wmaraci reklam
lidertakipci

Conditional Tags ile Reklamları Kategorilendirme

4 Mesajlar 646 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mustafayasin mustafayasin PHP & IOS Developer Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 914
  • Beğeniler 91 / 173
  • Ticaret 11, (%100)

Merhabalar, bu yazıda WordPress kullanıcılarının çok işine yarayacağını düşündüğümüz Conditional Tags yani koşullu etiketlerden bahsedeceğiz. Conditional Tags en çok reklamları kategorilendirmenize yarayacak bir fonksiyondur. Biraz daha açacak olursak sitenizde herhangi birşeyi yayınlamak için Conditional Tags kullanırsanız yani koşul belirtirseniz içeriğiniz ona göre yayınlanır. Nasıl yani? Kısaca sayfaları özelleştirmeye deniyor. Mesela ziyaretçilerimize bir mesaj göstermek istiyoruz. Ama bu mesajın sadece anasayfada yada sadece tekil yazı sayfasında görünecek. Misal vermek gerekirse, teknoloji kategorinizde ‘Çığ gibi büyüyen teknoloji denizinin gemilerini bu sayfada bulabilirsiniz’ gibi bir yazı göstermek istiyorsunuz. Bunu yapmak için Conditional Tags kullanarak teknoloji kategorisinin ID’sini yazmanız yeterli. Bu fonksiyon WordPress kullanıcılarının en çok reklam gösterimlerinde işine yarayabilir. Reklam firmalarının çoğunda kategorileme seçeneği işe yaramıyor. Her kategori için ayrı reklam kodları veriyor. Teknoloji kategorimizde teknoloji reklamlarının yayınlanması için kullanılabilecek en uygun fonksiyon budur.

WordPress Conditional Tags Kullanımı
Teknoloji kategorimizin ID numarası 9 olsun. Buna göre koşullu etiketimiz (Conditional Tags) şu şekilde olacaktır;

Teknoloji kategorisinde gösterilecek reklam kodları

Bu koşullu fonksiyonu reklamınızın görünmesini istediğiniz heryerde kullanabilirsiniz. Conditional Tags bu kadarla bitmiyor. Bu işlevlerinden sadece bir tanesi. Conditional Tags‘ı sitenizde istediğiniz her yerde uygulayabilirsiniz. Yine bir örnek verelim, anasayfamızda ‘Hoşgeldiniz, yeni içeriklerimize göz atmaya ne dersiniz?’ şeklinde bir yazı da gösterebiliriz. Bunun için kodumuz aşağıdaki gibi olmalıdır.

Hoşgeldiniz, yeni içeriklerimize göz atmaya ne dersiniz?

Kaynak: WordPress Conditional Tags

OkanSaglam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

logaritma10 logaritma10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
musti daha yeni görüyorum bu yazıyı ne ara yazdın :D
ama güzel sistemmiş bilmiyordum bunu

mustafayasin mustafayasin PHP & IOS Developer Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 914
  • Beğeniler 91 / 173
  • Ticaret 11, (%100)

logaritma10 adlı üyeden alıntı

musti daha yeni görüyorum bu yazıyı ne ara yazdın :D
ama güzel sistemmiş bilmiyordum bunu

yazınca bahsettiydim ya hani nasıl bilmiyosun olum (:

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
İyi bir bilgilendirme :) Kullanılmasını kişisel bloglarda ve güncel bloglarda öneririm.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al