wmaraci reklam
lidertakipci

3 Ay önce başladı sorunlarım

3 Mesajlar 561 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

avsamerkezcom avsamerkezcom www.avsamerkez.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webtasarım and grafik
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 31 / 19
  • Ticaret 3, (%100)
3 Ay öncesi 3 sitemden 2 tanesi iyi konumlardayken bir güncelleme çıktı ve sitelerimin 3 tanesi ilk 500 den kayboldu. Neyseki o zamanlar herkeste varmış bu tarz sorunlar.

Bazı arkadaşlara sordum çapraz linklerden sıkıntı yaşamışsındır ya da alakasız linkler almışsındır dendi. Ana siteme benden habersiz binlerce link alınmış temizledim. 2. Siteme link ben kastım fakat 1 sene de toplamda sadece 40 50 link onun yanı sıra bazı whois siteleri falan kendileri ekliyor zaten. 3. Sitem full html bunuda html css ve photoshop olayını yeni öğrendiğim için deneme amaçlı yapmıştım.

Şimdi sorunlarıma gelirsem.
1. Sitem www.avsamerkez.com "avşa adası" kelimesinde 6-7 lerdeyken 17 18 19 arasında dönmeye başladı. "avşa otelleri" kelimesinde 1 deyken 7 ye kadar düştü. avsamerkez sitemden den backlinkleri iptal ederken haberim olmadan yüksek çıkışlar veren siteleri ve çinli japonlu yazılar olan siteleri engellemiştim yani bağlantılar reddetmiştim. Burada ben bağlantıları iptal ederken siteye faydası olanlarıda mı kaldırdım yanlışlıkla ondan düşmüş olabilir miyim ? NOT : Bazo bağlantıları iptal ederek alt 2 dizinimi çeviriden kurtardım.

2. Sitem www.avsapansiyonfiyatlari.gen.tr buda wordpress bir site. Bu siteyide forumlarda google sadelik sever doğallık sever dedikleri için yapmıştım hatta temaya bile bakarsanız cok sıradan. Bu sitemde "avşa adası" kelimesinde 2 den 13 e "avşa adası otelleri" kelimesinde 2 den 13 e düştü. Fakat bu siteye bu 2 kelimede 5 yıllık müşterimin sitesinden bağlantı vermiştim. Onları aynı resellerde diye kaldırdım.

3.
Sitem www.avsaotel.org en yeni olan sitem fakat burdaki durum en cok kafamı karıstıran. Bu siteye link kastım evet fakat abartmadım olabildiğince ağırdan aldım. "avşa ve avşa adası" kelimelerinde 20 30 arası değişirken nolduysa ana dizinim yerine alt dizinler çıkmaya başladı. Arama yapıldıgında alt sayfalar cıkıyor haliyle 50 55 arası sıralarda. Kelimelerde ana dizinimin bişeylere takılma ihtimali nedir ?

Birde son olarak 1 siteye anti seo yapıldıgında aynı resellerdeki diğer siteleri olumsuz etkiler mi sonuçta aynı makina aynı ip de siteler. Bu yüzden web sitesi yaptıran müşterilerim için aynı reseller almak zorunda kaldım.

wmaraci
reklam

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
panda vakası diyebiliriz. çünkü bazı sitelerin sıralaması düşerken benim siteminki de mesela arttı. şu anda sitem bulunduğu konumda olmasının sebebinde %50 oranında panda güncellemesi yatıyor.

spam siteler, botla içerik çekenler, özgün olmayanlar panda güncellemesiyle google gözünde değerlerini kaybettiler.

bu arada sitenizde gereksiz indexlenmiş çöp sayfalar varsa sayfaları googledan çıkarın.
siteye gelen spam botları da kontrol edin

avsamerkezcom avsamerkezcom www.avsamerkez.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webtasarım and grafik
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 31 / 19
  • Ticaret 3, (%100)
3 Site birden kayboldu hatta resellerde ki tüm siteler. Ama 1 hafta sonra geri geldiler fakat sıralamaya gerilerden başladılar. Sitelere içerikleri hep kendim girdim bot nedir hiç kullanmadım. Başka yerden bilgi çalmadım. Ama şöyle bir durum var sizde bende bizim gibi onlarca kişide Antalyayı tanıtıyor. Sadece 3 5 tanesi legal gerisi kopya mıdır özgün olmayan site midir ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al