wmaraci reklam
lidertakipci

Google Web Yöneticisi Araçları Bilgilendirme Maili

5 Mesajlar 1.026 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Merhabalar Google SEO bilimcileri. Bugünkü makalemizde Google web yöneticisi araçları hakkında kayıtlı olan kullanıcılara gönderilen website bilgilendirme maili hakkında bilgi vereceğim. Web site içerisindeki optimizasyon ve site hatalarını varsayarak bir geliştirme yapan Google, site sahiplerini bu konuda daha sık bilgilendirecek…

Google Web Yöneticisi Araçları Nedir?

Bu sistem yerel sitenizin Google tarafından kontrol edilmesi ve optimizasyonu ile birlikte siteniz içerisinde komut vererek Google botlarını yönlendirebileceğiniz, site yöneticileri için özel olarak hazırlanmış bir yönetici panelidir. Web yöneticisi araçları(webmaster tools) içerisinde sitenize özel olarak işlerinizi yaptırabileceğiniz sistemlerde siteniz ile ilgili tarama hatalarından tutun da site haritalarına kadar, arama sıralamasından tutun da siteniz için genel arama sonuçları gruplarına kadar yönlendirebileceğiniz araç yardımcısıdır.

Google Web Yöneticisi Araçları bilgilendirme maili servisinde artık sitenizde bir problem olduğunda direk olarak sizinle irtibata geçecek ve mail yolu ile bilgilendirme sağlayıp erkenden sitenizi kontrol etmeye olanak sağlamaktadır. Sitenizin sağlığı için de şüphe ve takip işini de sunacak bu servis site sahiplerine rahat bir nefes aldıracak…

Google Web Yöneticisi Araçları Bilgilendirme Maili Konuları

Sitenizde kötü yazılım(virüs, trojan vs) rastlandığında, tarama hatası bulunduğunda Google’nin yönetici hesabı eklediğimiz mail adresine göndereceği mailler genellikle önemli içeriklere sahip verilerden oluşacaktır yani bu konulara dikkat edilmesi muhakkak gereklidir. Google Web Yöneticisi Araçları üzerinde site haritası gönderme, Googlebot çağırma, arama sonuçlarından düşürme(alakasız konu ve ziyaretçi için) ve de lokasyon belirleme gibi hizmetleri bize konuya dahil olarak bilgilendirecek…

Bugünkü “Google Web Yöneticisi Araçları Bilgilendirme Maili” adlı konumuzun da sonuna geldik. Google bu aralar bir kaç algoritmasında güncelleme ve değişiklik yapacak. Bu değişikliği de PageRank güncellemesinden hemen sonra yapacak diye umuyorum. Konu ile araştırma yapıp sizlere doğru bilgileri aktarmaya devam edeceğiz…

Kaynak: http://www.seomakale.com/google-web-yoneticisi-araclari-bilgilendirme-maili.html

wmaraci
reklam

tpeker tpeker Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 124 / E
  • Meslek Hamal Aq
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** O**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 8 / 9
  • Ticaret 6, (%100)
Google Seo Bilimcisi nedir ya :)) bilim dediğin bu kadar kolaysa ve de internet sitesi sahiplerinin yarısı seo bildiğini iddia ediyorsa ohoo bizim memleket almış başını gidiyor valla, yürrüyün sevgili bilimseverler. Arkadaşlar bana kızcak olanlarınız vardır kesin ama bilim dediğin google'ın yaptığıdır. Biz sadece kıçındaki pireleriz :))

cngzhnyldz cngzhnyldz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 245 / 126
  • Ticaret 0, (%0)

tpeker adlı üyeden alıntı

Google Seo Bilimcisi nedir ya :)) bilim dediğin bu kadar kolaysa ve de internet sitesi sahiplerinin yarısı seo bildiğini iddia ediyorsa ohoo bizim memleket almış başını gidiyor valla, yürrüyün sevgili bilimseverler. Arkadaşlar bana kızcak olanlarınız vardır kesin ama bilim dediğin google'ın yaptığıdır. Biz sadece kıçındaki pireleriz :))

Gördüğün gibi bir hitap şekli, senin azıcık bilgin olsa oraya değil makalenin asıl içeriğine bakardın, adam burda bizlere bilgi vermek istemiş, sen ortamdan soğutuyorsun resmen!

tpeker tpeker Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 124 / E
  • Meslek Hamal Aq
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** O**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 8 / 9
  • Ticaret 6, (%100)
Seo dediğiniz bu sektörde(ki bu sektör dediğim koskoca yazılım, bilişim, internet, teknoloji) nereye tekabül ediyor ben kestiremedim ama devede pire olduğu kesin. Dolayısıyla seoya bilim, seocuya bilim adamı demek çok abes bir durum. O zaman bakkalcılık(çay erdal bakkal'da içilir :) ) da bilim dalı sayılsın olsun bitsin. Ben yukarıdaki yazı ya da yazan arkadaşın gelmişi geçmişi ile ilgili bir eleştiri yapmadım. Alınganlık etmişsin dostum. Tek ısrarım bilim kelimesinin önemini kavramamız, önce teşhisi koyalım her meslek bilim değildir.

wmaraci
wmaraci

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

tpeker adlı üyeden alıntı

Seo dediğiniz bu sektörde(ki bu sektör dediğim koskoca yazılım, bilişim, internet, teknoloji) nereye tekabül ediyor ben kestiremedim ama devede pire olduğu kesin. Dolayısıyla seoya bilim, seocuya bilim adamı demek çok abes bir durum. O zaman bakkalcılık(çay erdal bakkal'da içilir :) ) da bilim dalı sayılsın olsun bitsin. Ben yukarıdaki yazı ya da yazan arkadaşın gelmişi geçmişi ile ilgili bir eleştiri yapmadım. Alınganlık etmişsin dostum. Tek ısrarım bilim kelimesinin önemini kavramamız, önce teşhisi koyalım her meslek bilim değildir.

Her meslek bir bilim dalı değildir ama bilim içerisinde yer alan geliştirmeleri, haberleri ve olayları takip eden, araştıran kişilere yönelik yazdığım bir kelime öbeği diyebilirim. Sonuçta makale benim, hitabım istediğim şekilde olabilir diye düşünüyorum. Merhaba Google SEO takipçileri yazmaktan çok daha iyidir :) Umarım demek istediğimi anlamışsınızdır :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al