wmaraci reklam
lidertakipci

Dizin sitelerini kullanmak sağlıklı mı?

11 Mesajlar 1.728 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere çok top list, dizin sitesi var ve bunlara kayıt olduğumuzda bize bir kod veriyor, sitemizde link barındırıyor acaba bu sağlıklı mıdır? bir faydası olurmu?

Birde imleme sitelerini öneririmsiniz?? Kullanayım mı?

wmaraci
reklam

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)
İmleme öneririm...

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED

• Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

dizin konusunda, fikriniz var mı?

• Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)

Harun Okumuş adlı üyeden alıntı

dizin konusunda, fikriniz var mı?

Dizin ve Toplist konusunda yorum yapmak istemedim başta kendi dizin sitem olduğundan yorumum farklı anlaşabileceği için...
Öncelikle şunu söyleyeyim yerel dizin ve toplist sitelerinin çoğunun durumu mağlum,bir çok siteyi bünyesinde barındırıyor site siteye benzer mi demeden genelde kod eklenip eklenilmediğine bakılarak onaylıyorlar,haliyle böyle olunca çöp dizin&toplist oluyor çoğu kısa zamanda.

Sitem hayalcin.com'u bir hitliste ekledikten sonra baktım en hit olan site bir adult site iletisimden yazdım xxx siteleri kaldırır mısınız ?

Cevap: Neden ?

(Soruya verilen cevap yetiyor bir çok şeyi anlatamaya devamını anlatmaya gerek yok. )

Demem o ki bir çok yerel dizin&toplist&hitlist... sitesi backlink kazanmak elde etmek/ ve/veya önüne gelene backlink dağıtmak her eklenen siteyi incelemeden onaylamak için açılıyor.Bu açılan siteler amaçlarından dolayı aslında bence dizin değiller.

Zaten dizin sitesi açılır bakarsınız yarın kapanmış yerine haber sitesi veya başka bir site kurulmuş,backlinkler boşa gitmesin demiş adam..

Sizin dediğinize gelirsek siteme kod ekliyorum dışarı link çıkışı zararı olur mu demişsiniz.Şimdi bir çok dizinde o kodlar o dizinin ana sayfasında kalabilmeniz( ana sayfasından link elde edebilmeniz için) sitenize eklemeniz önerilir,tabi sunulan o kod size özeldir ziyaretçileriniz eklediğiniz bannere/linke tıklayıp dizine ulaştıklarında dizinde En Çok Ziyaretçi Gönderenler kısmında yerini koruyarak ana sayfada kalabilir.Eğer yeterince kaliteli ve temiz bir dizin olduğuna inanıyor iseniz kodunu eklersiniz zararı olmaz.Çöplük dizin ise kime ne fayda.

Kod eklerken de yapılan yanlış nerde görünmeyecek kuytu köşe varsa oraya eklemek;kodu/banneri görünen bir yere ekleyeceksin ki ziyaretçilerinden tıklayanlar olacak bu sayede eklemiş olduğun dizininde En çok ziyaretçi gönderenler kısmında yer alabileceksin,yoksa eklemişsin en dip köşeye ne fayda sana dizinin ana sayfasından link almanı sağlamıyor ise sana.

-------------------------------------------------------------------------

Her dizinden kod ekleme,hepsine de başvuru yapma... Kod eklemeyince kabul etmeyen etmesin boşver gitsin.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam, ilginiz için teşekkür ederim, üşenmeden yazmışsınız o kadar :D sizin dizine kayıt oluyorum o zaman :)

• Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)

Harun Okumuş adlı üyeden alıntı

Hocam, ilginiz için teşekkür ederim, üşenmeden yazmışsınız o kadar :D sizin dizine kayıt oluyorum o zaman :)

Kod ekleme zorunluluğun yok kesinlikle dizin-hayalcin.com'da aklınızda bulunsun.
Siteleri incelerken ister istemez çok zaman harcıyorum,haliyle bu da yeni başvuru yapan sitelerin incelenmesinin gecikmesine sebep oluyor bilginize...

İnceleme sonucu mail gelmektedir zaten.

• Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

Gizemli LORD adlı üyeden alıntı

Kod ekleme zorunluluğun yok kesinlikle dizin-hayalcin.com'da aklınızda bulunsun.
Siteleri incelerken ister istemez çok zaman harcıyorum,haliyle bu da yeni başvuru yapan sitelerin incelenmesinin gecikmesine sebep oluyor bilginize...

İnceleme sonucu mail gelmektedir zaten.

Anladım, Yok hocam zaten benim site teknoloji blogu, uygunsuz şeyler yok

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
şöle düşün normal siteden backlink alırken neye dikkat ediyorsan onlara dikkat etmeye çalış alexa düşük pr sini almış vsvs. karşılıklı siteler oluyor onlarda da şöyle bi taktik söyleyeyim sitelerin ana sayfasında top 10 oluyor oda ana sayfadan link çıkışı demek oluyor 1 ci sıraya gelene kadar banner linkine metamı atarsın naparsan artık ana sayfadan link aldın mı o oran pagerankına daha çok yansır.

dihack dihack WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 50 / 49
  • Ticaret 2, (%100)

barisay adlı üyeden alıntı

şöle düşün normal siteden backlink alırken neye dikkat ediyorsan onlara dikkat etmeye çalış alexa düşük pr sini almış vsvs. karşılıklı siteler oluyor onlarda da şöyle bi taktik söyleyeyim sitelerin ana sayfasında top 10 oluyor oda ana sayfadan link çıkışı demek oluyor 1 ci sıraya gelene kadar banner linkine metamı atarsın naparsan artık ana sayfadan link aldın mı o oran pagerankına daha çok yansır.

hocam sinemaizleyelim.com adresli bir site ekledim imleme sitenize...

dizin sitesine sadece kendi linkinizi eklerseniz faydası olur ama kod alırsanız daha çok dizin sitesine fayda sağlamış olursunuz :
imleme sitelerini bende öneririm...

Prof Kurumsal Seo Hizmetleri

internetgirisim internetgirisim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek internet girişimcisi
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
kod eklemedigin . ve farkli anahtar kelimeler ile kayit yaptigin surece bir zarari olmaz hatta faydasi olur.

imleme sitelerinde kıstas , imleme sitesinin pr degeri ile eklediginiz konunun silinme suresidir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al