wmaraci reklam
lidertakipci

20 Adet Domaini mi Kullansak Yoksa Tek Domaini mi ?

19 Mesajlar 2.759 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

demreli demreli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 588
  • Beğeniler 47 / 103
  • Ticaret 0, (%0)
20 site hepsini birbirine linkle uçurursun siteleri.

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Önce vay be demek istiyorum. 20 Farklı ürün için 20 tane site açacaksınız. Sonra ne olacak o sitelerden ana sitenize link vereceksiniz. Sonra ne olacak. HİÇBİR ŞEY. Bu yöntem işe yarasaydı işimiz çok kolaydı 500 tane blog açar basardık linkleri.

Tek bir site, gerekirse iyi bir seo uzmanı. Sağlam bir ekip, güçlü bir sosyal medya gücü.

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşım beni dinlersen pişman olmazsın. 20 kalem ürünü bir birine bağlantılı olacak şekilde 3 bölüme böl ve 3 site kurarak bu işe başla.

Bir de bence 20 kalem diyorsun örneğin 3 e böldüğünde ortalama çıkan 7 kalem ürün grubundan biriyle başla bir site aç ve bu ürünleri orta sergile bu hem bir deneme aşaması olur. Sonra iki siteyi daha eklersin. kolay gelsin.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Bir şekilde belirli alanlarda mutlaka kategorize edilebilir, olabildiğince az site sayısı ve birbiriyle bağlantılı olarak kendi kategorilerinde iyi yer edinmeleri için seo uzmanı + sosyal medya kullanılarak optimize edilmelidir.
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
wmaraci

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
20 farklı site kurmanın kurallarına uyarsan senin için faydası çok fazla olur. Kimse bahsetmemiş sanırım ama 20 tane siteyi nasıl kuracağın çok önemlidir. Öncelikle o 20 sitenin 20'sininde barındırıldığı yerlerin ip'leri farklı olması lazım. Farklı olacak ki kaliteli backlink kabul edilsin ve ana siten üst sıralara çıksın. 20 sitenin 20'sininde içeriğinin özgün olması gerekli. Ancak bu sayede Google o siteleri indexler. Son olarak 1 sitenin o 20 üründe ilk sırada çıkması 20 farklı site açarak ilk sırada çıkmaktan daha zordur. Kısacası bol vaktin varsa, SEO kurallarına dikkat edecek olursan 20 farklı site aç derim.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

MrAuTHoR adlı üyeden alıntı

20 farklı site kurmanın kurallarına uyarsan senin için faydası çok fazla olur. Kimse bahsetmemiş sanırım ama 20 tane siteyi nasıl kuracağın çok önemlidir. Öncelikle o 20 sitenin 20'sininde barındırıldığı yerlerin ip'leri farklı olması lazım. Farklı olacak ki kaliteli backlink kabul edilsin ve ana siten üst sıralara çıksın. 20 sitenin 20'sininde içeriğinin özgün olması gerekli. Ancak bu sayede Google o siteleri indexler. Son olarak 1 sitenin o 20 üründe ilk sırada çıkması 20 farklı site açarak ilk sırada çıkmaktan daha zordur. Kısacası bol vaktin varsa, SEO kurallarına dikkat edecek olursan 20 farklı site aç derim.

22 gün falan olmuş konu açılalı, bence bu karar çoktan verilmiştir, ama ben de size katılıyorum, ben olsam ben de bu mantıkla giderdim; farklı serverlerde bulunan 20 tane .com uzantılı sitenin, tek bir siteye link vermesi, .com uzantılı ürün bazında sitenin yükselebilme hızını da göz önünde bulunduracak olursak, süper olur. Oldu ki olmadı; 20 domaini tek domaine yönlendirirsiniz, tek domainden çalışmanıza devam edersiniz, o domainlerin ziyaretçilerini de alırsınız.

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)

Almina adlı üyeden alıntı

22 gün falan olmuş konu açılalı, bence bu karar çoktan verilmiştir, ama ben de size katılıyorum, ben olsam ben de bu mantıkla giderdim; farklı serverlerde bulunan 20 tane .com uzantılı sitenin, tek bir siteye link vermesi, .com uzantılı ürün bazında sitenin yükselebilme hızını da göz önünde bulunduracak olursak, süper olur. Oldu ki olmadı; 20 domaini tek domaine yönlendirirsiniz, tek domainden çalışmanıza devam edersiniz, o domainlerin ziyaretçilerini de alırsınız.

İlla ki bu zamana kadar karar vermişlerdir. :) Bu konuda merakı olanların olacağını düşünerek cevap vermek istedim. Bir konu hariç aynı mantıktayız. 20 tane domaine site kurmayıp 20'sini siteye yönlendirmek Google açısından ve ziyaretçi açısından kişiye hiç bir şey kazandırmaz. O domainlere ait bir site olmadığı sürece o domainler Google'da indexlenmez. Sadece adres çubuğuna o domaini yazan olursa siteye yönlendirilir, ki günümüzde sadece çok iyi bilinen adresler adres çubuğuna yazılarak siteyi ziyaret eder.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
o tek domainin adresini alabilir miyim bir değerlendirme yapayım...

Sağlıcakla...

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

MrAuTHoR adlı üyeden alıntı

İlla ki bu zamana kadar karar vermişlerdir. :) Bu konuda merakı olanların olacağını düşünerek cevap vermek istedim. Bir konu hariç aynı mantıktayız. 20 tane domaine site kurmayıp 20'sini siteye yönlendirmek Google açısından ve ziyaretçi açısından kişiye hiç bir şey kazandırmaz. O domainlere ait bir site olmadığı sürece o domainler Google'da indexlenmez. Sadece adres çubuğuna o domaini yazan olursa siteye yönlendirilir, ki günümüzde sadece çok iyi bilinen adresler adres çubuğuna yazılarak siteyi ziyaret eder.

:) Aslında yine aynı fikirdeyiz, dediğim şu: 20 farklı domainli siteyi açmak güzel olacak, ama olur da bundan memnun kalmaz iseler ana siteye yönendirmesini yapabilirler. Ama bence önce sitelerin açılması denenmeli. Son çare yani yönlendirme :) Başlarken yönşendirmekten iyidir demek istedim, öncelikle belirtmiş olduğumuz yöntem denenmeli.
MrAuTHoR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al