wmaraci reklam
lidertakipci

Websitenin İndex Alma Hızını Öğrenmek

16 Mesajlar 2.089 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Arkadaşlar bir web sitesinin konu ekledikten sonra nekadar zamanda index aldığını öğrenebileceğimiz bir uygulama veya site varmı ?

Örnek : Yeni XXX konusu açtım, Bu konu google da kaç dakika veya saat veya kaç gün de listelenecek gibi. ( Müdahale ping vs işlem yapmadan Doğal hali ile )

wmaraci
reklam

Hkalayci Hkalayci S.M.Mali Müşavir Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek S.M.Mali Müşavir
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 38 / 47
  • Ticaret 2, (%100)
Valla böyle bişey varmı bilmiyorum ama olsa güzel olurdu hani

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Çok güzel olacağı kesin ama ben hiç denk gelmedim böyle birşeye varmıdır yokmudur bilmiyorum nezamandır arıyorum yani

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Google da site:siteadresinizi yazarak bir arama oluşturup arama kutusunun hemen altındaki arama araşlarından herhangi bir zaman dilimi seçeneğini 24 saat yaparak sitelerinizdeki sayfaların kaç saat önce index aldığını görebilirsiniz. Kolay gelsin bol çalışmalar
Turkgucu21

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Evet bu güzel bir yöntem, ama sanırım bu 24 saat içinde index aldımı almadımı bunu öğrenmek için. Yazdığımızda süre falan göremiyoruz sadece 24 saat içinde index alıp almadığını görebiliyoruz. Ben ise kaç saatte veya kaç dakikada index aldığını merak ediyorum.

akbas akbas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)

Ecancan adlı üyeden alıntı

Google da site:siteadresinizi yazarak bir arama oluşturup arama kutusunun hemen altındaki arama araşlarından herhangi bir zaman dilimi seçeneğini 24 saat yaparak sitelerinizdeki sayfaların kaç saat önce index aldığını görebilirsiniz. Kolay gelsin bol çalışmalar

Yine bu arkadaşın dediğine geliyor işte. Zaman dilimini seçtiğinde, konunun hemen önünde; http://prntscr.com/622yit böyle görünüyor olması lazım.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

akbas adlı üyeden alıntı

Yine bu arkadaşın dediğine geliyor işte. Zaman dilimini seçtiğinde, konunun hemen önünde; http://prntscr.com/622yit böyle görünüyor olması lazım.

Ekran görüntüsü gözükmüyor bende hocam başka biryere yüklermisin ss yi.

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Evet bu güzel bir yöntem, ama sanırım bu 24 saat içinde index aldımı almadımı bunu öğrenmek için. Yazdığımızda süre falan göremiyoruz sadece 24 saat içinde index alıp almadığını görebiliyoruz. Ben ise kaç saatte veya kaç dakikada index aldığını merak ediyorum.

Böyle bir şekilde ölçmeniz mümkün değildir devamlı güncellemeler ve sisizin sitenizin içerik yayınlama sığlıgına göre indexleme işlemlerinin periyotları belirlenir. Sabit bir index zamanı olması için içerik yayınlarınızında periyorları sabit olması gereklidir.Ayrıca devamlı küçük algoritma güncellemeleri indexleme düzenini devamlı olarak değiştirecektir.

macgezgini macgezgini www.macgezgini.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek prensipler
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 0 / 42
  • Ticaret 0, (%0)

Arkadaş doğru yazmış bu yeterlidir.
Ecancan

kişi bu mesajı beğendi.

tarafımızca forumun kullanımına son verilmiştir. kullanıcı adımızla ilgili yasal hakkımız saklıdır.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Böyle bir şekilde ölçmeniz mümkün değildir devamlı güncellemeler ve sisizin sitenizin içerik yayınlama sığlıgına göre indexleme işlemlerinin periyotları belirlenir. Sabit bir index zamanı olması için içerik yayınlarınızında periyorları sabit olması gereklidir.Ayrıca devamlı küçük algoritma güncellemeleri indexleme düzenini devamlı olarak değiştirecektir.

Yani mesela hergün aynı saatlerde düzenli olarak 5 güncel konu girilirse, sitenin ortalama index alma süresi 15 dk olursa, Google bir güncelleme yapmazsa bu index süresi 15 dk da sabitlenmiş olurmu ? İstisnasız aynı saatlerde sayı değişmezse yani.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al