wmaraci reklam
lidertakipci

Video Koruma

6 Mesajlar 859 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kulpsuzfincan kulpsuzfincan Art Director Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba,
Bir siteye başka bir siteden veya kendi hostundaki bir video gömülmüş videoların kaynak dosyalarına erişimini nasıl engelleriz? bildiğiniz bir şifreleme yöntemi var mıdır?

Ve şu bana mısın demeyip ne varsa söküp indiren "internet download manager" programı gibi yazılımları da engellemek için bir yol var mı?

Teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Bizim milllet ne yapsan götürür.

ibrern ibrern www.sanalkres.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 9 / 12
  • Ticaret 7, (%100)
birde firefox eklentisi vardı dwhelper miydi ne o da çalışan videoları indiriyordu. son zamanlarda sürüm uyuşmazlığından kullanamıyorum :( yani imkansız gibi birşey. takipteyim bilen biri çıkarsa bende yararlanırım.

• Üyelik 27.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 4, (%100)
Birşey buldum istediğimi karşılar mı bilmiyorum, masraflı da görünüyor amazon s3 falan girmiş mevzuya. Alternatif bir yol bulamazsam bunu iyice araştırdıktan sonra denerim: http://www.cdnvault.com/

wmaraci
wmaraci

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
ne yaparsanız yapın videoların alınmasını engelleyemezsiniz stream anında videolar geçici klasöre atılır hiç bir şekilde kodda göstermeseniz dahi oradan yine çekilir, şu haliyle bir yolu yok anlayacağınız.

• Üyelik 27.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 4, (%100)
Silverlight yıllar süren flash'ın tahtını deviremese de biraz titrettiğini düşünüyorum, bu hali ile baş edemez ama en azından öncül bir girişim. Bu konuda da sonraki dillerin bir çözüm getireceğini ümit ediyorum.

Kaynak dosyayı şifrelemenin bir yolu vardır belki. Temp için de çözüm sanırım video tam dolduğunda bir script otomatik olarak temp'deki dosyasını silebilir. Pluginlere karşı da belki HTML5 bir çözüm olabilir sanki. Ama bunların işlevini kullanımda görebiliriz, şuan araştırma aşamasındayım.

Ama en garantisi herhalde türk usülü olarak videoya watermark'ını çakmak olur. Ne demişler, kaçınılmazsa zevk almaya bak.

Ek Olarak: Ahan da buldum, ama heyvani pahalı http://www.hotlinkingprotection.com/

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al