wmaraci reklam
lidertakipci

Com.tr li sitenin faydası olurmu ?

13 Mesajlar 1.267 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar hali hazırda firmamızın .com domaininde kurulu sitesi var.Firmamızın marka tescil belgesi var ben com.tr domaini alıp buraya site kurup .com lu siteye link versem googlede üst sıralara çıkmada faydası olurmu acaba.

wmaraci
reklam

Hermes Hermes Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Seo | Sosyal Medya | Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Hayır olmaz. Aksine zararı olur.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

Dolphin Dolphin Web Tasarım & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Tasarım & SEO Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** E**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 131 / 321
  • Ticaret 22, (%100)
Çalışmalar doğru şekilde yapılırsa sorun teşkil etmez.
melankolia Alperenler

kişi bu mesajı beğendi.

hayat illegal!

FilKafa FilKafa Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 41 / 57
  • Ticaret 7, (%100)
Seocular birbirne girdi doğrusu nedir ektisi olur mu olmaz mı. yani sorun teşkil eder mi etmez m?
Dolphin Hermes
melankolia VALUETHOR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** E**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 131 / 321
  • Ticaret 22, (%100)

FilKafa adlı üyeden alıntı

Seocular birbirne girdi doğrusu nedir ektisi olur mu olmaz mı. yani sorun teşkil eder mi etmez m?
Dolphin Hermes

Hiç bir sıkıntı olmaz hocam çalışmalar doğru kişi ve doğru şekilde yapılırsa şayet istenilen hedeflere ulaşılır.
FilKafa

kişi bu mesajı beğendi.

hayat illegal!

Athynas Athynas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 39 / 102
  • Ticaret 6, (%100)
Not: Ben siteyi taşıyacaksınız sanmıştım siz link vermek demişsiniz. Söylediklerimin geçerliliği kalmıyor o halde.

• Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
FilKafa melankolia

Yeni bir domain alıp eski siteye link vermek fayda sağlamaz, aksine zarar verir. .com olan sitenize .com.tr den backlink verebilmeniz için; öncelikle oturmuş ve domain değeri sağlam bir site olması lazım.

Yeni kayıt edilen bir domainden sitenize link çıkmanız kelimede yükseltmeyi bırakın, aksine düşüş yapar. Çünkü yeni domainin bir da/pa , alexa, google vb değerleri sıfırdır. Kaliteli oturmuş bir site olmalı faydası olsun.

Söylediklerim zaten seo işini gerçekten bilenler tarafından da doğrulanmıştır. Aksini söyleyen varsa; seo biliyorum demesin boşuna.
melankolia farukkarahan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** E**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 131 / 321
  • Ticaret 22, (%100)
Genel olarak konuşuyoruz, Sitenizin elbette durumu ve değerleri önemlidir. Ancak soruyu soran kişi zaten mevcutta olan sitemiz dediği için çalışmalar olduğunu var sayıyorum. O halde link çıkışınız faydalı olacaktır. Aksini söyleyen varsa; SEO biliyorum demesin boşuna.

hayat illegal!

• Üyelik 24.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 2777
  • Beğeniler 397 / 1093
  • Ticaret 90, (%98)
Dolphin siz benim cümlemi bana yazacağınıza önce konu sahibinin ne sorduğunu ve yazdığını iyi okuyun.

"firmamızın .com domaininde kurulu sitesi var.Firmamızın marka tescil belgesi var ben com.tr domaini alıp buraya site kurup .com lu siteye link versem googlede üst sıralara çıkmada faydası olurmu"

Arkadaş diyorki; yeni bir domain alıp varolan sitemize backlink çıkacağım, faydası olur mu?

Ve siz olur diyorsunuz! O zaman herkes 20-30 tane yeni domain alsın ana siteye backlink versin, siteleri yükselsin?

Varolan sitesinin durumu/değerleri iyi olsa da olmasa da; yeni register edilip backlink çıkılan site fayda sağlamaz.

Halen sağlar diyorsanız; o zaman kimse köklü temiz haber sitelerine bir backlink için 200-300 TL aylık para vermesin, 20 TL ye domain alsın yükselsin.

Lütfen yazılanı tekrar okuyun. Umuyorum ki yazılanı yanlış okudunuz. Yoksa ki hiçbir seocu böyle birşey demez.
Webdanismanlikc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad N** E**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 131 / 321
  • Ticaret 22, (%100)

Hermes adlı üyeden alıntı

Dolphin siz benim cümlemi bana yazacağınıza önce konu sahibinin ne sorduğunu ve yazdığını iyi okuyun.

"firmamızın .com domaininde kurulu sitesi var.Firmamızın marka tescil belgesi var ben com.tr domaini alıp buraya site kurup .com lu siteye link versem googlede üst sıralara çıkmada faydası olurmu"

Arkadaş diyorki; yeni bir domain alıp varolan sitemize backlink çıkacağım, faydası olur mu?

Ve siz olur diyorsunuz! O zaman herkes 20-30 tane yeni domain alsın ana siteye backlink versin, siteleri yükselsin?

Varolan sitesinin durumu/değerleri iyi olsa da olmasa da; yeni register edilip backlink çıkılan site fayda sağlamaz.

Halen sağlar diyorsanız; o zaman kimse köklü temiz haber sitelerine bir backlink için 200-300 TL aylık para vermesin, 20 TL ye domain alsın yükselsin.

Lütfen yazılanı tekrar okuyun. Umuyorum ki yazılanı yanlış okudunuz. Yoksa ki hiçbir seocu böyle birşey demez.

Okudum, tam tersi işlem için öneride bulundum ben. Sizde bu yazılanı bir okuyun.

hayat illegal!
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al