wmaraci reklam
lidertakipci

E-Ticaret sitesi açarken vergi mükellefi olmamak...

13 Mesajlar 1.770 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

caglark caglark caglarkeskin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1125
  • Beğeniler 59 / 243
  • Ticaret 48, (%100)
Selamlar,

Ben kendi ürettiğim ürünleri internet üzerinden satmak istiyorum ama şahıs firması kurmam gerekiyormuş. Bununda yıllık giderleri çok fazla. Ayrıca öğrenciyim ben ve firmayı kurduğumda bağkur ödemeye başlamam gerekiyormuş.

Size sorum şu ki , vergi mükellefi olmadan yani şahıs firması kurmadan internet üzerinden nasıl yasal bir şekilde satış yapabilirim? http://incir.com'u buldum burda mesela adamlar kendi vergi mükellefliğini kullanarak satış yaptırıyor ama sadece onların ürünlerini satabiliyorsun yeni ürün ekleyemiyorsun.

Bu site gibi yasal sorumluluğu ve vergiyi kendi üstüne alan ve satış yaptıran bir e-ticaret sitesi veya firması biliyor musunuz? Kendi ürünlerimi satabileceğim? Veya alternatif bir yol önerebilir misiniz?

Teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar yanlış anlaşılma oluyor ben vergi kaçırmak istiyorum demiyorum. Vergimi vericem. Sadece satışları başka şirketten göstermek istiyorum. Yine vergimi vericem. Ona göre yorum yapın lütfen.

wmaraci
reklam

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
Çağlar kardeşim annenin yada kızkardeşin yada tanıdığın bir bayanın üzerine evde el işi vs ürünleri yapıp satıyorum diye maliye kaydı oluşturup vergiden muaf bir şekilde kapıda ödeme sistemiyle ptt ile anlaşıp satış yapabilirsin

OzanP OzanP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 215 / 100
  • Ticaret 9, (%100)
Öyle bir dünya yok arkadaşlar. Paşa paşa vergisini ödeyeceksiniz. (Ödemek istemiyorsanız, vergiden kaçınma -bakın kaçırma değil- kaçınma yollarını öğreneceksiniz.) Sonra da mis gibi işinizi yapacaksınız, ekmeğinizi kovalayacaksınız. Vergi ödemeyim, bağkur yatırmayım. E güzel kardeşim iki gün sonra sağlık hizmetini nasıl alacaksın? Kendine yazık edersin. Gerek yok.

ingilizceogrenmeliyim.com

• Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1125
  • Beğeniler 59 / 243
  • Ticaret 48, (%100)
Vergi ödemeyeyim diye bir şey söylemedim ben. Hırsız değiliz vergimizi ödeyeceğim. Sadece vergi ödemek için yıllık 10 bin TL ye yakın masraf ve bağkur çıkıyor. Ben zaten babamın üstüne kayıtlıyım. Bağkur bana lazım değil ki. Ayrıca vergiyide ödeyeceğim sadece başka şirket üzerinden satış göstereceğim. Şirket benim olmayacak.

wmaraci
wmaraci

hopdi hopdi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Televizyon ve Yayıncılık
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 718
  • Beğeniler 269 / 132
  • Ticaret 2, (%100)
Ben yapmadım ama yapanı destekliyorum. Sonuçta ben vergi veriyorum şu an ayağım sancıdan ağrıyor sgk yok yararlanamıyorum. Demek ki vergim başkasına gidiyor :)

✂------------------------

ekaratas ekaratas Nebileyim.NET Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 22 / 15
  • Ticaret 4, (%100)
Başlangıç için pazar yerlerini deneyebilirsin. Yada e-ticaret sitesi olan birileriyle anlaşabilirsin. Fakat onda da şöyle bir durum olacak resmi olarak bu işi yapan site senden fatura isteyebilir ki şirketine girişi olmayan bir ürünün çıkışını yapması maliye açısından pek normal değil. Resmi olarak biraz karışık mevzu ama elbet ben hallederim diyen bir eticaret sitesi sahibide kolaylıkla çıkabilir. Yeter ki ürünlerindeki kar marjı ve satılma ihtimali yüksek olsun.

Dip Not:
Şahıs firmasının aklıma gelen sabit giderleri.
Muhasebeci ücreti + Damga Vergisi + Stopaj + Bağkur

Satış yapsa yada yapmasa bunları ödemesi gerekiyor ki satış yapınca bunlara birde gelir vergisi ekleniyor :(

ozgurgezen ozgurgezen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgisayar Muhendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** H**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 224 / 225
  • Ticaret 16, (%100)
kisisel web sitesi acip sahibinden.com uzerinden satisi deneyebilirsin.
veya proje olarak bionluk.com uzmankirala.com gibi yerlerden de yararlanabilirsin.

• Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1125
  • Beğeniler 59 / 243
  • Ticaret 48, (%100)
Çok teşekkür ederim vakit ayırıp yazan herkese. Buraya gelen her fikri değerlendireceğim. Teşekkürler tekrar tekrar.

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
Ben ufak bir e ticaret sitesi için maliyeye bulaşma derim elini verirsen kolunu kaptırırsın para kazanamazsan bile maliye giderlerini ödemek zorundasın en azından işlerini biraz büyütünceye kadar bulaşma baktın işlerin iyiye gidiyor o zaman zaten şirket kurma ihtiyacı duyarsın kardeşim

OzanP OzanP WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek WM
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** P**
  • Mesajlar 310
  • Beğeniler 215 / 100
  • Ticaret 9, (%100)

Çağlar adlı üyeden alıntı

Vergi ödemeyeyim diye bir şey söylemedim ben. Hırsız değiliz vergimizi ödeyeceğim. Sadece vergi ödemek için yıllık 10 bin TL ye yakın masraf ve bağkur çıkıyor. Ben zaten babamın üstüne kayıtlıyım. Bağkur bana lazım değil ki. Ayrıca vergiyide ödeyeceğim sadece başka şirket üzerinden satış göstereceğim. Şirket benim olmayacak.

Mesajımı yanlış anlamışsınız. Yarın konu hakkında daha detaylı yazacağım. Kırdıysam özür dilerim, niyetim kalp kırmak ya da kötü imada bulunmak değildi. İyi geceler.

ingilizceogrenmeliyim.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al