freelance iş ilanları

Sosyal imleme nedir, ne demek , nasıl yapılır?

8 Mesajlar 2.734 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

zeynepcik zeynepcik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / K
  • Meslek Web tasarımcı .
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 40 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Sosyal imleme nedir ? Benim zaten sosyal medya hesaplarım var ,sosyal imleme neden yaptırayım ? İçeriğimi sosyal ağlarda paylaşmam sosyal imleme midir ?
Yazılarımızı facebook ve twitter 'a bağlamak imlemek mi oluyor ?
Araştırdım şimdi ama tam anlayamadım .Sosyal imleyiciler bizim adımıza bizim içeriğimizi mi paylaşıyorlar .Bir de bunların nofollow ve dofollow olma özelliği varmış .En önemlisi buymuş .

wmaraci
reklam

Seomple Seomple Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-ticaret & Seo Danışmanlığı
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)
Örnekler üzerine anlatalım anlamanız için :)

Google'un 200 botu olduğunu düşünürsek 50 tane genel blog için 1 bot düşerken Facebook gibi büyük bir site için 5 bot düşer.Yani facebook gibi bir site saniye saniye botlar tarafından okunur, sitenizin linkini burada gördüğü an sizin sitenizi ziyaret eder.

Nofollow, dofollow kavramı ise imleme siteleri için geçerlidir.Nofollow dofollow fark etmeksizin sitenizin indexlenme zamanını düşürürken, nofollow ve dofollow kavramı backlink açısından değerlendirilir.Nofollow linkler genel olarak backlink olarak algılanmaz fakat yukarıda da belirttiğim gibi sitenizin indexlenme zamanını düşürür.

O kadar içeriği fazla olan imleme siteleri var ki misal digg.com'u ele alırsak dakikada bile onlarca içerik giriliyor bazen, dolayısı ile Google botları bu sitelerden hiç çıkmıyor.Siz imleme yaptırdığınızda dolaylı yoldan botu sitenize çekiyorsunuz.

Eksik gelen nokta var mı ? :)

• Üyelik 31.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / K
  • Meslek Web tasarımcı .
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 40 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Cevap için teşekkürler Seomple .Yani diyorsun ki siten sosyal ağlarda olacak .Peki bunun için ücretli yardım almaya ne gerek var ? Biz kendimiz yapamaz mıyız ? Zaten var olan hesabımızı sitemize bağlıyaz mıyız ? İşte bu kısmını merak ediyorum .Benim içeriğimi ,yazılarımı ,sitemi başkaları mı reklam edecek ? Yani sitemi facebook 'a koyacak mesela ...bunu ben de yaparım .Dediğim gibi hiç anlamadım :)

• Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)

zeynepcik adlı üyeden alıntı

Cevap için teşekkürler Seomple .Yani diyorsun ki siten sosyal ağlarda olacak .Peki bunun için ücretli yardım almaya ne gerek var ? Biz kendimiz yapamaz mıyız ? Zaten var olan hesabımızı sitemize bağlıyaz mıyız ? İşte bu kısmını merak ediyorum .Benim içeriğimi ,yazılarımı ,sitemi başkaları mı reklam edecek ? Yani sitemi facebook 'a koyacak mesela ...bunu ben de yaparım .Dediğim gibi hiç anlamadım :)

Rica, imleme denen olay sadece facebook, friendfeed, twitter dan ibaret değil :) Günde onlarca yeni imleme siteleri açılıyor.Ücretli yapan kesim genelde kendi listelerini oluşturuyor, 500 imleme sitesi bulup bu siteler üzerinden para kazanıyor.Hani bana sorarsanız faceooktan daha yararlı buluyorum bu siteleri, hele bide farkedilmemiş siteler ise altın değerinde oluyor bunlar.Örnek 3 site vereyim ben inceleyin :)

http://forgalombolkivonas.com

http://affiliated-business.com

http://weblinkmarker.com

Buna benzer sağlam 30 imleme sitesi bulup düzenli olarak konularınızı imletirseniz çoğu konuda istediğiniz konumda olursunuz :) Bir nevi kelime bazlı link alıyorsunuz bu sitelerden, yani facebook mantığı ile aynı değil imleme olayı :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / K
  • Meslek Web tasarımcı .
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 40 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Çook yabancı olduğum bir konu çok .Meşhur olmayan sitelere reklam vermek yani .Anlayacak gibi oluyorum . Birkaç site olsa önemli değil .300 ,500 sosyal paylaşım sitesine linklerimiz gönderilecek yani .Biz kendimiz bu kadar çok sayıda siteye içerik gönderemeyeceğimiz için ücretle yaptırmak durumundayız diyorsunuz yani .Hızlı ve çok sayıda siteye içeriğimiz (reklamımız) gönderilecek öyle mi ?

• Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)

Çook yabancı olduğum bir konu çok .Meşhur olmayan sitelere reklam vermek yani .Anlayacak gibi oluyorum . Birkaç site olsa önemli değil .300 ,500 sosyal paylaşım sitesine linklerimiz gönderilecek yani .Biz kendimiz bu kadar çok sayıda siteye içerik gönderemeyeceğimiz için ücretle yaptırmak durumundayız diyorsunuz yani .Hızlı ve çok sayıda siteye içeriğimiz (reklamımız) gönderilecek öyle mi ?

Aynen öyle, yani bulmak pek mesele olmuyor ama hepsine içerik girmek uzun olduğu için ücret(emek karşılığı olarak) isteniyor

Yalnız bu siteler sosyal paylaşım siteleri değil, facebook tarzı sitelerden apayrı siteler :) Sadece link verme üzerine kurulmuş siteler :)

• Üyelik 31.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 2024 / K
  • Meslek Web tasarımcı .
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 40 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Sadece link verme üzerine kurulmuş bu siteler ya değersizse .Pagerankları yoksa ? Yani link çöplüğü olmasınlar ?Sonuçta herkes sitesini ekleyecek . Daha da önemlisi google 'ın bunlara değer verip vermediği .Neyse herşeyi bir gecede sormayayım ,çok sordum .İnsanın aklına bir sürü soru geliyor :) Peki iyi geceler ve teşekkürler .

• Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Mesajlar 793
  • Beğeniler 33 / 240
  • Ticaret 26, (%100)

Sadece link verme üzerine kurulmuş bu siteler ya değersizse .Pagerankları yoksa ? Yani link çöplüğü olmasınlar ?Sonuçta herkes sitesini ekleyecek . Daha da önemlisi google 'ın bunlara değer verip vermediği .Neyse herşeyi bir gecede sormayayım ,çok sordum .İnsanın aklına bir sürü soru geliyor :) Peki iyi geceler ve teşekkürler .

Pagerank olayı bitti gibi artık :) Yukarıda da belirttim zaten farkedilmeyen yani link çıkışı az olan siteler altın değerinde diye :)

İmleme sitelerinin spama düşme ihtimali çok azdır, çünkü botlara bir nevi yol gösteriyor; bak bu adam seo hakkında bilgili ki imleme sitelerine uğruyor.

5 imleme sitesi belirleyin siz, bir konunuzu ele alın ve bu sitelerde imletin.Google sıralamanızda değişme olmaz ise, olumlu sonuç olmaz ise yapmayın :) Bugüne kadar hiçbir zararını görmedim şahsen :)

İyi geceler.
kilokontrolyontemi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al