wmaraci reklam

E-ticaret Siteleri Nasıl Seo Yapmalıdır ?

9 Mesajlar 1.208 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

SeoAlem SeoAlem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 28 / 18
  • Ticaret 3, (%100)
Günümüzde e-ticaret sitelerinin çok yaygınlaştığını görmekteyiz. Buna bağlı olarak internetten alışveriş yapan kullanıcı sayısı da git gide artmaktadır. Ancak E-ticaret sitesi açmak bir iş değildir.Asıl mesele E-ticaret sitesini sevdirmek ve güzel satış yapmaktır.”Nasıl olacak bu ?” derseniz , E-ticaret sitelerinin seo çalışmasına önem vermesi gerekmektedir. Biz de sizler için bugün bu konuyu ele alıyoruz. Ben Raci ve amcam Sülo ” E-ticaret Seo ” hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Sizlere kendi sitemizin örneğinden yola çıkarak birşeyler anlatmaya çalışacağız. Benim amcam Sülo, tutturdu e-ticaret sitesi açacağım diye. “Herkes satış yapıyor ben niye yapamayayım , benim neyim eksik ? ” deyip durdu . Bende yav hee heee tamam aç dedim.Gitmiş bizim yan komşunun çocuğuna ücretsiz bir script kurdurmuş , domainin ismini sulonuneticaretsitesi.com yaptırmış. Sonra bulmuş bi tedarikçi , ürünleri de girmiş . Yan komşunun çocuğuna vermiş 20 lira tamammmm. Herşey hazır. Aradan geçti 6 ay , daha bırak satış yapmayı , sitedeki bir ürün için arayan bile olmadı. Sonra kalkmış bana ” Ben nerde yanlış yaptım ? “diyor .

Ben de başladım anlatmaya. Dedim amca , senin yanlışın çok. Öncelikle marka olabilecek bir domain almalısın. İnsanlar senin sitene güvenerek gelecek ve alışveriş yapacaklar. Allah aşkına o kadar büyük e-ticaret siteleri varken seni ne yapsınlar ? Tamam tedarikçi bulmuşsun . Çok güzel ürünler var maşallah. O da tamam.. Ama şunu da unutmamalısın ! Senin gibi bir çok site tedarikçi bularak ürün satışı yapmaya çalışıyor . Ve tüm sitelerdeki ürün başlıkları, ürün açıklamaları , ürün görselleri hepsi aynı oluyor. Yani tüm siteler birbirinin kopyası olmuş oluyor.Senin yapacağın şey , diğerlerinden farklı olmak .

1- Tedarikçilerden eklediğin ürünlerin başlıklarını,açıklamalarını ve görsellerini senin sitene özgün olarak yapmalısın. Eğer yaparsan diğer sitelerden 1 adım önde olursun.

2- Ürün sayfasında göstereceğin görseller , kullanıcıya hoş görünmeli ve kaliteli olmalıdır. Görsel isimleri , ürün isminden oluşmalı , açık ve sade ifadeler kullanılarak Seo açısından önem talımayan ifadeler bulunmamalıdır.

3- Ürün başlıkları gereksiz kelimelerden oluşmamalıdır. Yalın bir şekilde ürünün ismi kullanılmalıdır. Ürün başlıkları ve isimleri için en iyi tercih Marka-Model-Ürün şeklindedir.

4- Ürün açıklamaları, ürünün tüm özelliklerini içermelidir. Başlıklardan arındırdığın ürün özellik kelimelerini açıklama kısmında kullanmalısın. Özgün bir kullanıcının bulmak istediği bilgi ve açıklama metni yazmalısın.

5- Sosyal medyayı aktif olarak kullanmalısın. Siten için gerekli tüm sosyal medya hesaplarını açarak , yeni eklediğin ürünlerin kullanıcıyı sıkmadan reklamlarını yapmalısın.

6- Her ürünün bir kategorisi olmalıdır. Oluşturduğun kategori sayfaları boş olmamalıdır.

7- Site dışı seo çalışması yaparken , ürün veya ana sayfaya çalışmak yerine kategorilere çalışma yapmalısın.

Söyleyeceklerim bu kadar sevgili amcacım. Eğer bunları yaparsan diğer sitelerden farklı olacağına emin olabilirsin. Böyle siteleri Google Amca da sever unutma. Bakalım bu dediklerimi uyguladıktan sonra satışların ne derece artacak onları da bize sonra anlatırsın.

Kaynak : http://www.seoalem.com/e-ticaret-siteleri-nasil-seo-yapmali
Alpazen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

TulaySarkosoglu TulaySarkosoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / K
  • Meslek Uzman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
konu takipte...

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 28 / 18
  • Ticaret 3, (%100)

teşekkürler :)

dry dry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek soğutma
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkürler

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 28 / 18
  • Ticaret 3, (%100)

biz teşekkür ederiz

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam güzel yazı olmuş eline sağlık @SeoAlem

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 28 / 18
  • Ticaret 3, (%100)

Alpazen adlı üyeden alıntı

Hocam güzel yazı olmuş eline sağlık @SeoAlem

Beğendiyseniz ne mutlu bize teşekkürler :)

BurakC BurakC Dirilis.org Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 865
  • Beğeniler 0 / 145
  • Ticaret 8, (%100)
Yararlı bi makale elinize saglık :)

Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
Hak bela vermez kul azmadıkça...

• Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 28 / 18
  • Ticaret 3, (%100)

BurakC adlı üyeden alıntı

Yararlı bi makale elinize saglık :)

Teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al