wmaraci reklam

Google Sandbox Nedir ve Nasıl Çıkılır?

3 Mesajlar 3.290 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Google Sandbox Cezası

Merhabalar arkadaşlar. Şimdi çok kişi için sıkıntı ve her zaman için sorun olan Google sandbox sebeplerini ve çıkmak için sürekli üretilen yollardan bahsedeceğim…

Google Sandbox Nedir
Bu ceza genellikte yeni açılan sitelere verilen en büyük ve ağır ceza sistemidir. Bu cezayı yiyen web sitesi sıralamalardan uzak durur, web sitesi index almaz ve SEO kaybı, en önemlisi olan zaman kaybı yaşar. Bu cezadan çıkma yolları mevcut ve sürekli kontrol edilebilen bir mekanizması yada bir kaç yere site ekleme gibi çıkma yöntemi yoktur. Peki ne yapmalıyız nasıl çıkacağız şu sandbox denilen illetten diye soruyorsunuz bende direkt olarak konuya gireceğim. Öncelikle web sitemiz cezada mı değil mi diye kontrol edelim…

Google Sandbox sebebi aşağıdaki resimde anlatılmaya çalışılan birleşimlerin sonucu kesinlik gösteren maddelerden sadece biridir.

Sandbox cezasının 3 ana sebebi yukarıda resimde gördüğünüz gibi 3 ana maddeden oluşur. Öncelikle bu problemlerden arınacak ve ondan sonra aşağıdaki maddeleri uygulayacaksınız.

Web sitemizi bu sandbox cezasına karşı ceza durumunu nasıl ölçeriz yada nasıl bir ceza aldık onu ölçelim. Şimdi siz onlarca filtre kontrol sandbox kontrol sitesi dolaşmış ve bir sonuca varamamış olmanız lazım. Google sandbox cezasını kolay kolay bunu hiçbir araç kontrol edemez, sadece tahmin edebilir. Şimdi sıralama yöntemiyle gidelim adım adım onaylama yöntemimi daha iyi anlar ve daha kolay bir yola girersiniz.

Google arama motoruna girin. http://www.google.com.tr
Web sitenizi http://www.domain.com şeklinde arayın.
Eğer web siteniz gözüküyorsa burada bir umut var demektir. Demekki Google sandboxtan nasıl çıkılır sorusuna ilk cevabı verebiliriz. Siteniz burada filtreye girmiş ve siteniz ilgi ve düzen bekliyor demektir. Bunun sebebi anahtar kelimelerinize verdiğiniz yoğunluktan olabilir, aşırı backlink aldığınızdan olabilir.

100 yazınız varsa 100 backlink olsun ki durum eşitlensin anlatmak istediğim. Google sandbox kurtulma yollarından en iyisi olan sitenizle içerik bakımından yakın bir siteden URL almaktır, anahtar kelime değil.

Film siteniz var sayıyorum ve film izle, film indir gibi onlarca şey kullanmak yerine sitenizdeki kelimeleri azaltın. Film sitelerine url adresinizi ekleyin ve dizinlere birkaç içerik ekleyin.

Google arama motorunda sitenizi domain olarak yazın.
Adres satırına “seomakale” gibi direk domaininizi yazın. Eğer zor kelime değil ise 1nci yada 2nci sayfada çıkması lazım. Eğer çıkmıyor ise aynı problem bu içeriktede mevcuttur.

SEO için ve sitenizi geliştirmek için muhakkak ki bu işleri yapın. Google webmaster araçlarından tekrar analiz gönderin ama sitenizin içeriğini sandbox durumuna karşı temizledikten sonra tabiki… Eğer websitenizin yaşı 1 seneyi bulmamışsa etiket bulutu varsa kaldırın, ve anahtar kelimenizin oranını maksimum %3 yapın.

Belirli bir süre sonra siteniz filtreden çıkacaktır. Ama dikkatli olun her zaman için çünkü siteniz gözetim altında durur bu ceza sonrasında. Eğer bir falso verirseniz yandınız gitti demektir. 2nci sefere çıkmak çok daha zordur. Bunu en aza indirmeniz için ise sitenizde özgün yazılar yazın ve içeriğinizi düzeltin. Bu ceza sitenizi düzenlemek için bir uyarıdır unutmayın.

Farklı sorunlar ile karşılaştıysanız yorum kısmından istediğiniz şekilde soruları sorabilirsiniz. Sizin siteniz benim sitem demektir. Sorunlara ortak olmak gerekir. O zaman yardım ve dayanışmanın anlamı ortaya çıkar değil mi?

Teşekkürler...

Kaynak: http://www.seomakale.com/google-sandbox-nedir-ve-nasil-cikilir.html

wmaraci
reklam

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Güzel bir anlatım olmuş Aydın, tebrikler. :)

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

Sinan adlı üyeden alıntı

Güzel bir anlatım olmuş Aydın, tebrikler. :)

Teşekkür ederim sinanım... Özlettin kendini reyiz :) :) :p

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al