wmaraci reklam
lidertakipci

Sitem neden indexlenmiyor diyenler içeri

2 Mesajlar 1.759 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

erdilin erdilin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğretmen
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 8 / 33
  • Ticaret 5, (%80)
Bu gibi konu başlıklarını veya bu gibi soruları bir çok webmaster forumlarında özelliklede *** da baya görmüştüm.

Ve bunu sizlere özel bir bilgi deneyiyim ile açıklamak istiyorum. Günlerden bir gün kadın moda sitem vardı ve bu sitem

çok hızlı indek alıyordu açtığım konu sadece inanın 10 saniye sonrasında indek alıyor anında 10/15 kişi post wiew [okuma sayısı wordpress eklentisi ] şeklinde görüyordum. her gün günü birlik düzenli olarak sabahları 2 adet , öğlen 3 adet ve akşamları 2 adet şeklinde konu giriyordum konularda rewite şeklinde yapıyordum ;

rewite = başka sitelerdeki yazıları editleyerek ekleme yapılması Bu durum böyle günlerce haftalarca gidiyordu hitler normal şekillerde 0/50 iken bir anda 300/350 lere çıkmıştı . Çünkü sitem

artık oturmuş ve düzenli bir ziyaretçisi vardı bu ziyaretçilerde google bazında aranan kelimeler ile geliyordu.Bir gün artık yorulduğumu anladım ve bir adet bot yapmaya karar verdim ; bot öyle bir şey olacaktı ki karşı siteden ekledniği gibi çekecekti.

Botu saolsun bir arkadaş ücretsizce yapmış ve bana eklenti dahilinde siteme kurmuştu. Bot ile artık zamanım daha güzel olmuştu zira artık konu açmıyordum siteme . Bot herşeyi hallediyor ve hiç bir konu girmeme gerek yoktu.

Ancak ne olduysa 2.hafta itibari ile botun yapmış olduğu zararı fark etmiştim. Çünkü bot benim gibi rewite yapmıyor sürekli konuları full copy ile çekiyordu. Bu da seo açısından çok kötü idi. Sonuçta full copy olduğu nedeni ile ziyaretçiler 300 lerden gelir 50 lere .

Buradan çıkaracağınız sonuç ne olmalıdır derseniz ; hızlı indek almanın tek yolu vardır o da özgünlük ya da rewitedir. Ancak bana sorarsanız

en iyi hızlı indekin yolu özgünlükten geçer.

Bu yazı yakında çıkacak olan erdilin seo kitabına aittir ve kitabın tüm nüshalara noter huzurunda kayıt altına alınmış başka forumlarda alıntı olmadıgı halde yayınlanırsa izinsiz kopyalanmadan dolayı maddi ve manevi tazminat hakkı edilir

wmaraci
reklam

DokuzTug DokuzTug Developer Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 4 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam Gündüz Gündüz fena döktürmüşsünüz :)

Loadinq...
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al