wmaraci reklam
lidertakipci

Resimdeki efektleri nasıl yapabilirim?

3 Mesajlar 1.128 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
Resimdeki efektleri Photoshop üzerinde nasıl yapabilirim? Üst tarafta dalgalı bir şekilde dağılan efektleri kastediyorum.

wmaraci
reklam

burakkaptan burakkaptan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 218
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 8, (%100)

hocam kısa bişi olarak hemen şunu yaptım. öncelikle photoshop u türkçe kullandığımı belirtiyim. ingilizce kullanmak isterdim ama artık bunu yüklemiş oldum. herneyse bu yeşil arkaplandan yola çıkarsak önce arkaplan rengimizi yeşil olarak değiştiriyoruz. ardından kalem aracına gidip beyaz renkte bir kare çiziyoruz. üçgende olabilir farketmez. sonrasında fırça aracına gidip 100 200 gibi büyük oranda bir fırça büyüklüğü ayarladıktan sonra sertliliği 0 yapıyoruz. fırça aracının rengini de arkaplandaki ile aynı renge ayarlıyoruz. akabinde daha önce çizdiğimiz beyaz renkli şekilin üzerine gidip mouse ya sürekli basabilirsiniz ya da tek tık yapa yapa da gidebilirsiniz.belirgin olmasını istediğimiz kenarların üzerine fazla gitmiyoruz. diğer taraftaki beyazlıkları siliyoruz fırça aracı ile boyuyoruz. bu kadar. yapamadığınız bi yer olursa pm atabilirsiniz.
retrospektif

kişi bu mesajı beğendi.

burakaydin.cc >>> kodladığım ücretsiz wordpress temaları

mujdatsayar mujdatsayar M.Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1285
  • Beğeniler 452 / 308
  • Ticaret 0, (%0)
Aslında bir karede çizebilirsin sonra onu akıllı maske yaparsın sonra granyan aracı ilede üzerine yukarı aşagı yaparsın tabi gradyan siyah beyaz olmak zorunda istersen sonrada yaptıgın şeyin üzerine gel ctrl + t yap sonra sag tus pörspektif yada warp ayarlarından istedigin yerini egersin düzeltirsin bu daha kolay gibi
retrospektif

kişi bu mesajı beğendi.

www.mujdatsayar.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al