wmaraci reklam
lidertakipci

AMD mi? İntel mi?

19 Mesajlar 1.894 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ThisRock ThisRock www.buraksakalli.org Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 25 / 47
  • Ticaret 14, (%100)
Merhabalar, yeni bir bilgisayar toplamak istiyorum. Şimdiden parçaları yavaş yavaş kestirmeye başladım. Ama işlemci konusunda biraz kararsız kaldım.
AMD Fx 8350 modelini düşünüyorum. Fiyatı ise Vatanda 600TL
Ancak bilindiği üzere AMD stok fanları yetersiz kalıyor ve aşırı ısınma yapıyor. Acaba stok fanı yerine yeni bir fan alıp taksam sorun ortadan kalkar mı? Şimdilik fan tahminim bu: http://goo.gl/ONJEBF

Yoksa bütçeyi yukarı çıkartıp i7 4770k mı alayım? İnternet fiyatı ortalama 900TL

Hangisinin performansı daha iyi olur ve i7 önerirseniz bütçeyi çıkartmaya arttırmaya değer mi?

Kuracağım sistemin en az 5 yıl gitmesini istiyorum. İleriye de yönelik düşünüldüğünde hangisi daha kârlı ve faydalı olacaktır?
Teşekkür ederim şimdiden

wmaraci
reklam

sismailoglu sismailoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek turizm
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 10 / 21
  • Ticaret 19, (%89)
Önemli olan A.B.D satış rakamları.Ordan inceleyin,arada 100 dolar gibi bir fark varsa kesinlikle intel.
A.B.D rakamları kalitesi ve müşteri talep oranlarına göre bilgi verir.

• Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 25 / 47
  • Ticaret 14, (%100)

sismailoglu adlı üyeden alıntı

Önemli olan A.B.D satış rakamları.Ordan inceleyin,arada 100 dolar gibi bir fark varsa kesinlikle intel.
A.B.D rakamları kalitesi ve müşteri talep oranlarına göre bilgi verir.

Cevabınız için teşekkür ederim. Bu rakamları kontrol edebileceğim bir kaynak var mı acaba?

sismailoglu sismailoglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek turizm
  • Mesajlar 130
  • Beğeniler 10 / 21
  • Ticaret 19, (%89)
Ben incelemedim,çok rahat ulaşabilirsin netten.

wmaraci
wmaraci

LeoneKG LeoneKG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 55 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşım tamamen senin ihtiyaçlarına göre bir karar alman lazım. Oyun odaklı bir pc istiyorsan AMD alacaksın. Eğer başka ihtiyaçlar çizim vs. gibi birşey için kullanacaksan intel yeter i7 değil i5 bile yeter. He ben profesyonelim çok büyük programlar kullanacağım diyorsan i7.

• Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 25 / 47
  • Ticaret 14, (%100)

LeoneKG adlı üyeden alıntı

Arkadaşım tamamen senin ihtiyaçlarına göre bir karar alman lazım. Oyun odaklı bir pc istiyorsan AMD alacaksın. Eğer başka ihtiyaçlar çizim vs. gibi birşey için kullanacaksan intel yeter i7 değil i5 bile yeter. He ben profesyonelim çok büyük programlar kullanacağım diyorsan i7.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Aslında oyunlarla aram kötü diyemem. Ama intelin fiyatı biraz zorluyor. Sizce AMD performansı nasıl olacaktır? Büyük programlarla çalışırım (After effects, Sony Vegas gibi) AMD Fx 8350 sizce performansta sorun yaratır mı?

salichomg salichomg WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Network Manager
  • Konum Bulgaristan
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 18 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Tabikide AMD

LeoneKG LeoneKG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 55 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Şimdi şöyle bir durum var. AMD nin bu modeli intelin i5 iyle denk hatta biraz daha üst seviyesidir. Yani program bazında performans olarak. Size tavsiyem, iki modeli karşılaştıran grafikli program testleri sonuçlu incelemeleri okuyun. Fark çıkar ortaya. Keza AMD kullanırım yıllardır hiç bir sıkıntı çekmedim her türlü programı kullandım birlikte de çalıştırdım. Hele ki oyunda 3 oyunu aynı anda açıp altta bırakıp yeni oyun yüklediğimi bilirim sırf test etmek amaçlı. Söylediğim gibi oyunda yüzünüzü ağartmaz ama saydığınız programları bilmediğimden bir şey söylemem doğru olmaz. Bu yüzden riske etmeden i7 alın bence. (bunu söylediğime inanamıyorum! =) =) )))

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
fiyat performans açısından AMD. Kalite ve uzun ömürlülük bakımından Intel. Önemli olan sizin ne istediğiniz, neyi ne amaçla kullanacağınız. Ben şuan AMD kullanıyorum pek memnun değilim. Intel sistem kurmayı düşünüyorum.

• Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 25 / 47
  • Ticaret 14, (%100)

Merkur adlı üyeden alıntı

fiyat performans açısından AMD. Kalite ve uzun ömürlülük bakımından Intel. Önemli olan sizin ne istediğiniz, neyi ne amaçla kullanacağınız. Ben şuan AMD kullanıyorum pek memnun değilim. Intel sistem kurmayı düşünüyorum.

Hocam benim için önemli olan performansı ve süresi yani sistemi kurduğum zaman 2-3 yıl sonra hemen yeniden sistem kuramam. Bunun için kurduğum sistemin en az 5 yıl gitmesini istiyorum.
Sorun olmazsa kullandığınız işlemci ve anakart modelini öğrenebilir miyim?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al