wmaraci reklam
lidertakipci

Cloudflare Hakkında Soru

3 Mesajlar 706 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)
Selamlar wmaracında Cloudflare kullanan arkadaşların olduğunu tahmin ediyorum bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim sitemi Cloudflare'a ekledim

Bana verdiği NS. ayarlarını domain panelinden yaptım

48 saat bekledim ve Whois bilgilerine baktığımda eklediğim ns bilgilerinin kaydolduğunu gördüm

Name Server: isaac.ns.cloudflare.com
Name Server: sara.ns.cloudflare.com

ama sitem açılmadı biraz araştırırken http://www.intodns.com/parkpera.com baktığımda eklediğim ns'ler dışında

bob.ns.cloudflare.com
beth.ns.cloudflare.com

diye birşey görünüyordu bunlarda sanırım çakışıyor sonra başka whois sitesinden tekrar site bilgilerime bakmak istediğimde (whois.com.tr adresinden) bu seferde başka NS.'lerin çıktığını gördüm

Şimdi kafam iyice karıştı benim eklediğim ns.'ler bazı whois sitelerinde görünürken bazı sitelerde farklı ns. bilgileri görünüyor ayrıca http://www.intodns.com/parkpera.com baktığımda iki ns'in çakıştığı görünüyor bunu nasıl düzelte bilirim acaba support bölümüne sorunu yazdım ama malesef daha dönüş olmadı bilgisi olan varmı acaba ?

www.parkpera.com
wmaraci
reklam

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Sürekli farklı ns çıkmasının sebebi siteye gelen ziyaretlerin bir bölümününü örneğin amsterdamdaki serverdan açıyor başka gelen ziyaretciye almanyadaki serverdan cevap veriyor. Diye düşünüyorum...

Cloudflare amacı maskelemek zaten siteni.

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Sürekli farklı ns çıkmasının sebebi siteye gelen ziyaretlerin bir bölümününü örneğin amsterdamdaki serverdan açıyor başka gelen ziyaretciye almanyadaki serverdan cevap veriyor. Diye düşünüyorum...

Cloudflare amacı maskelemek zaten siteni.

Malesef sistem hiç aktif olmadı yani site online olup kullanıcı gelse haklısınız ama site cloud yüzünden aktif değil ns hatası veriyor acaba diyorum eksiden vds kullanırken firma cloud hesabı açmıştı bana o hala aktif mi ? Ondan dolayımı çakışma yaşıyorum ?

www.parkpera.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al