wmaraci reklam
lidertakipci

Sosyal Medya sizce ne kadar güvenli?

9 Mesajlar 969 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)
Merhaba, geçenlerde Twitter'da benim kendi profilimden bir Tweet atılmış. Siyasi bir Tweet ve video da vardı. Bu Tweet'i ben atmadım farkettiğimde kaldırdım.

Böyle bir durum yaşayan var mı? düşüncelerinizi almak isterim.

Özellikle Facebook ta beğenmediğiniz hiç alakanız olmayan bir sayfanın gönderisini duvarınızda gördüğünüzde sizde benim gibi çıldırıyor musunuz? Bunun bir yaptırımı var mıdır? Yukarıda bahsettiğim gibi bir durumda kalsanız ve konu adli makamlara ulaşsa kendinizi nasıl savunursunuz?

wmaraci
reklam

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
Twitter'ınızda izin verdiğiniz bir uygulamadan olmuştur. Önerim bütün uygulama izinlerini iptal etmeniz.

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Savunamazsınız çünkü sizin duvarınızda izinsiz paylaşım yapan uygulama sahiplerine bğtğn permleri uygulamalar yolu ile vermiş oluyorsunuz.Facebook'ta bilmediğiniz ancak nasıl olduysa beğenmişim dediğiniz sayfaların gönderileri için de aynı şey geçerli.Sonuçta beğenmişsiniz beğenmeseniz gösterilmez :)

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

Kerim Yaman adlı üyeden alıntı

Twitter'ınızda izin verdiğiniz bir uygulamadan olmuştur. Önerim bütün uygulama izinlerini iptal etmeniz.

Twitter'da izin verdiğim hiçbir uygulama yok. Geçmişte de hiç izin vermedim herhangi bir uygulamaya.

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Savunamazsınız çünkü sizin duvarınızda izinsiz paylaşım yapan uygulama sahiplerine bğtğn permleri uygulamalar yolu ile vermiş oluyorsunuz.Facebook'ta bilmediğiniz ancak nasıl olduysa beğenmişim dediğiniz sayfaların gönderileri için de aynı şey geçerli.Sonuçta beğenmişsiniz beğenmeseniz gösterilmez :)

Biraz ezbere konuşuyorsunuz gibi geldi :) Facebook'ta belli başlı uygulamalara izin var. Samsung, Instagram, UEFA.com vs bu uygulamalar üzerinden beğeni yapılacak hali yok ? Ayrıca izin verilen uygulamaların hepsinin detaylı izinlerini kurcalamış olmama rağmen çıkıyor. Herkese açık olan bilgilerimi görebiliyor sadece.

wmaraci
wmaraci

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
O zaman şifrenizi biri biliyor olabilir. Çünkü koskoca twitter şirketi bir kullanıcının profiline girip tweet atmaz. Bilgisayarınızda, internet tarayıcınızda virüste olabilir.

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

Twitter'da izin verdiğim hiçbir uygulama yok. Geçmişte de hiç izin vermedim herhangi bir uygulamaya.

Biraz ezbere konuşuyorsunuz gibi geldi :) Facebook'ta belli başlı uygulamalara izin var. Samsung, Instagram, UEFA.com vs bu uygulamalar üzerinden beğeni yapılacak hali yok ? Ayrıca izin verilen uygulamaların hepsinin detaylı izinlerini kurcalamış olmama rağmen çıkıyor. Herkese açık olan bilgilerimi görebiliyor sadece.

Uygulamaları Twitter için söyledim Facebookta beğenmişseniz sayfa gönderilerini görürsünüz dedim siz sayfayı yanlışlıkla veya başka bir yol ile beğenmişsiniz veya beğendirilmişsiniz bunu kanıtlayamazsınız.Herhangi bir uygulamanız bulunmuyor ise virus yöntemi ile dağıtılan yazılımlardan biri bilgisayarınıza sızdırılmış demektir.Kısaca güvenli olduğunu düşğünmüyorsanız kullanmayın olsun bitsin :cool:

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

Kerim Yaman adlı üyeden alıntı

O zaman şifrenizi biri biliyor olabilir.

Mümkün değil :) şifremi bilse bile telefona gelen doğrulama kodunu ekrana girmesi gerek.

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Hocam kimi programlar ünlü firmaların ismini kullanarak onay istiyordu. Bir ara facebookta HTC SENCE üzerinden beğeni vs. işleri yapıyorlardı.

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Uygulamaları Twitter için söyledim Facebookta beğenmişseniz sayfa gönderilerini görürsünüz dedim siz sayfayı yanlışlıkla veya başka bir yol ile beğenmişsiniz veya beğendirilmişsiniz bunu kanıtlayamazsınız.Herhangi bir uygulamanız bulunmuyor ise virus yöntemi ile dağıtılan yazılımlardan biri bilgisayarınıza sızdırılmış demektir.Kısaca güvenli olduğunu düşğünmüyorsanız kullanmayın olsun bitsin :cool:

Tamamen farklı açılardan bakıyoruz olaya bu yüzden söyledikleriniz anlatmak istediğimle bağdaşmıyor :)

Yanlışlıkla mı? 1 sayfa yanlışlıkla 2 sayfa yanlışlıkla beğenirsiniz de bunun sonu yok ki? Ben koyu Galatasaraylıyım gidip yanlışlıkla Fenerbahçe'nin ve Beşiktaş'ın sayfasını beğenir miyim sizce? Siz beğenirsiniz sanırım :)

Şöyle ki bizim iznimiz ve onayımız olmadan sayfaları beğeniyoruz hiç okumadınız mı forumda Facebook Beğeni Çekimleri adında konular açılıyor? 5 K beğeni şu kadar para vs. Anlatmak istediğim durum Facebook'un açığıdır bu. Tamamen kullanıcıların tüm haklarına ve gizliliğine tecavüz etmektir.

Ayrıca neden kapatayım sosyal medya hesaplarımı, hakkımı aramak varken? Yada zor durumda kalmamak için diyelim?

Belki sıradan bir eğlence sayfası beğendirdi sayfasını veya twitterda biri tweet attı benim adımla hiç o tweet yüzünden başınızın belaya girebileceğini üzerinize suç atılabileceğini düşündünüz mü? Ben konuyu açarken buraya dikkat çekmiştim ama çok başka yerlere gitti.

Ek Olarak:

denizbabasi adlı üyeden alıntı

Hocam kimi programlar ünlü firmaların ismini kullanarak onay istiyordu. Bir ara facebookta HTC SENCE üzerinden beğeni vs. işleri yapıyorlardı.

Biliyorum, arkadaş token alarak yaptı onu geçen yıldı sanırım. Hesabı kilitlendi ve Facebook 3 gün boyunca açmadı hesabı. Hemen incelemeye alıyolar hesapları anında.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al