wmaraci reklam

W3C'yi Seo Kriteri Olarak Görmüyorum. Siz?

15 Mesajlar 1.716 Okunma
wmaraci reklam

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)
Arkadaşlar W3C Validator'u ben şahsen seo kriteri olarak görmüyorum. Bugün baktığınızda dünyanın en büyük siteleri bile w3c hataları ve uyarıları ile dolu. Bence bu siteler; W3C bir ayraç olsaydı, eminim ki düzeltmeleri yaparlardı.

Ben şahsen Wmaraci Seo Analizi bölümünden; w3c kriterinin kaldırılmasını talep ediyorum. Konu bu yüzden kapatılmazsa ve herkes fikirlerini paylaşırsa iyi olur bence.

http://validator.w3.org adresinden siz de w3c hatalarına sahip siteleri kontrol edebilirsiniz. Google, Facebook, Yahoo, Bing ve daha sayamayacağım sitelerde bu hatalar mevcutken, neden bir webmaster seo açısından bu hataları önemsemeli?

Sizin fikirleriniz neler?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Hocam aslında bende pek önemsemiyorum bu siteyi.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Açıkcası ben de bir çok büyük siteye baktığımda, W3C yi pekte umursadıklarını zannetmiyorum.

W3C'den bir haber iken birileri şunu bunu düzelt dediler, bende yaptım, oldu... Sanırım takipçilerimiz bizi bırakmadıktan sonra gerisi yalan gibime geliyor.

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Hocam yalnız burada ki hatalar "w3c hataları" değil ; bu site sadece bize HTML ve CSS kodlarında yaptığımız hataları gösteriyor ki kimse gösterdiği hataların yanlış olduğunu söyleyemez!Bu site bizlere sadece kodlama hatalarımızı gösteriyor yani aslında ortada "w3c hataları" diye bir şey söz konusu değil ; orta da "kendi kodlama hatalarımız" söz konusu! Google'ın ise W3C sitesinde ki bilgilere baktığına ben inanmıyorum açıkçası ; bence Google'ın da kendi botlarının içerisinde yüklü olan sitemizde ki bu kodlama hatalarını kontrol eden yazılımlar vardır ki bu kodlama hataları ufak siteler için önemsenecek sorunlardır ancak bahsettiğiniz gibi büyük firmaların siteleri de kodlama hataları yüzünden Google'dan sıralama kaybetmezler bu sitelerin öncelikle istatistikleri ve backlink sayıları vs. çok üstündür.Ek olarak da böyle sitelerin Google ile büyük miktarlarla reklam anlaşmaları var yani bence Google her ne kadar yapmıyorum dese de böyle sitelere ayrıcalıklar yapabilir!

wmaraci
wmaraci

GsliKahraman GsliKahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci :)
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)
Yeni sitemde 3 hata kaldı onlarda kronik çözülmüyor..
Saçma sebeplerle hata veriyor..
Benim bildiğim kod çalışıyorsa o kod doğrudur neden illa kuralına uygun olacak ki..

olkunmustafa olkunmustafa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web & Android Developer
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
100% hatasız bir site yapmak genelde çok zordur zzaten. W3 sertifikası aldığınız da seo için bir başarı sağlar mısınız bilmem ama siteniz hızlandığı ve doğru şekilde çalıştığı kesin.

Ancak bazen biz web programcılar amacımıza ulaşmak için saçmalayabiliriz ancak sonuçta doğru işler ortaya çıkabilir. Bu yüzden bene çok fazla baz almıyorum.
Sinan

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Yukarda arkadaş da bahsetmiş aslında. Buradaki W3C dediğimiz şey kendimizin kodlamada yaptığı hatalardır. Kodlama hatalarımızı da W3C sayesinde öğreniyor ve düzeltiyoruz. Olaya bu yönden bakmak lazım.

Büyük sitelerdeki hatalara gelince de bu sitelerin gerek yaşı olsun gerek edindikleri backlinkler bu hataları üzerini örtüyor.

saintx saintx .... Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek ...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad .** .**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 1 / 40
  • Ticaret 2, (%100)
umursamıyorsan düzgün kodlayamıyorsundur ondan böyle oluyor heralde :)

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Seo dan ziyade düzgün kodlama için bir rehber denilebilir. En büyük getirisi doğrulamayı geçen kodlamalar tüm tarayıcılarda düzgün görüntüleniyor. Büyük sitelerin tester personeli olduğu için kodlamadan kaynaklı sorunları anında tespit edip düzeltebiliyorlar.

SEO açısından da %1-2 lik bir etkisi olduğu söyleniyor bilmem ne kadar doğru...

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Benim anlamadığım; kodlama hataları olan bazı sitelerin de tüm tarayıcılarda hatasız çalışması... En basit örnek, yeni açtığım zamanlarda 100 küsür hatam varken, tüm tarayıcılar da düzgün görüntüleniyordu benim sitem...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al