wmaraci reklam
lidertakipci

Bir Sitenin Başarıya Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Anlarız?

17 Mesajlar 2.103 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Geçenlerde düşünüyordum acaba sitem başarıya ulaştı mı ulaşmadı mı ? Bunun cevabını ararken bir şeyi atladım başarının çizgisi nedir dedim kendi kendime. Düşündüm düşündüm bir çok cevap geldi aklıma en çok aklıma yatan cevap ise bir site 3 ile 6 ay arasında hit artışı varsa başarıya ulaşmakta ancak 3 ay geçti artış yok 5 ay geçti artış yok 8 ay geçti artış yok demek ki bu site başarıya ulaşamamış. Siz olsanız bu başarı çizgisini neye göre belirlerdiniz. Bu sorunun aklıma gelme sebebi çok uzun olmasa da 1yıldır bir proje üzerinde arkadaşlarımızla çalışıyorduk, olmadı tutmadı en sonunda kapattık siteyi acaba hazır proje sıcakken tekrar faaliyeti geçirmeli miyim diye düşünürken geldi bu soru aklıma cevaplarınız benim için önemli sonuçta fikirler paylaşıldıkça çoğalır yeni düşünceler ortaya çıkar :)
deeprock2

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Sitenize gelen yorumlar ve olumlu yorumlar, ziyaretçi istatistikleri, alexa vs. Birçok şey var :) Aslında hit kazanmak çok kolay. Birçok site yapar aynı şeyi. Sırf ziyaretçi çekmek için alakasız yazılar girerler. Ama siz bunu yapmayın. Siz gerçekten alanınız ile ilgili şeyler paylaşın, ziyaretçiler o zaman gelsin ve öyle ziyaretçi kazanın :)

holyturk holyturk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 213
  • Beğeniler 32 / 25
  • Ticaret 1, (%0)
Eğer sitene biri girip konuya yorum atıyorsa,konu açıyorsa ve çıktıktan sonra birdaha girdiğinde bu site sağlam diyorsa başarılısın demektir.Zaten bu başarıyı yaptıkdan sonra hit ve alexada düşüş otomatik olarak gelecektir.

• Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Peki yeni siteler için ne diyebiliriz ? Biliyorsunuz yeni siteler belirli bir zaman geçmedikçe fark edilemiyorlar maalesef fark edilse de gelip geçici oluyorlar bu durumda kişi " Acaba ben boşa mı kürek çekiyorum ? " dememesi için ne önermek lazım.

wmaraci
wmaraci

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)

holyturk adlı üyeden alıntı

Eğer sitene biri girip konuya yorum atıyorsa,konu açıyorsa ve çıktıktan sonra birdaha girdiğinde bu site sağlam diyorsa başarılısın demektir.Zaten bu başarıyı yaptıkdan sonra hit ve alexada düşüş otomatik olarak gelecektir.

Halkımız internetten faydalanırken, webmasterleri düşünüp ne bir teşekkür ne de bir yorum yazmaktan çok aciz. Üyelerin bu dediklerini yapmasını sağlamak hiç de kolay değil maselef :(

Dolgun kategori ve mümkünse özgün - güncel içerikler, seo puanınız, sayfa hızı puanınız, temadaki çekicilik, ziyaretçi kitlesinin internet anlayışı ve de sitede ortalama geçirdikleri süreye göre hit artış oranı değişir. Örneğin, film siteleri özgün olmamasına rağmen, misafirleri sitede uzun süre tutmayı başardığı için hızlı bir oranda hit artışı yaşanıyor. Fakat, telif hakkından sorumlu tutulduğunu düşünürsek, kapanması da an meselesidir.

• Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Bunlara ek olarak bir zaman verebilir miyiz ?

m2oyna m2oyna turkiyesifa.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Ben sitemde Metin2 ile ilgili konular giriyorum . Online oyunlar da ençok aranan şey " oyunu hilesi " olmasına rağmen hile yayınlamadım . Ne yaptım ? Konu başlığında bu kelimeler geçti ama bunun bize ne gibi zararları olur gibi bir yazılar yazdım . Oyun güncellemelerini takip ettim , özgün yazdım . Zaten bunları yapınca sizi google da seviyor :) .

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Özellikle kişisel bloglarda başarının çizgisi blog sahibinin blogunu tam anlamıyla sevmesidir.
deeprock2

kişi bu mesajı beğendi.

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Özellikle kişisel bloglarda başarının çizgisi blog sahibinin blogunu tam anlamıyla sevmesidir.

Çok güzel yorumlamışsın, üstad. "Gönülsüz köpek, sürüye kurt getirir " demişler. Tek yönetici kendimiz değilsek, bizi bu sevdadan soğutabiliyorlar. Ben tekim. Yorgunum. Yılmak yok ama hiç bir zaman. Dinlenir yine devam ederim paylaşıma :)

myenes adlı üyeden alıntı

Bunlara ek olarak bir zaman verebilir miyiz ?

Arkadaşım sen ek zaman demişsin de, 1 yılda kendisini göstermesi gerekirdi. 6 aydan sonra kuluçkadan çıkması gerekir sitenin. Kesin bir ya da bir kaç eksiklik var o işte :cool:

• Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
O zaman bu sonuçla hem eski projeyi silim hem de şimdi ki forum sitemi 1, 2 ay bekleteyim sonuçlar da artış olmaz ise başka bir alana yönelim :) Teşekkür ederim fikirleriniz için hepinize.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al