wmaraci reklam
lidertakipci

Domain Transfer Hit Düşürürmü ?

7 Mesajlar 841 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Selam arkadaşlar, zamanında ismini vermeyeceğim bir hosting sunucusunda sık sık kesintilerin olması sebiyle sağlam bir hostinge taşıtım sitemi.

Taşıma sırasında 2 2-5 k olan hitim azda olsa etkilendi bu durumdan, Hostingimi taşımama rağmen domainim hala eski firmadaydı, 3 ay önce domainimide hostingimi taşıdığım firmaya taşıdım. Fakat son 3-4 aydır hitimde önemli düşmeler oluyor.

İçerik konusunda sürekli güncelliyorum sitemi ve düzenli optimizaysonlar yapıyorum.

Sorum şu ; Hosting taşımada etkilenen hit, domain taşımada da etkilenirmi ve neden ?

wmaraci
reklam

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam domaini bir firmadan başka bir firmaya taşırken bir sorun olmaması lazım arama motorları bakımından. Çünkü bu siteyle birebir alakalı değil. Sitenin domain yine aynı nasıl olsa. Bunu şirketler kendi arasında bürokratik olarak hallediyor. Hani birde başka firmaya taşıyınca genelde 1 yıl uzatılıyor domain. Bir zararı olmaz yani.
Ama hosting taşırken, hostingin taşınma süresinin uzunluğuna göre siteye giren ziyaretçilerin bazıları siteyi eski sunucudan, bazıları yeni sunucudan görürler. Taşıma tamamen bitince herkes yeni sunucudan alırlar artık siteyi.
Sorun oradandır bence. Taşınırken belirli bir süre site görüntülenemiyor, aşırı yavaş oluyor gibi şeylerden dolayı ziyaetçiler bırakmıştır takip etmeyi diye düşünüyorum.
Freezby

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Hocam domaini bir firmadan başka bir firmaya taşırken bir sorun olmaması lazım arama motorları bakımından. Çünkü bu siteyle birebir alakalı değil. Sitenin domain yine aynı nasıl olsa. Bunu şirketler kendi arasında bürokratik olarak hallediyor. Hani birde başka firmaya taşıyınca genelde 1 yıl uzatılıyor domain. Bir zararı olmaz yani.
Ama hosting taşırken, hostingin taşınma süresinin uzunluğuna göre siteye giren ziyaretçilerin bazıları siteyi eski sunucudan, bazıları yeni sunucudan görürler. Taşıma tamamen bitince herkes yeni sunucudan alırlar artık siteyi.
Sorun oradandır bence. Taşınırken belirli bir süre site görüntülenemiyor, aşırı yavaş oluyor gibi şeylerden dolayı ziyaetçiler bırakmıştır takip etmeyi diye düşünüyorum.

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Hostu taşırken taşıma toplam 20 dk falan sürdü ozaman bukadar etkilenmemiştim. Domain eski firmadaykende NS ler yeni firmaya yönlendirilmişti, yani Ns in etkili olacağını düşünmüyorum, Eğer Ns ler yeni güncellenmiş olsaydı dediğiniz bir kısım ziyaretçi eski sunucudan bir kısmı yeni sunucudan girmiş olabilirdi. Yada bilemiyorum belkide hit düşüşleri domain taşıma zamanıma tesadüfen denk geldi, fakat 2.5 dan 700 800 lere ani düşüşler beni endişelendirdi açıkçası.

Ek olarak : ilk hosting taşındı, bundan 5 ay sonra Domain yeni firmaya geçirildi.

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam birde indexler ve kelime sıralaması ne durumda? Onlarda düşüş değişim varmı?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Mehmet ARIK adlı üyeden alıntı

Hocam birde indexler ve kelime sıralaması ne durumda? Onlarda düşüş değişim varmı?

Hocam enteresan durumda index sayım artıyor ama aynı oranda hit düşüşü yaşıyorum. Kelime sıralamalarım taşıma işleminden öncekiyle aynı. Hit'e bağlı alexamda sürekli yükseliyor alexsayı çok önemsemiyorum ama hit olayı ciddi anlamda canımı sıkmakta.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Domain aynı kaldıysa hite etki etmez.

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Hocam enteresan durumda index sayım artıyor ama aynı oranda hit düşüşü yaşıyorum. Kelime sıralamalarım taşıma işleminden öncekiyle aynı. Hit'e bağlı alexamda sürekli yükseliyor alexsayı çok önemsemiyorum ama hit olayı ciddi anlamda canımı sıkmakta.

Hocam o zaman ziyaretcilerden kaynaklıdır muhtemelen. Ayrıntılı incelesen Analytics raporlarını heralde kendi kendine bulursun çözümü diye düşünüyorum.
Arama kaynakları, tarayıcılar, mobil kullanımı, anahtar kelimeler falan.... vardır ziyaretcinin hoşuna gitmeyen birşey mutlaka. Belki site yavaştır, belki yorucudur ne bileyim..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al