wmaraci reklam
lidertakipci

BiDüşün Tema Sorunları

6 Mesajlar 1.210 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tearsinthesun tearsinthesun Yerine Sevemem Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar - Otomasyon
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, BiDüşün temasını kurdum fakat birkaç sorun yaşadım.

1) 115x20 boyutunda thumb resmini kaldırabilir miyiz? Çünkü çok çirkin görünüyor. Normalde src kısmı boştu ama oraya ben resim koydum.

2) Temayı yükledim ve yazılarımın (hepsi güncel) yarısı kaydı. Kayan yazılar için ne yapabilirim? (Önceki temada kayma sorunu yoktu)

3) Devamını oku... yazısında karakter sorunu var. "ı" harfini maalesef kare şeklinde gösteriyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Şimdiden ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.

Bir toprağın suyu özlemesi gibi özledim seni...
wmaraci
reklam

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Sitenizin adresini söyler misiniz.. Bakıp ona göre yardımcı olabilirim..

• Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Site adresini reklam olmaması açısından özel mesaj ile yolladım.

Teşekkür ederim.

• Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

tearsinthesun adlı üyeden alıntı

Site adresini reklam olmaması açısından özel mesaj ile yolladım.

Teşekkür ederim.

Temayı tekrardan günceller misiniz acaba..

http://bidusun.com/download/5/ şifre: bidusun.com

Güncelleyin diyorum çünkü örneğin 115*20 diye bir resim çıkıyor ve resmin uzantısına baktığım zaman wp-content/themes/bidusun/images/115x20.jpg adresi gösteriyor lakin orjinal temanın içerisinde böyle bir dosya zaten yok.. Güncelleyip tekrar dener misiniz acaba ? Küçük resim için ise hangi resmi istiyorsanız yeni yazı yazarken özel alan kısmına resim yazın ve url kısmınada resminizin adresini yazın.. Devamını oku butonu da güncellemeden sonra düzelecektir.. Deneyip cevap verirseniz tekrar bi bakarım..

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Şimdi o resmi ben koydum. Normalde orada boş bir yer yani resim yok görünüyordu. Kaynak kodu açıp src kısmını buldum ve oraya 115x20 resmini ben koydum. Onun haricinde temada hiçbir değişiklik yapmadım. Bunu temayı bidusun.com adresinden indirip tema klasörüne attığımdan beridir devam ediyor. Yine de hemen deneyeyim. 5 dk içerisinde hazır olacaktır.

Ek Olarak: Tekrardan merhabalar. Devamını oku düzeldi ama dediğim gibi 115x20 resim sorunu ve yazıların kayması devam ediyor.

• Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)

tearsinthesun adlı üyeden alıntı

Şimdi o resmi ben koydum. Normalde orada boş bir yer yani resim yok görünüyordu. Kaynak kodu açıp src kısmını buldum ve oraya 115x20 resmini ben koydum. Onun haricinde temada hiçbir değişiklik yapmadım. Bunu temayı bidusun.com adresinden indirip tema klasörüne attığımdan beridir devam ediyor. Yine de hemen deneyeyim. 5 dk içerisinde hazır olacaktır.

Konuya herhangi bir özel resim atamazsanız eğer herhangi bir resim görünmez.. Fakat özel alan kısmından resim eklerseniz eğer daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.. Örneğin resmimiz bu

http://www.buyuktuna.com/files/img/nod32_1.jpg

Bu resmi yazı düzenleme kısmından nod 32 konusunu açın ve aşağıda yer alan özel alan kısmından url kısmına ekleyin özel alan isminede resim ekleyip kaydedin. Daha sonra ise bu resmi konu içeriğinden silin ve kaydedin. Birde konularınıza more kodunuda eklemeyi unutmayın.. Devamını oku butonu düzelmiş

Ek Olarak: Daha net bir şekilde açıklıyayım size..

http://www.buyuktuna.com/bilgisayar-makaleleri/eset-nod32.html bu konuyu ele alarak anlatıyorum arkadaşım.. Konu içeriğinin başına bir resim eklemişsiniz.. Bu resmin urlsini koplayarak içeriğinden kaldırın ve aşağıdaki adımları yapın..

Yazı düzenlerken panelin hemen altında özel alan kısmı var eğer ki görünmüyorsa Ekran seçenekleri kısmından Özel alanı seçin ve aşağıdaki gibi uygulayın..

http://prntscr.com/2x7yl

Daha sonra ise yazıya eklemiş olduğunuz ikinci resimden önce hemen konuyu ayıralım more tagı ile onuda şu şekil yapyıoruz

Artık kişisel bilgisayarınızdaki özel verilerinizi korumak her geçen gün çok daha önemli hale geliyor ve zorlaşıyor. Her kullanıcı internette sörf yaparken, oyunları ve çoklu ortam uygulamalarını çalıştırırken, rahat bir şekilde çalışırken, e-posta (e-mail) gönderirken virüslere, solucanlara, truva atlarına, reklam uygulamalarına, casus yazılımlara, rootkitlere ve diğer tüm güvenlik tehditlerine karşı kapsamlı bir koruma istiyor.
Eset NOD32 antivirüs, virüs imzaları henüz güncellenmeden yeni çıkan virüsleri durdurabilen, gelişmiş teknolojileri kullanarak sıfır gün (ing: 0 day) saldırıları olarak bilinen tüm tehditleri önler.

Bu yazıdan sonra aşağıdaki resimdeki gibi yazıyı ayırıyoruz ve kaydediyoruz..

http://imm.io/8RZk

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al