wmaraci reklam
lidertakipci

Sony Xperia Z1 Tanıtıldı

12 Mesajlar 2.195 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

HasanEksi HasanEksi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bursa
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 608
  • Beğeniler 85 / 113
  • Ticaret 5, (%100)
Uzun süredir teknoloji gündemini meşgul eden Honomi kod adına sahip Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z1 bugün IFA 2013 çerçevesinde resmi olarak tanıtıldı.Düzenlenen etkinlikte sadece Xperia Z1 tanıtmakla kalmayan Sony dünyanın ilk 4K özellikli projektörünü tanıttı.

Gelişmiş donanım özellikleri ile etkinliğe damgasını vuran Xperia Z1 tüm detayları yazımızda.

İşlemci

Tanıtımdan önce ortaya atılan iddialarda olduğu gibi Xperia Z1 Qualcomm’un en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 800 ile birlikte geliyor. Adreno 330 Gpu’su kullanılan telefonda 4K desteği de bulunuyor. Aynı zamanda dahili hafıza olarak 16 Gb kullanılıyor. Micro Sd desteği ile dahili hafızayı arttırmak mümkün.

Xperia Z1 Uygulamaları

- Social Live
Xperia Z1 ile tanıtılan Social Live uygulaması sayesinde çektiğiniz resimleri ve videolaru kolaylıkla Facebook üzerinde paylaşabilirsiniz. Kamera üzerinden paylaştığınız resimler hakkında yorumları ve beğenileri de kolaylıkla görebilirsiniz. Uygulamada henüz sadece Facebook destekleniyor.

-Play Memories
Çektiğimiz resimleri düzenlememizi ve paylaşmamızı sağlayan Play Memories uygulamasının en güncel hali de etkinlikte tanıtıldı.

Kamera

Kamera özellikleri ile dikkat çeken Xperi Z1 20.7 Mp kamere ile geliyor. Sony tarafından üretilen diğer ürünlerde olduğu gibi “Exmor RS sensör, F2.0 diyafram açıklığına ve 25mm geniş açı lense sahip. BIONZ görüntü işlemcisi ile gelen telefon 30Fps ve 1080p video kaydı yapabiliyor. “Clear Image Zoom” teknolojisi ile gelen Xperia Z1 görüntü kalitesi kaybolmadan 3x zoom yapabiliyor.

Thime Shift özelliği ile gelen Xperia Z1 saniyede tam 61 kare fotoğraf çekiyor. Aynı zamanda etkinlikte “QX100 ve QX10 ismine sahip telefon üzerine takılabilen lensler tanıtıldı.

Su Geçirmiyor

Sony son telefonlarında kullandığı su geçirmezlik özelliğini Xperia Z1 ile de devam ettiriyor. IPX5 ve IPX7 standartlarına sahip olan Z1, 1 metre su altında 30 dakika boyunca kalabiliyor.
Aynı zamanda etkinlik sırasında Sony resmi yotube kanalına yüklediği video ile telefonun tanıtım videosunu da yayınladı.

Kaynak : Tekno Loby

wmaraci
reklam

Hellyeah Hellyeah WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 38 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
IFA 2013 etkinliğinde orda olsaydım tanıtımda ilk ayağa kalkıp alkışlayan ben olurdum herhalde.Adamlar stratejiyi bulmuşlar;Samsung vs IPhone kapışsın onların en iyisinin biz daha iyisini yapalım.

HELLYEAH - I dont care anymore

• Üyelik 12.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bursa
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 608
  • Beğeniler 85 / 113
  • Ticaret 5, (%100)

Hellyeah adlı üyeden alıntı

IFA 2013 etkinliğinde orda olsaydım tanıtımda ilk ayağa kalkıp alkışlayan ben olurdum herhalde.Adamlar stratejiyi bulmuşlar;Samsung vs IPhone kapışsın onların en iyisinin biz daha iyisini yapalım.

Bende katılıyorum. Önceden Samsung için aynı düşüncelerim vardı fakat bu sene Sony felaket şekilde atak yaptı özellikle Xperia Z ile :) Devamı da gelir inşallah :)

Scrite Scrite WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEM - İnbound Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)
Telefon budur, android her ne kadar stabil olmasada bu telefon uçurur.

wmaraci
wmaraci

okanakca okanakca Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 26 / 74
  • Ticaret 1, (%100)
Ek Olarak:

Scrite adlı üyeden alıntı

Telefon budur, android her ne kadar stabil olmasada bu telefon uçurur.

Bu donanımla bırak Android i Windows kursan çalışır
HasanEksi

kişi bu mesajı beğendi.

cokbaska cokbaska WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek Serbest Meslek
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 22 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
Arkadaşlar bu telefon bekleneni veremedi aylar öncesinden bu telefonun 4k video çekebileceği söylendi fakat öyle çıkmadı ancak 720p 30 frame çekebiliyormuş.

Yine aynı fuarda samsung note 3 ile süprizi yaptı 4k video çekebiliyor.

• Üyelik 12.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bursa
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 608
  • Beğeniler 85 / 113
  • Ticaret 5, (%100)

cokbaska adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bu telefon bekleneni veremedi aylar öncesinden bu telefonun 4k video çekebileceği söylendi fakat öyle çıkmadı ancak 720p 30 frame çekebiliyormuş.

Yine aynı fuarda samsung note 3 ile süprizi yaptı 4k video çekebiliyor.

Bu bilgiler nereden ? Sony Xperia Z1 4K Video kaydı yapabiliyor. Bunu IFA 2013'te söylediler. Bende canlı izledim. Aynı zamanda Samsung Galaxy Note 3 sadece bir modeli 4K video kaydı yapabiliyor. Bakınız kaynak.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Xperia Z'nin şeklini çok seviyorum ya.
Para biriktireyim biraz da aileden dileneyim alabilirim belki.

cokbaska cokbaska WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek Serbest Meslek
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 22 / 115
  • Ticaret 9, (%100)

Bırak şimdi reklamı
Kaynakmı istiyorsun http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Sony-Xperia-Z1-On-inceleme-Sonynin-butun-harikalari-bir-arada.htm

• Üyelik 12.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bursa
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 608
  • Beğeniler 85 / 113
  • Ticaret 5, (%100)

Evet bende biraz baktım sanırım doğru.Kusura bakmayın yanlış bilgi verdim. Bu arada üslubunuza dikkat ederseniz iyi olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al