile Favor kasıp aynı zamanda heykellerinizin bulunduğu yerde düşmanınızın skill kullanmasına engel olabilirsiniz.
Isis
Eğer Mısır iseniz işiniz gerçekten zor.Çok muhteşem bir oyuncu değilseniz çok rahat yıkılırsınız.Ama bilinçi oynarsanız Mısır ile yenemeyeceğiniz Tanrı yoktur.Bu tanrıda oyunun 8. dakikasında 3. çağda olmanız lazım.
Ra
Mısır hakkında pek bir şey bilmediğim için çok fazla yazacak bir şeyim yok.Bu tanrıdada ilk çağda altına yüklenip tarla yapıp, Yağmur skill’ini kullanın.
Set
Bu tanrıdada diğerleri gibi oynanabilir.Ama bambaşka bir taktik vardır.İlk çağda Priestleriniz ile çevredeki bir sürü vahşi hayvanı eğitin ve toplayın.Ardından rakibinizden önce 2. çağa atlayın ve rakibinizin merkezini skill ile gösterip ışınlanın tüm her şeyinizle işçileriniz dahil.(Tabi eğer 2. çağa atlarken ışın skill’ini seçmiş iseniz.)Sonra düşmanınızın merkezine hücum edin eğer yıkarsanız oyunu kazanırsınız .

İskandinav(Norse)

-Hareket kabiliyeti yüksek askerlere sahiptir.
-Askerleri bina yapabildiği için çok çabuk yer değiştirebilirsiniz.
Thor
Evet arkadaşlar ben bu tanrıda oynuyorum.Öncelikle başlar başlamaz size 2 tane dwarf veriyor zaten.Hemen bu dwarfları altın skillini kullanarak merkezin dibinde çalıştırın.Sonra 8 et,6 odun, 2 dwarf daha basıp çağ atlayın.Atlılar basıp arkalarına hero ve axemanlar ile destek verin Walkryie basın onlar da size can bassın .5 kişilik atlı grubu oluşturun ve düşmanınızın işçilerini avlayın
Odin
Odin bunların babasıdır .Et tanrısıdır.Etiniz çok hızlı artar bu tanrıda.2. çağda verilen kuşlar ile haritayı açabilirsiniz.
Loki
Loki rush tanrısıdır.Et ve altın dengesini iyi ayarlarsanız 6-7 dakikada düşmanınızı yerle bir edersiniz.Özellikle casus skillini doğru yerde kullanırsanız düşmanınız vahşi pençeleriniz elinde can verir .
Evet arkadaşlar Age of Mythology ile yazabileceklerim bu kadar…İndirme linki yazının en altında.Şimdi The Titans’ı anlatayım.
———————————————————————————————————————-

Bu oyun daha avantajlı kullanıcı dostudur.Nedenini söyleyeyim.Her binada bastığınız şeyi otomatik olarak basabilirsiniz.Örneğin işçi basıcaksınız diğer oyunda olduğu zaman unutabilirsiniz savaştan dolayı.Bu yüzden kaynak yettikçe işçi veya askeri otomatik olarak basabilirsiniz.Bu oyunda yeni bir ulus ve ona ait 3 tanrı geliyor.Bunlar; Atlantis(Oranos,Gaia,Kronos) tanrılarıdır.

Atlantis

-İşçileri 3 nüfusluktur.Aldıklarını bir yere bırakmazlar direk kaynak olarak gelir.
Kronos
Kronos Atlantisin rushçusudur.En baştaki skilli ile düşmanınızın binalarını yok edebilirsiniz.Ve binalarınıza tıkladığınızda ordaki ışınlama skillini kullanarak bir binayı istediğiniz yere yollarsınız.
Oranos
Oranos ile ilgili bir şey bilmiyorum.Hiç oynamadım.Ama turma ile düşmanınızı yıpratabilirsiniz.
Gaia
Arkadaşlar bu tanrı orman tanrısıdır.Bu tanrıda arabalı okçulardan basın ve bir kaç tane de piyade.Düşmanınızı bayağı bir yıpratırsınız 3. çağa kadar.3. çağda ise kaleden Destroyer basın ve düşmanınızın binalarını yerle bir edin .
Ever arkadaşlar benim bildiklerim bu kadar umarım yardımcı olmuştur.Eğer kapışmak isterseniz şu konuya bir göz atın.
Gameranger ile Multiplayer Oyun

Kaynak

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Nedense Age of Empires bana daha çekici geliyor, nedeni gerçeklik olayı. Age of Mythology çok güzel ama diğerlerine göre daha büyük avantajlar söz konusu (diğer versiyonlarda milletsel&insani avantajlar varken burada çok daha büyük tanrısal avantajlar var). Bu benim biraz tadımı kaçırıyor, durup dururken kilometrelerce uzaktan meteor yada yıldırım yemek bana göre değil sanırım :) Öte yandan campaignler çok sürükleyici.

Tanrıların bir çok avantajını bilmiyordum, sayende öğrendim teşekkürler :)

ismailBayram ismailBayram Hatır işi yapma! Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 432
  • Beğeniler 93 / 90
  • Ticaret 7, (%71)
age of empires 3 te gerçekten muhteşem bir oyun gerek toplar gerek fizik kuralları olsun harika fakat age of mythology nin yeri ben de ayrı :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al