wmaraci reklam

Türkiye'nin İlk İnsansı Robotu AKINCI-2

14 Mesajlar 3.132 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tolgahanuzun tolgahanuzun .com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 32 / 38
  • Ticaret 10, (%100)

1995 yılında kurulan, vizyonlarıyla büyüyüp gelişerek, bugün insanlık yararına Robotik Teknolojiler alanında yapay zeka ve İnsansı Robotlar üzerine çalışmalar yapan AKINSOFT, 18. yılında AKINCI-2’yi kamuoyuna sunuyor. Türkiye’de teknolojinin elçiliğini üstlenen, gerek yazılım gerekse Robotik Teknolojiler konusunda Dünya’da yerini sağlamlaştıran ve ülkemizin adını altın harflerle yazdıran AKINSOFT, üretmeye, inovasyona ve son teknoloji ile çalışmalarına devam ediyor.

Bilindiği üzere; Türkiye’nin ticari anlamda ilk insansı robotu olan AKINCI-1; sorulan sorulara cevap verebiliyor, matematiksel işlemleri kolayca yapabiliyor, görüntü takibi yapıp, verilen komutları yerine getirebiliyordu. Bunların haricinde insan kas sistemini ve hareketlerini birebir taklit etme yeteneğine de sahip durumda idi. Türkiye’de üretilmiş ilk ticari insansı mobil robot olan AKINCI-2 ise; AKINCI-1’in gerçekleştirdiği özelliklerin yanı sıra, ayakları üzerinde durabiliyor, yürüyebiliyor, odaklama yaparak birden fazla nesneyi tanımlayabiliyor, dışarıdan aldığı fiziksel etkilere karşı dengesini koruyabiliyor, bulunduğu ortamı 3 boyutlu olarak algılayabiliyor, yakınında bulunan kişilere doğru odaklanabiliyor, ellerini kullanarak cisimleri tutup kavrayabiliyor, kendisinden araştırması istenen şeyleri interneti kullanarak ansiklopedik veri bankalarından tarayabiliyor ve anlatabiliyor, ses işleme ve kablosuz ağ aracılığıyla kontrol edilebiliyor ve durumu izlenebiliyor. 65 kilogram ve 1.60 boyunda olan AKINCI-2, gövde üzerinde 26, ellerde 20 eklem olmak üzere toplamda 46 eklemden oluşan insansı bir yapıya sahip. Herhangi bir desteğe bağlı olmadan ayaklarının üzerinde durabilen AKINCI-2, AKINSOFT Yönetim Kurulu Başkanı Bilgisayar Yüksek Mühendisi Özgür AKIN’ın vermiş olduğu komutları harfiyen yerine getirmekte ve enerjisini üzerinde bulunan lityum-polimer bataryalardan almaktadır.

Bu özellikleri sayesinde her sektörde kullanılması amaçlanan AKINCI-2’nin, 2015 yılından sonra her işletmede yerini alması hedefleniyor. Attığı her adımda gelecek nesillerin, teknoloji ile daha rahat büyümesini hedefleyen, geleceği önceden görüp, bu doğrultuda çalışmalarını yürüten AKINSOFT, bundan önce yaptığı gibi bundan sonra da teknoloji alanında en iyi şekilde çalışmaya ve üretmeye devam edecektir.

http://www.akinrobotics.com/akinsoft-insansi-robot-akinci2.php

wmaraci
reklam

erbasaran erbasaran Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 2 / 77
  • Ticaret 70, (%100)
Özgür Akın'ı yakın tanıma fırsatım oldu fakat pek içime sindiremedim. Biraz siyasi yönü ağır basan bir insan. İyi hoş fakat ya siyaset yaparsın ya da teknolojik olaylarla ilgilenirsin. Ama yaptıkları işlerle Türkiye'nin ilerlemesine katkıda bulundukları kesin ;)
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

imza yok...

zekuda zekuda Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)
süper olmuş böyle bir robotum olsun 7/24 canım sıkılmazdı herhal :D oğlum git su getir :D

tolgahanuzun tolgahanuzun .com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 32 / 38
  • Ticaret 10, (%100)
:) Geliştirilmesi gerekiyor. Ancak yinede güzel bir çalışma olmuş.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

erbasaran adlı üyeden alıntı

Özgür Akın'ı yakın tanıma fırsatım oldu fakat pek içime sindiremedim. Biraz siyasi yönü ağır basan bir insan. İyi hoş fakat ya siyaset yaparsın ya da teknolojik olaylarla ilgilenirsin. Ama yaptıkları işlerle Türkiye'nin ilerlemesine katkıda bulundukları kesin ;)

Kendisi geçtiğimiz seçimlerde Konya'dan bağımsız milletvekili adayı olmuştu. :)

erbasaran erbasaran Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 2 / 77
  • Ticaret 70, (%100)
Evet biliyorum. Fakat bence ikisi bir arada yürümez :)

imza yok...

cnetworks cnetworks Elit Sepet Bilişim Hizm. Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilişim Hizmetleri
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ü** Ç**
  • Mesajlar 190
  • Beğeniler 49 / 41
  • Ticaret 11, (%100)
Çok başarılı olmuş ekip çalışması olduğu ortada daha iyileri gelir inşallah.

Makale çalışması - Backlink çalışması - Seo Hizmetleri - Kurumsal çalışmalar yapılmaktadır.

ibrahimyzr ibrahimyzr Şizofrenik Bir Problem ~ Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 224 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
Ben beğendim adamlar uğraşmış yapmış , ileri seviyeye getireceklerine inanıyorum.Allah kolaylık versin. :)
tolgahanuzun

kişi bu mesajı beğendi.

yakında...

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
ilginc olmus ama nedense bu robotlarin yapimi bana cok kolay geliyor...

ChuckBartowsKi

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Bir yanım küçümsüyor, çok geriden geliyoruz diyor, bir yanım tebrik ediyor, ama pek samimi hissedemiyorum bu durumlarda tebrik konusunda; şu cümlelerim daha samimi inanın :)

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al